ДНІПРОВСЬКА ДУХОВНА ШКОЛА ВШАНУВАЛА ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ СВОГО НЕБЕСНОГО ПОКРОВИТЕЛЯ (ВІДЕО)

IMG_0235
09.11.2021 18:08

9 листопада 2021 року Дніпровська духовна семінарія відзначила Актовий день на честь свого небесного покровителя – преподобного Нестора Літописця.

Урочистості розпочалися 8 листопада з Всенічного бдіння та 9 листопада — Божественної Літургії свт. Іоана Золотоустого у семінарському храмі святих первоверховних апостолів Петра і Павла.

Богослужіння очолив архієпископ Дніпровський і Криворізький Симеон у співслужінні ректора ДДС протоієрея Сергія Нарольського, викладачів у священному сані та студентів.

Під час богослужіння Архіпастир звершив дияконську хіротонію іподиякона Миколи Литвиненка, студента 2-го курсу ДДС.

Молитву прикрасив хор викладачів ДДС.

Завершилося богослужіння подячним молебнем і молитвою до преподобного Нестора Літописця.

Завтра ми вшановуватимемо пам’ять великого угодника Божого, нашого співвітчизника преподобного Нестора-Літописця. Святий Нестор є духовним покровителем Дніпровської духовної семінарії. Хоча наша духовна школа вважається наймолодшою у системі богословської освіти Православної Церкви України, проте вона має понад столітню історію.
Книгу свого буття вона розпочинає у 1804 році. Саме тоді у нашому місті було відкрито Катеринославську духовну семінарію. Варто відзначити, що у тодішній катеринославській губернії, і зокрема в самому Катеринославі, існувала доволі розгалужена система духовної освіти. Тут діяли чоловіче духовне училище, жіноче єпархіальне училище, церковно-учительська школа при архієрейському дворі, та низка церковно-приходських шкіл.
Проте центральне місце у цій освітній духовній мережі належало саме Семінарії. Вона готувала священнослужителів для південного регіону імперії. Домовим храмом духовної школи була церква на честь святого Архістратига Михаїла. З кожним роком кількість семінаристів зростала. Як свідчать історики станом на 1917 рік у Семінарії навчалось 797 осіб. Більша частина з них були вихідцями із священничих родин.
Викладацький склад відзначався значною фаховою підготовкою, серед яких було 13-ть кандидатів богослів’я і декілька магістрів. Серед її випускників було чимало архієреїв, а також відомі науковці. Зокрема, відомий лікар, професор Харківського і ректор Варшавського університету Павло Ковалевський, а також український письменник та громадський діяч Микола Чернявський.
У 1918 році, з приходом до влади більшовицького безбожницького режиму, Катеринославську Семінарію було закрито. Навчальні корпуси, гуртожитки, та семінарську лікарню було відібрано у Церкви. У часи другої світової війни ці приміщення були спалені нацистами. Після їх відновлення вони були передані місцевим вузам. Таким чином історія духовної школи обірвалась на цілі 9-ть десятиліть.
Лише у 2013 році, згідно рішення Священного Синоду нашої Церкви, було відновлено діяльність Дніпровської духовної семінарії. Відновлений духовний виш розташувався на території храму святих первоверховних апостолів Петра і Павла. Від тоді і дотепер Семінарія є першим і єдиним духовним навчальним закладом Православної Церкви України на теренах південно-східної України.
Стараннями нашого Високопреосвященнійшго владики Симеона, адміністрації, професорсько-викладацької корпорації, за підтримки мецената єпархії Олександра Володимировича Петровського та благодійників Семінарія активно розвивається. Як відзначив Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній: «Дніпровська духовна семінарія стала вагомим осередком виховання майбутніх священнослужителів».
За час своєї діяльності Семінарія випустила сотні випускників, більшість із них стали священнослужителями Православної Церкви України, які несуть Євангельську Правду і Христову Істину у наше українське суспільство. Частина студентів продовжує своє навчання в українських та іноземних богословських академіях.
На сьогодні Дніпровська семінарія є достойною спадкоємницею своєї славної попередниці. Як тоді, так і тепер головним завданням вишу є виховання й освіта гідних майбутніх пастирів Церкви Христової, покликаних своєю проповіддю, життєвим прикладом і служінням залучити численне православне населення країни до благодатного життя у Царстві Божому.
На завершення хочемо привітати викладачів та вихованців Дніпровської духовної семінарії з прийдешнім актовим днем. Побажати міцного здоров’я та наснаги для майбутніх наукових звершень. Нехай Всемилостивий Господь, за молитвами преподобного Нестора Літописця, просвітить усіх, хто навчає і навчається своєю благодаттю та світлом науки і знання!

Категорія: ,