ДНІПРОВСЬКА ЄПАРХІЯ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ _ http://cerkva.dp.ua Офіційний сайт Mon, 20 May 2019 12:51:07 +0000 ru-RU hourly 1 Митрополит Епіфаній взяв участь у заходах, присвячених інавгурації Президента Володимира Зеленського http://cerkva.dp.ua/mitropolit-epifanij-vzyav-uchast-u-zahodah-prisvyachenih-inavguratsiyi-prezidenta-volodimira-zelenskogo/ http://cerkva.dp.ua/mitropolit-epifanij-vzyav-uchast-u-zahodah-prisvyachenih-inavguratsiyi-prezidenta-volodimira-zelenskogo/#comments Mon, 20 May 2019 12:51:07 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=52885 View Article]]> Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України, взяв участь у заходах з нагоди інавгурації Президента України Володимира Зеленського, що відбулася в приміщенні Верховної Ради України 20 травня.

На урочисту церемонію прибули також й інші представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

На церемонії були присутні Президенти України Леонід Кравчук (1991-1994 рр.), Леонід Кучма (1994-2005), Віктор Ющенко (2005-2010 рр.), Петро Порошенко (2014-2019 рр.), представники органів державної влади, іноземні гості.

Обраний Президент України Володимир Зеленський присягнув на вірність Україні на Пересопницькому Євангелії та Конституції України. У своїй інавгураційній промові він зобов’язався захищати суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу.

pomisna.info

]]>
http://cerkva.dp.ua/mitropolit-epifanij-vzyav-uchast-u-zahodah-prisvyachenih-inavguratsiyi-prezidenta-volodimira-zelenskogo/feed/ 0
Об’єднана українська церква на Січеславщині: п’ять місяців потому http://cerkva.dp.ua/ob-yednana-ukrayinska-tserkva-na-sicheslavshhini-p-yat-misyatsiv-potomu/ http://cerkva.dp.ua/ob-yednana-ukrayinska-tserkva-na-sicheslavshhini-p-yat-misyatsiv-potomu/#comments Mon, 20 May 2019 12:49:42 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=52884 View Article]]> 15 грудня 2018 року у Софії Київській відбулася епохальна для України подія – Об’єднавчий Собор Православної церкви України. Тоді на зустріч з’їхалися десятки представників трьох розділених православних церков, які під проводом Вселенського Патріарха Варфоломія утворили єдину помісну українську церкву та обрали її Предстоятелем Митрополита Епіфанія. Саме з цієї дати почалася нова епоха в історії України.

На Соборі 15 грудня однією з найбільших делегацій від регіональних єпархій стала група священнослужителів Дніпровської єпархії ще тодішнього Київського Патріархати на чолі з Владикою Симеоном. І це не дивно, адже за останні роки українська церква в Дніпрі значно зміцнила свої позиції та продовжує стрімко розвиватися

Наразі в обласному центрі діє потужний центр українського релігійного життя – Храм Божої Матері «Несподівана радість» та духовно-культурний центр «Українське подвір’я». Окрім цього, на території міста збудовано Храм Різдва Пресвятої Богородиці, який наразі слугує духовним центром для мешканців житлових масивів Покровський, Красний Камінь, Діївка та Парус.

Тому завдяки потужному внеску у розвиток церкви, після обрання Епіфанія Митрополитом ПЦУ, свій перший візит він здійснив саме у Дніпро, де разом із місцевим духовенством провів служіння у вже згаданому Храмі Різдва Пресвятої Богородиці. Тоді Епіфаній відзначив, що Дніпровська єпархія є форпостом Єдиної Церкви України.

«Дніпровська єпархія є певним форпостом нашої вже Єдиної церкви на теренах сходу України. Ми вдячні владиці Симеону, який практично все це зробив з нуля. Завдяки його здібностям, завдяки його таланту і вмінню спілкуватися, наразі ця єпархія є настільки величною, потужною і зразковою для інших єпархій. Я впевнений, що разом із усіма архієреями ми і надалі будемо розбудовувати вже Єдину Українську церкву», — сказав тоді Епіфаній.

У свою чергу, головуючий Дніпровської єпархії Владика Симеон на початку лютого 2019 року взяв участь у першому в історії засіданні Священного Синоду ПЦУ.

Теза Епіфанія про те, що Дніпро є форпостом незалежної української церкви знайшла своє підтвердження одразу після Об’єднавчого Собору, адже тоді стало відомо, що до ПЦУ з московського патріархату перейшла перша релігійна громада на Січеславщині. У грудні 2018 до Дніпровської єпархії ПЦУ приєднався храм Свято-Покровський, що у селі Рубанівське – невеликий, але потужний центр української духовної культури.

Незабаром після Рубанівського рішення про перехід з московського патріархату до ПЦУ прийняли і прихожани парафії Покрови Пресвятої Богородиці у Старолозуватці Синельниківського району Січеславщини. А вже у лютому 2019 року про перехід оголосила і Спасо-Преображенська парафія смт Лихівка у Павлоградському районі.

Наразі відомо, що процес об’єдання на Січеславщині продовжується. Це 17 травня 2019 року під час прес-конференції підтвердив сам Владика Симеон.

«Наразі процес єднання продовжується. Чимало священнослужителів та представників релігійних громад спілкуються з нами щодо переходу до Православної церкви України. Ми відкриті до спілкування з усіма, хто хоче приєднатися до Єдиної Церкви», — зазначив Симеон.

У свою чергу, секретар Дніпровської єпархії протоієрей Віталій Лопушанський зауважив, що окрім приєднань нових громад до ПЦУ, місцева церква продовжує розбудовувати свою інфраструктуру.

«Наразі завершується будівництво жіночого монастиря на Лівобережному масиві Дніпра. Окрім цього, на житловому масиві Перемога розпочалося будівництво нового храму на честь засновника української церкви Святого Андрія Первозванного. Все це відбувається виключено за підтримки меценатів та небайдужих парафіян. Ми повинні пам’ятати, що наша церква це в першу чергу віруючі люди», — розповів Віталій Лопушанський.

Слід також відзначити, що під патронатом Дніпровської єпархії в обласному центрі незабаром розпочнеться будівництвопершого в Україні храму на честь загиблих героїв війни. Храм побудують на честь Ікони Божої Матері «Нерушима Стіна», яка є визначною для історії нашого народу. Вона знаходиться у Храмі Святої Софії – найдревнішому, який зберігся на теренах Східної Європи. Відомо, що предстоятелем «Нерушимої Стіни» стане відомий військовий капелан полку «Дніпро-1» Дмитро Поворотний.

«Важливість вшанування пам’яті загиблих героїв я зрозумів під час своєї роботи військовим священником, який поховав багато хлопців і дівчат особисто. Таких втрат, як у нашій області, немає в жодному регіоні», – зазначив майбутній настоятель храму Дмитро Поворотний.

За задумом ініціаторів ідеї, символічно у храмі втілять «три нерушимі стіни». По-перше, він уособлюватиме духовну нерушиму стіну, що пов’язана із Іконою Божої Матері. По-друге, рукотворний храм символізуватиме вияв духовної стіни, до якої завжди можна буде прийти помолитися. І, крім того, символом стануть загиблі воїни – «нерушима стіна», об яку розбилася «руська весна». Храм побудують у сучасному модерному вигляді. Його деталі будуть підтверджувати ідеологічну, духовну і моральну ідею проекту.

За словами Дмитра Поворотного, куб із грубими стінами уособлює фундамент, на якому будується як будівля, так і підвалини культури. Несиметричні віконця на ньому означають розстріляну основу, яка вистояла попри всі перешкоди. Довершує побудову купол, який символізує голгофу, і хрест, який завжди увінчує храм.

Розбудова ПЦУ триває і по області. Зокрема, нещодавно у Нікополі відкрили першу каплицю Православної церкви України. Каплицю на честь Покрови Пресвятої Богородиці зводили із зрубів на історичному козацькому місці в старій частині міста біля колишнього дерев’яного собору, знищеного в 30-ті роки минулого століття більшовиками.

Останні 2 тисячі років церква грає значну роль в культурному житті європейських націй. Тому не дивно, що створення та визнання єдиної Православної церкви України дало потужний імпульс для розвитку української культури на території Січеславщини. Останні п’ять місяців релігійне життя краю було насичене різноманітними подіями, що свідчить про стрімке зростання авторитету ПЦУ в очах місцевих мешканців. Очевидно, що протягом найближчого часу парафії на Січеславщини продовжать переходити до української церкви і приєднуватися до її розвитку. І цьому ніяк не завадять ні агресивні заяви з боку місцевих політиків, ні випади з боку московських екзархів.

Що ж стосується конфлікту почесного Патріарха Філарета з нинішнім керівництвом ПЦУ, то в Дніпровській єпархії запевняють, що бажання Філарета відновити Київський Патріархат є передчасними. Для створення визнаного у всьому православному світі Київського Патріархату необхідна плідна робота та час.

«15 грудня ми створили Єдину Церкву, яка наразі зайняла почесне 15 місце у переліку помісних православних церков. Ми йшли до цього більше 20 років. Сьогодні нас визнають у Константинополі та офіційно запрошують на спільні богослужіння. Ми всі єдині у повноті Православної церкви України, і так буде й надалі. Ми не можемо робити крок назад», — зазначив Владика Симеон.

Він додав, що Патріарх Філарет дійсно зробив великий внесок у розбудову Української Церкви. Саме завдяки його старанням УПЦ Київського Патріархату стала основою, на якій постала ПЦУ.

«Патріарх Філарет завжди буде шануватися українським духовенством та займатиме почесне місце в її історії. Він дійсно є духовним лідером української нації й назавжди залишиться ним», — додав Владика Симеон.

Отже, сьогодні можна побачити як завдяки відданості місцевого духовенства та меценатів, Січеславщина впевнено рухається до відновлення та затвердження тут української церкви. І це є природнім процесом, адже ще в епоху козацьких січей духовна складова відігравала одну із найголовніших ролей в житті наших предків.

Споглядаючи на стрімкий розвиток української церкви в нашому регіоні з моменту Об’єднавчого Собору 15 грудня 2018 року, можна впевнено стверджувати, що вже за декілька років наш край стане не тільки форпостом ПЦУ, а і її ядром.

Дніпроград

]]> http://cerkva.dp.ua/ob-yednana-ukrayinska-tserkva-na-sicheslavshhini-p-yat-misyatsiv-potomu/feed/ 0 У м. Дніпрі вшанували День пам’яті жертв політичних репресій http://cerkva.dp.ua/u-m-dnipri-vshanuvali-den-pam-yati-zhertv-politichnih-represij/ http://cerkva.dp.ua/u-m-dnipri-vshanuvali-den-pam-yati-zhertv-politichnih-represij/#comments Sun, 19 May 2019 13:23:13 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=52857 View Article]]> В Україні 19 травня відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. В цей день вшановують пам’ять жертв Великого терору – політичних репресій СРСР. Також згадують трагічні події в історії України, викликані насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.
Традиційно в День пам’яті в Дніпрі відбувається мітинг біля Меморіалу жертв голодомору та політичних репресій. 

З благословення керуючого Дніпровською єпархією Преосвященнійшого Владики Симеона (Зінкевича) духовенство звершило Заупокійну літію.
«Масштабна кампанія масових репресій громадян СРСР, розгорнута у 1937-1938 роках з особистої ініціативи радянського вождя Йосипа Сталіна. Метою терору було ліквідувати політичних опонентів, залякати населення, змінити національну та соціальну структуру суспільства.
За період Великого терору на території УРСР було засуджено 198 тисяч 918 людей, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту людей відправили до в`язниць і таборів. Звільнено було тільки 0,3 % осіб.
За задумом Сталіна, масові репресивні операції мали завершити двадцятилітню боротьбу з «соціально-ворожими елементами», утвердити авторитарний стиль керівництва та здійснити «кадрову революцію». Підставою для розгортання терору була теза Сталіна про загострення класової боротьби в міру успіхів соціалістичного будівництва.
Найбільша увага суспільства була сконцентрована на репресіях проти лідерів Комуністичної партії, проти державних службовців, командного складу збройних сил, широкого загалу членів партії. Однак кампанія репресій торкнулася інтелігенції, селян. 
Офіційно Україна засудила злочини комуністичного тоталітарного режиму тільки у 2015 році, коли схвалили Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганд їхньої символіки».

Після офіційної частини присутні поклами квіти до пам’ятника.

Інформація з відкритих джерел

]]>
http://cerkva.dp.ua/u-m-dnipri-vshanuvali-den-pam-yati-zhertv-politichnih-represij/feed/ 0
Архієрейське богослужіння у неділю 4-ту після Пасхи, про розслабленого http://cerkva.dp.ua/arhiyerejske-bogosluzhinnya-u-nedilyu-4-tu-pislya-pashi-pro-rozslablenogo/ http://cerkva.dp.ua/arhiyerejske-bogosluzhinnya-u-nedilyu-4-tu-pislya-pashi-pro-rozslablenogo/#comments Sun, 19 May 2019 13:10:00 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=52821 19 травня 2019 р. неділя 4-та після Пасхи, про розслабленого, керуючий Дніпровською єпархією Преосвященнійший Владика Симеон (Зінкевич) очолив Божественну Літургію у центральному єпархіальному храмі на честь ікони Божої Матері «Несподівана Радість».

Під час богослужіння Архіпастир возніс молитву за мир в Україні.

На завершення єпископ Симеон виголосив проповідь на тему Євангельського читання.

]]> http://cerkva.dp.ua/arhiyerejske-bogosluzhinnya-u-nedilyu-4-tu-pislya-pashi-pro-rozslablenogo/feed/ 0 22 травня — Переполовення П’ятидесятниці http://cerkva.dp.ua/2-travnya-perepolovennya-p-yatidesyatnitsi/ http://cerkva.dp.ua/2-travnya-perepolovennya-p-yatidesyatnitsi/#comments Sun, 19 May 2019 09:06:38 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=41820 View Article]]> Переполовення – половина П’ятидесятниці – середина 50 днів між святами Пасхи та зішестя Святого Духа. Назву свята Церква запозичила з Євангелія, яке благовістить про Ісуса Христа, що Він, у дні Свого земного життя, на третій рік Своєї Євангельської проповіді, в переполовення Старозаповітного свята Кущів, увійшов у храм і навчав (Ін. 7, 14-36). Свято Кущів було одним з трьох великих всенародних єврейських свят, на згадку перебування євреїв у кущах (наметах) під час їх мандрів пустелею, і особливо на згадку показаного Богом Мойсеєві на горі намета (Вих. 25, 40), за подобою якого Мойсей поставив скинію (Вих. 39, 43; 40,1). Свято тривало вісім днів, з яких перший і останній були особливо святими. Обрядом восьмого дня, який перебував у зв’язку із християнським святом переполовення, був обряд урочистого виливання води. Виливання води було знаменням виливання Святого Духа.

В переполовення свята Кущів Господь ввійшов у Єрусалимський храм і навчав. Від божественного вчення Господа переполовення стало святом для Церкви Христової. Юдеї, чуючи навчання, сказане Господом у свято, «дивувались і казали: Як Він знає Писання, не вчившись?» (Ін. 7, 15). «Багато з народу в Нього ввірували та казали: Коли прийде Христос, чи ж Він чуда чинитиме більші, як чинить Оцей?» (Ін. 7, 31). «Багато хто казали» про Ісуса Христа: «Він точно пророк» (Ін. 7, 40). «Інші говорили: це Христос» (Ін. 7, 41).

Цим вченням Господь ясно показав Себе Месією, ходатаєм Бога й людей, законодавцем і рівним Богові Отцеві. Це вчення Ісуса Христа, відповідно половині П’ятидесятниці, що поєднує Пасху і свято зішестя Святого Духа, передвіщає і про близький час зішестя Святого Духа, тому що «в останній день свята», під час якого Господь був у храмі й учив, Він Сам передвістив про Святого Духа, «Якого мали прийняти віруючі в Ісуса Христа» (Ін. 7, 37-39). Таким чином, Переполовення П’ятидесятниці є явленням Божественної сили і мудрості Спасителя, як Месії, що зіслав Святого Духа.

День Переполовення – це давнє християнське свято. Про нього згадує у своїх повчаннях свт. Іоан Золотоуст. В V столітті Анатолій Константинопольський, в VII – преподобний Андрій Критський, в VIII – св. Іоан Дамаскін, в IX – преподобний Феофан Сповідник оспівали переполовення в духовних піснях, якими Церква нині вихваляє Господа серед Переполовення П’ятидесятниці.

Згадуючи в Неділю про розслабленого освячення води від Ангела в купелі Силоамській, і особливо Божественне вчення Ісуса Христа, промовлене Ним у П’ятидесятницю, яке Господь уподібнює воді, яка «подає грішникові, що прагне спасіння, життя й мудрість», Церква в день Переполовення після Літургії звершує мале водосвяття, просячи Господа напоїти спраглі душі водами благочестя, як Він «кликав, говорячи: коли прагне хто з вас нехай прийде до Мене та й п’є!» (Ин. 7, 37).

джерело

]]>
http://cerkva.dp.ua/2-travnya-perepolovennya-p-yatidesyatnitsi/feed/ 0
ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ АРХІПАСТИРЯ СТОСОВНО ОСТАННІХ ПОДІЙ В ЦЕРКВІ (ВІДЕО) http://cerkva.dp.ua/zayava-arhipastirya-stosovno-ostannih-podij-v-tserkvi/ http://cerkva.dp.ua/zayava-arhipastirya-stosovno-ostannih-podij-v-tserkvi/#comments Fri, 17 May 2019 16:41:20 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=52815

]]>
http://cerkva.dp.ua/zayava-arhipastirya-stosovno-ostannih-podij-v-tserkvi/feed/ 0
Яскраве «Свято Вишиванки» відбулось на Фестивальному причалі м. Дніпра http://cerkva.dp.ua/yaskrave-svyato-vishivanki-vidbulos-na-festivalnomu-prichali-m-dnipra/ http://cerkva.dp.ua/yaskrave-svyato-vishivanki-vidbulos-na-festivalnomu-prichali-m-dnipra/#comments Fri, 17 May 2019 16:21:37 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=52755 View Article]]>

Всесвітній день Вишива́нки — Міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Серед його традицій — прийти у вишиванці на роботу, у школу, в садок. Останні роки українці по всьому світу почали влаштовувати святкову ходу у національному одязі. Також цей своєрідний флешмоб отримав розповсюдження і у соцмережах.

Цього року День Вишиванки в Україні відзначили 16 травня. В цей день на Фестивальному причалі Дніпра зібралися справжні патріоти країни, мешканці обласного центру та гості міста, які шанують свою рідну культуру та традиції.
Організатором заходу став Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність» (президент – Петровський Олександр Володимирович, віце-президент – Іванілова Яна Юріївна,
віце-президент – Сербіна Світлана Миколаївна),
та Громадська Організація «РУХ ВІЛЬНА ДОЛЯ» (голова – Смолянський Дмитро Олександрович).
Свято вишиванки вже традиційно провели на Фестивальному причалі, де сотні дніпрян і гостей міста раділи і спілкувалися один з одним. Для присутніх організатори подарували Святковий концерт «Свято вишиванки», який тривав більше двох годин і зібрав велику кількість городян. Він розпочався з привітань та традиційного спільного виконання Гімну України. З вітальним словом зі сцени виступили почесні гості свята Єпископ Дніпровський та Криворізький Првославної Церкви України Симеон (Зінкевич), голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко та віце президент Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» Світлана Сербіна.

Також на великому святі було багато почесних гостей. Це президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександр Володимирович Петровський з друзями, народний депутат України та голова ФФУ Андрій Васильович Павелко, заступники голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Володимир Олегович Юрченко та Дмитро Ігоревич Батура, директор Національного академічного українського музично-драматичного театру ім.Т. Шевченка Оксана Іванівна Петровська, віце-президент Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» Яна Юріївна Іванілова, голова Громадської Організації «РУХ ВІЛЬНА ДОЛЯ» Дмитро Олександрович Смолянський, Секретар Дніпровської єпархії ПЦУ протоієрей Віталій Лопушанський та протоієрей, військовий капелан Димитрій Поворотний, заступник начальника Головного управління Національної поліції у м. Дніпро Володимир Романович Богоніс, Начальник Головного управління
ДСНС України у Дніпропетровській області Кульбач Андрій Анатолійович, голова Соборної районної у місті Дніпрі ради Тімарєв Артем Сергійович, засновник громадської організації „Гідність і Воля” Бородін Владіслав Валерійович, голова «ГО БАТЬКІВСЬКА РАДА Дніпра» Яна Бутиріна, голова «Громадського об’єднання азербайджанців Дніпропетровщіни» Фіруз Ібрагімов, представники Армянської діаспори у м. Дніпро на чолі з протоієрем Тер Амазаспом Бабуджян.
Також на свято завітали Ростовцев Олег Юрійович (представник Єврейської громади м. Дніпро), представники кримсько-татарської громади, Грузинської діаспори у м. Дніпро, представники Громадської організації «Військового патріотичного клубу «АЙДАР», міської спілки ветеранів АТО, Національного корпусу м. Дніпро, представники медичних закладів обласного центру та Громадської організаціі «Рух вільна доля» і Громадської ради при Дніпровській маський раді.

В цей день більшість дніпрян одягли різноманітні святкові вишиванки. У національному одязі були і маленькі діти, і літні люди, і молодь. А на сцені виступали вокальні та хореографічні колективи Дніпра, а також ансамблі з інших міст України.
Глядачи побачили балет Національного академічного українського музично-драматичного театру ім.Т. Шевченка, виступи дітей культурно-духовного центру Дніпровської єпархії ПЦУ «Українське Подвір’я», дитячого вокального колективу «Діти, як діти». Оваціями зустріли пісню «Я маленька україночка». А виконала її вихованка «КЗ Дніпропетровський дитячий Будинок Інтернат для дітей з інвалідністю ДОР» Ія Часник. На сцені також виступили колективи Дніпровського педагогічного коледжу ДОР, Ліцею № 142 ім. П’єра де Кубертена, дитячий хореографічний колектив «Шарм», учні музичної школи № 13 м. Дніпро. Особливий подарунок був від рятувальників Дніпропетровщини. На святі виступили кращі таланти з Дніпра, Житомира та Харькова. Також пройшов танцювальний флешмоб за участю студентів педагогічного коледжу. У фіналі святкового концерту відбувся виступ фіналістки «Голосу країни» Ксенії Брідж.

А наприкінці вечора для дітей та їх батьків зробили сюрприз. Кожен бажаючий, разом із родиною зміг покататися на справжньому піратському кораблі. Діти із задоволенням взяли участь у подорожі і не стримували гарних емоцій. Всі охочі змогли насолодитися вечірнім Дніпром та зайвий раз відсвяткувати свято Дня Вишиванки в улюбленому місті, яке зробив для них Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність» та Громадська Організація «РУХ ВІЛЬНА ДОЛЯ».

]]> http://cerkva.dp.ua/yaskrave-svyato-vishivanki-vidbulos-na-festivalnomu-prichali-m-dnipra/feed/ 0 Владика Симеон взяв участь у святкуванні Всесвітнього дня вишиванки в Університеті митної справи та фінансів http://cerkva.dp.ua/vladika-simeon-vzyav-uchast-u-svyatkuvanni-vsesvitnogo-dnya-vishivanki-v-universitetu-mitnoyi-spravi-ta-finansiv/ http://cerkva.dp.ua/vladika-simeon-vzyav-uchast-u-svyatkuvanni-vsesvitnogo-dnya-vishivanki-v-universitetu-mitnoyi-spravi-ta-finansiv/#comments Fri, 17 May 2019 16:08:28 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=52693 View Article]]> 16 травня 2019 р. керуючий Дніпровською єпархією Преосвященнійший Владика Симеон (Зінкевич) разом з викладачами та вихованцями ДДС, студентами, працівниками та гостями Університету митної справи та фінансів взяли участь до святкування Всесвітнього дня вишиванки на території вишу.

На свято до нас завітав поважний гість, член Наглядової ради УМСФ двічі-екс голова Державної митної служби Макаренко Анатолій Вікторович.
Усі охочі взяли участь у конкурсі на кращу вишиванку. Цього року переможцями стали: Єфімова Інна Веніамінівна – доцент кафедри кримінально-правових дисциплін, почесний гість УМСФ Малютенко Валерій Якович та студенти УМСФ — Маринелла Мігель, Чуприна Вікторія, Дорофеєва Валерія, КозирТарас.
День вишиванки пройшов з піснями, які виконали викладачі ДДС, танцями студентів УМСФ, а також загальним фото усіх присутніх.

Після офіційної частини Архіпастир провів лекції для майбутніх держслужбовців.

]]>
http://cerkva.dp.ua/vladika-simeon-vzyav-uchast-u-svyatkuvanni-vsesvitnogo-dnya-vishivanki-v-universitetu-mitnoyi-spravi-ta-finansiv/feed/ 0
Відеоролик до Дня вишиванки http://cerkva.dp.ua/videorolik-do-dnya-vishivanki/ http://cerkva.dp.ua/videorolik-do-dnya-vishivanki/#comments Fri, 17 May 2019 13:50:36 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=52882

]]>
http://cerkva.dp.ua/videorolik-do-dnya-vishivanki/feed/ 0
Роз’яснення Прес-служби Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ) http://cerkva.dp.ua/roz-yasnennya-pres-sluzhbi-kiyivskoyi-mitropoliyi-ukrayinskoyi-pravoslavnoyi-tserkvi-ptsu/ http://cerkva.dp.ua/roz-yasnennya-pres-sluzhbi-kiyivskoyi-mitropoliyi-ukrayinskoyi-pravoslavnoyi-tserkvi-ptsu/#comments Fri, 17 May 2019 07:47:36 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=52691 View Article]]> Єдина Помісна Українська Православна Церква була утворена на Об’єднавчому Соборі 15 грудня 2018 р. шляхом обʼєднання Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви та частини Української Православної Церкви Московського Патріархату в єдину Помісну Церкву, яка 6 січня 2019 р. отримала Патріарший і Синодальний Томос Вселенського Патріархату про автокефалію.

Отже, Томос про автокефалію та 15-місце у Диптихах, як Помісна Церква-Сестра, адміністративно незалежна від інших церковних центрів та рівна з усіма автокефальними Православними Церквами, отримала не якась окрема складова частина, але вся єдина Помісна УПЦ.

Ключовою вимогою надання Томосу про автокефалію було проведення Обʼєднавчого Собору, який би усунув розділення в середовищі самої Української Церкви, що зверталася до Вселенського Патріархату в цій справі. У свою чергу для того, щоб подолати це розділення, ключовою вимогою для проведення Обʼєднавчого Собору було проведення перед його початком Помісних Соборів Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви, які мали прийняти рішення про припинення діяльності УПЦ КП та УАПЦ шляхом обʼєднання та приєднання до утворюваної Православної Церкви України.

Ранком 15 грудня 2018 р. у храмі святого благовірного князя Ярослава Мудрого (Теплій Софії), до відкриття Обʼєднавчого Собору відбувся Помісний Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату в складі тих самих делегатів (єпископату, представників духовенства та мирян УПЦ КП), які потім взяли участь у Обʼєднавчому Соборі.

Собор був скликаний Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом (що відповідає розділу ІІ, п. 2 Статуту про управління УПЦ КП). Проведення Собору з визначеним порядком денним, а саме — про ухвалення рішення щодо припинення діяльності УПЦ КП шляхом обʼєднання та приєднання до утворюваної Православної Церкви України, було попередньо в тому ж храмі схвалене всім єпископатом УПЦ КП, проект рішення був зачитаний та одноголосно схвалений архієреями. Після цього Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відкрив засідання Помісного Собору УПЦ КП, всім присутнім делегатам було зачитано проект Постанови Помісного Собору. Проект був одноголосно схвалений учасниками Помісного Собору та підписаний тут же постійними членами Священного Синоду УПЦ КП (які згідно зі Статутом про управління УПЦ КП за посадою складають Президію Помісного Собору, розділ ІІ, п. 12). Першим серед членів Президії поставив свій підпис Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, як Голова Помісного Собору.

Згідно з п. 10 розділу ІІ Статуту про управління УПЦ КП Постанови Собору набули сили відразу після їх прийняття і підписання.

«Постанова
Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 15 грудня 2018 р.

Помісний Собор УПЦ Київського Патріархату під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, зібравшись у храмі святого благовірного князя Ярослава Мудрого (Теплій Софії), бажаючи увійти у канонічне спілкування з Повнотою Вселенського Православ‘я та у зв‘язку з утворенням єдиної автокефальної Православної Церкви України, постановляє:

1. Припинити діяльність релігійного обʼєднання Української Православної Церкви Київського Патріархату шляхом обʼєднання та приєднання до утворюваної Православної Церкви України.
2. Припинити чинність Статуту про управління УПЦ КП.
3. Припинити діяльність всіх статутних органів релігійного об‘єднання УПЦ КП.
4. «Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату, яка у відповідності до її статуту (п. 1) є релігійним адміністративним центром та центральним виконавчо-розпорядчим органом УПЦ КП, припиняє свою діяльність, як юридична особа після створення та реєстрації Релігійної організації «Митрополія УПЦ».
5. Всім єпархіальним архієреям УПЦ КП, а також керівникам релігійних організацій, які перебували у її складі взяти до уваги викладені вище пункти та після утворення єдиної помісної автокефальної Православної Церкви України увійти до її складу шляхом внесення відповідних змін у статути релігійних організацій не припиняючи їх статусу юридичної особи».

Таким чином ранком 15 грудня 2018 р. згідно рішення власного Помісного Собору УПЦ КП припинила свою окрему діяльність, а вся її повнота увійшла до складу Православної Церкви України.

Єдина автокефальна Православна Церква України була створена того ж дня Обʼєднавчим Собором як Помісна УПЦ згідно канонічних правил, зокрема 34 Апостольського правила, і як релігійне обʼєднання згідно законодавства України. На Обʼєднавчому Соборі головував Екзарх Вселенського Патріарха митрополит Гальський Емануїл, адже до відкриття цього Собору УПЦ КП та УАПЦ згідно рішення власних Помісних Соборів припинили свою діяльність та діяльність усіх своїх статутних органів.

Обʼєднавчий Собор майже одноголосно (при одному голосі проти) ухвалив Статут Православної Церкви України, згідно з яким її очолює Предстоятель, Митрополит Київський і всієї України. Обрання ієрарха на кафедру можливе лише за умови її вакантності. Канонічне право не передбачає перебування двох архієреїв на одній і тій самій ієрархічній посаді. У звʼязку з тим, що передбачена щойно прийнятим Статутом ПЦУ посада Предстоятеля, Митрополита Київського і всієї України, була вакантною, відбулися таємні вибори, за підсумками яких був обраний митрополит Епіфаній (Думенко). Всі учасники Собору визнали дійсність цього обрання.

34 Апостольське правило визначає: «Єпископам усякого народу належить знати першого у них, і визнавати його як главу, і нічого, що перевищує їхню владу не чинити без погодження з ним. Робити ж кожному тільки те, що стосується його єпархії і місць (селищ) що належать до неї. Але і перший нічого нехай не робить без погодження з усіма, бо так виявиться однодумність, і прославиться Бог через Господа у Святому Духові, Отець, і Син, і Святий Дух».

Для Помісної УПЦ Предстоятелем, тобто «першим серед єпископів народу» згідно з духом і буквою 34 Апостольського правила, є Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Митрополит Епіфаній керує не одноосібно, а на підставі схваленого Обʼєднавчим Собором Статуту Церкви, рішень її Священного Синоду, у співпраці з усім єпископатом. Особистий авторитет ієрархів, повага до них не створюють підстави для Предстоятеля одноосібно змінювати канонічний порядок, визначений 34 Апостольським правилом, норми Статуту Церкви, а також порушувати Томос про автокефалію.

Київська Митрополія Української Православної Церкви (Православної Церкви України) зареєстрована 30 січня 2019 р. як релігійний адміністративний центр та центральний виконавчо-розпорядчий орган УПЦ (ПЦУ). Цього ж дня відповідно до постанови Помісного Собору УПЦ КП Міністерство культури України скасувало накази про реєстрацію Статуту Київської Патріархії УПЦ КП та Статуту про управління УПЦ КП.

Щодо назви Церкви, то у ній враховані обидві традиції найменування — «Українська Православна Церква» та «Православна Церква України», що відповідає Постанові Помісного Собору УПЦ КП 15 грудня 2018 р. та Об‘єднавчого Собору.

pomisna.info

]]>
http://cerkva.dp.ua/roz-yasnennya-pres-sluzhbi-kiyivskoyi-mitropoliyi-ukrayinskoyi-pravoslavnoyi-tserkvi-ptsu/feed/ 0