Дніпропетровська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату http://cerkva.dp.ua Офіційний сайт Thu, 13 Dec 2018 16:24:46 +0000 ru-RU hourly 1 Відбувся Архієрейський Собор УПЦ Київського Патріархату http://cerkva.dp.ua/vidbuvsya-arhiyerejskij-sobor-upts-kiyivskogo-patriarhatu/ http://cerkva.dp.ua/vidbuvsya-arhiyerejskij-sobor-upts-kiyivskogo-patriarhatu/#comments Thu, 13 Dec 2018 16:24:21 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=49234 View Article]]> 13 грудня 2018 р. у Патріаршій резиденції в Києві під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулося засідання Архієрейського Собору УПЦ Київського Патріархату.

Собор заслухав інформацію про підготовку до Об’єднавчого Собору, який 15 грудня 2018 р. скликається у Святій Софії Київській. Було ухвалене рішення взяти участь в Соборі у складі єпископату, представників від кліру, мирян та ченців, відповідно до благословення Святійшого Вселенського Патріарха Варфоломія.

cerkva.info

]]>
http://cerkva.dp.ua/vidbuvsya-arhiyerejskij-sobor-upts-kiyivskogo-patriarhatu/feed/ 0
13 грудня — апостола Андрія Первозванного http://cerkva.dp.ua/13-grudnya-apostola-andriya-pervozvannogo/ http://cerkva.dp.ua/13-grudnya-apostola-andriya-pervozvannogo/#comments Wed, 12 Dec 2018 18:00:06 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=22089 View Article]]> Андрій був з роду єврейського, з Віфсаїди галілейської, рибалка, брат Апостола Петра. Спочатку він був учнем Іоанна Хрестителя. Як тільки Предтеча, поглянувши на Ісуса, що проходив поблизу, сказав: «Ото Агнець Божий!», Андрій пішов за Ісусом і став Його першим учнем. Він тому і названий Первозванним. Коли Ісус проходив біля моря Галілейського, то Петро і Андрій ловили рибу. Господь їх покликав за Собою, сказавши: «Ідіть за Мною. Я зроблю вас ловцями людей» (Матв. IV, 18 — 19).

Андрій займає почесне місце серед 12 Апостолів. Христос дав апостолам владу над нечистими духами, щоб їх виганяли вони, щоб оздоровлювали всіляку недугу та неміч всіляку (Матв. X, 1). Поміж чотирьох Учнів Господа Андрій удостоєний Його довіри слухати Його пророцтво про майбутню долю Церкви і світу (Марк. XIII, 3 — 5).
Зіславши на апостолів Духа Святого, Ісус Христос разом з іншими апостолами дав Андрію владу прощати гріхи (Іоанн. XX, 23). Слово Боже Андрій проповідував у багатьох країнах Азії та Європи. Для проповіді Євангелія він здійснив три подорожі. Перша подорож була в Антіохію Сирійську, в Тіану,в Синоп. З Синопа Первозванний прибув у Амасію, що на березі Понта; відвідав також Трапезонт, звідти попрямував до Іверії, а далі в землю Парфян і повернувся до Єрусалима на свято Пасхи.

Після празника П’ятидесятниці святий Апостол Андрій вирушив у свою другу подорож для проповіді Євангелія і побудови церков. З Єрусалима він знову прибув у Антіохію Сирійську, далі у Ефес, Лаодикію, Нікею, де Апостол Андрій пробув два роки і багатьох язичників навернув до віри Христової. Потім попрямував до Нікомідії, звідти відплив морем у віфанське місто Халкидон, відвідав Іраклію і Амстриду, в якій залишався тривалий час, просвіщаючи багатьох світлом Євангелія.

Із Амастриди прибув у місто Харакон. Далі поплив до Синопа. З великим успіхом проповідував віру Христову в Неокесарії, дістався міста Самосата у Вірменії, звідти повернувся в Єрусалим на Пасху. Із Єрусалима Андрій Первозванний вирушив у третю і останню свою подорож для навернення в Христову віру язичників та іудеїв. Прибув в Едес, відвідав Сванетію, дійшов до Осетії, звідки рушив до Абхазії і зупинився в місті Севасті (Сухумі), потім морем дістався землі Джієстов. Далі відвідав приморське місто Воспор (Керч). Прямуючи вздовж південного берега Тавриди, відвідав Феодосію, а далі рушив до Херсонеса.
Припускають, що Апостол Андрій поплив по Дніпру в Скіфію. З описів письменників III ст. Іполита і Оригена відомо, що Первозванний Апостол відвідав місця, де згодом виник Київ. Літописець Нестор оповідає: «Бачите гори ці, — сказав Апостол своїм учням, — на цих горах засяє благодать Божа і буде велике місто і багато церков буде споруджено Господом». На місці, де перебував Апостол, він поставив хрест, де зараз стоїть церква Апостола Андрія Первозванного. Від гір київських Апостол Андрій дійшов до озера Ільменя.

Повернувшись у Херсонес, святий Андрій знову відвідав Воспор, звідти переплив Понт і втретє побував у Синопі, де вже утвердилось християнство. Далі він відвідав Візантію. Там він рукоположив єпископа Стахія, одного з 70 учнів Христових. З Візантії Первозванний прибув у фракійське місто Іраклію і там багато язичників навернув до віри Христової. Потім Апостол Андрій утвердив віру християнську в Пелопоівесі і в ахейському місті Патрах. Тут начальник області злий язичник Егей, побачивши, що багато язичників стали вірити в Христа, в тому числі і його дружина, кинув Апостола Андрія до в’язниці. Та в’язниця для нього стала храмом, куди сходились християни послухати рятівне слово Андрія. Тоді Егей засудив Андрія Первозванного до страти розп’яттям на хресті.

Оскільки хрест, на якому він був розп’ятий, мав форму літери X, він називається хрестом Апостола Андрія. Два дні тривали страждання Андрія, він же до самої смерті продовжував навчати людей, що юрмились біля хреста. 30 листопада 70 р. після Р. X. Апостол Андрій помер. Пресвітери і диякони ахайські поховали святе тіло Первозванного й описали історію його мук в невеликому посланні, яке збереглось до наших часів. Цар Константій, довідавшись від одного священика про мощі Апостолів Андрія і Луки, організував їх перенесення в храм святих Апостолів.

У 355 р. мощі Андрія Первозванного були перенесені в храм святих Апостолів і покладені між гробницями святого Євангеліста Луки і святого Тимофія — учня Апостола Петра. Від часу перенесення мощей святого Апостола Андрія Первозванного пам’ять про нього почали святкувати 30 листопада ще урочистіше. В IV ст. святі отці Григорій Богослов, Іоанн Золотоуст, Прокл та інші прославляли Первозванного в своїх проповідях. У V ст. Анатолій Константинопольський, у VII — Андрій Єрусалимський, у VIII ст. Іоанн Дамаскін, Герман Константинопольський та інші написали багато хвалебних пісень, які й нині співають у Православній Церкві на честь святого Андрія Первозванного.
8 травня 1208 р. за часів хрестоносців мощі Первозванного були перенесені до Італії в місто Амальфи. Голова Андрія Первозванного за імператора Царгорода Константина перенесена до Риму, де вона і зараз знаходиться у Ватіканській базиліці святого Апостола Петра.

Велика прихильність стародавніх християн до Апостола Андрія зберегла в переказах для нащадків його зовнішній вигляд: він був великого зросту, трохи згорблений, ніс мав орлиний, очі випромінювали благодать, брови, волосся і бороду мав густі. Так само, як західні християни з особливою довірою звертаються до Апостола Петра, котрому вони приписують заснування Церкви Римської, східні християни з особливою любов’ю вшановують Андрія Первозванного, який обійшов кордони Православної Церкви.

13 грудня в Константинополі патріарх з 12 архієреями служить урочисту літургію, яка буває чотири рази на рік: на Пасху, Різдво Христове, на П’ятидесятницю і — на Андрія.

Пам’ять апостола Андрія 13 грудня (за новим стилем).

]]>
http://cerkva.dp.ua/13-grudnya-apostola-andriya-pervozvannogo/feed/ 0
Відбулася нарада представників ВРЦіРО у питаннях забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції http://cerkva.dp.ua/vidbulasya-narada-predstavnikiv-vrtsiro-u-pitannyah-zabezpechennya-profilaktiki-vil-infektsiyi/ http://cerkva.dp.ua/vidbulasya-narada-predstavnikiv-vrtsiro-u-pitannyah-zabezpechennya-profilaktiki-vil-infektsiyi/#comments Tue, 11 Dec 2018 09:05:06 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=49213 View Article]]> 6-7 грудня 2018 року відбулася нарада представників ВРЦіРО щодо посилення ролі Церков і релігійних організацій у питаннях забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, а також інших соціально небезпечних захворювань.

До учасників наради з вітальним словом звернувся Голова відділу Соціального служіння і благодійності «Елеос-Україна» архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій Горобцов.

Від УПЦ Київського Патріархату у заході взяли участь заступник голови «Елеос-Україна», виконавчий секретар комісії з питань соціального служіння ВРЦіРО, член Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу протоієрей Сергій Дмитрієв, який виступив з презентацією «Співпраця релігійних громад з регіональними/місцевими радами з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу» та 16 представників з єпархій зі всієї України, які є членами координаційних рад та займаються соціальним служінням.

З благословення керуючого Дніпропетровською єпархією Преосвященнійшого Владики Симеона у заході взяв участь голова відділу співпраці з  військовими формуваннями, патріотичного виховання та капеланського служіння протоієрей Димитрій Поворотний та настоятель храму свт. Спиридона, єп. Триміфунтського м. Дніпра протоієрей Сергій Крамаренко.

Мета наради: розробка моделі залучення священнослужителів та членів релігійних громад до регіональних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, а також впровадження профілактичних програм і заходів профілактики ВІЛ-інфекції та інших соціально-небезпечних захворювань.

Також під час наради виступили з презентаціями представник Секретаріату Національної ради  з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Любов Кравець, керівник Відділу соціального служіння УГКЦ, віце-президент МБФ «Карітас України», виконавчий директор Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус» Євгенія Ковшинова, Голова Секретаріату Партнерства «Зупинимо туберкульоз. Україна» Оксана Мізик та представник Української вільної церкви християн Євангельської віри Сергій Убогов.

джерело

]]>
http://cerkva.dp.ua/vidbulasya-narada-predstavnikiv-vrtsiro-u-pitannyah-zabezpechennya-profilaktiki-vil-infektsiyi/feed/ 0
У Дніпрі вперше відбулася ХІ церемонія Всеукраїнської премії «Жінка ІІІ тисячоліття» http://cerkva.dp.ua/u-dnipri-vpershe-vidbulasya-hi-tseremoniya-vseukrayinskoyi-premiyi-zhinka-iii-tisyacholittya/ http://cerkva.dp.ua/u-dnipri-vpershe-vidbulasya-hi-tseremoniya-vseukrayinskoyi-premiyi-zhinka-iii-tisyacholittya/#comments Tue, 11 Dec 2018 08:32:19 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=49097 View Article]]> 8 грудня 2018 року в Дніпровському академічному музично-драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка, за підтримки Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність», пройшла ХІ Церемонія нагородження Всеукраїнської премії «Жінка ІІІ тисячоліття».

Протягом вже десяти років було визначено і нагороджено найкращих представниць бізнесу, культури, медицини, засобів масової інформації, спорту, наукового і громадського сектору, які своїми справами і відповідальністю здобули повагу в суспільстві. Жінки і в цьому році були відзначені у трьох рівнях Премії: «Знакова постать», «Рейтинг» і «Перспектива».
Вперше, церемонія, завдяки зусиллям Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» і особисто його президенту, відбулася не в столиці нашої країни, а в місті Дніпрі. Урочистий захід з червоною доріжкою, вечірніми сукнями та яскравою концертною програмою на честь прекрасної статі став однією з головних подій у соціально-культурному житті України.

Незмінними ведучими церемонії, як завжди, були народні артисти України Василь Ілащук і Олексій Богданович. А нагороди жінки отримували з рук відомих чоловіків: народного артиста України, композитора Олександра Злотника, народного артиста України Володимира Горянського, легенди українського футболу Владислава Ващука, народного художника України Олега Пінчука, відомого українського парфумера Богдана Зубченка, головного лікаря Дніпровської лікарні ім. Мечникова Сергія Риженка та багатьох інших.

Серед почесних гостей свята були присутні громадський діяч та меценат єпархії, президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександр Володимирович Петровський з родиною і друзями, голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко, заслужена артистка України Оксана Іванівна Петровська, меценат та волонтер Еміль Арутюнян та багато багато інших поважних гостей з Дніпра та України.

На запрошення оргкомітету відзнаки, на заході був присутній керуючий Дніпропетровською єпархією Преосвященнійший Владика Симеон з делегацією, який звернувся до присутніх з архіпастирським словом.

Цього року в розділі «Знакова постать» нагороду отримала Зінаїда Дубоссарська – професор, доктор медичних наук, заслужений діяч науки і техніки України та Марина Ставнійчук – заслужений юрист України, віце-президент Світового Конгресу Українських Юристів.

Приємно відзначити і переможців серед дніпрянок. Це, насамперед, віце-президент Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» Яна Юріївна Іванілова, а також Яніна Різник — начальник управління забезпеченності діяльності Дніпропетровської обласної ради, Юлія Бурдужа — засновник фонду перетворення процесів суспільства «Універсум», Галина Шаламова — голова наглядової ради «Михайлівський райагропостач» і Людмила Войлова — мати вихователь дитячого будинку сімейного типу м. Дніпра.

Кожна переможниця отримала найвищу відзнаку – статуетку роботи народного художника України Володимира Шолудька. Вона символізує силу, витонченість, підкреслену суворість і зворушливу тендітність – риси сучасної жінки. Рука витонченої фігурки символічно перетворюється на крило, нагадуючи про покликання жінки оберігати й захищати, дарувати тепло й відводити негаразди. Образ завершує пальмова гілка – символ миру та перемоги, яких без участі жінки досягти неможливо.

«Ця церемонія унікальна. Учасниць ми відбирали цілий рік, і в цей раз ми нагороджуємо гідних жінок. Ми не нагороджуємо за категоріями, адже на наші плечі випадає багато випробувань і всі ми сильні», — зазначила президент міжнародної організації «Жінка третього тисячоліття» і організатор проекту Лідія Лісімова.

Для присутніх гостей і учасників дійства підготовили велику концертну — виступали гурти: «Нумер 482» та LUIKU, народний артист України Олексій Горбунов з гуртом «Грусть пілота», заслужений артист України Олег Шак, всесвітньовідомий скрипаль-віртуоз з Канади Василь Попадюк, співачка і одночасно номінант «Індіра», Василь Лазарович та гурт «Друга ріка».

Кожна жінка — це унікальне поєднання зовнішньої беззахисності і великої внутрішньої сили. Кожна жінка має повірити у власні можливості, розвивати свій потенціал, реалізовуватись у різноманітних сферах діяльності. Вже одинадцятий рік поспіль цей проект втілює цю благородну місію, даючи високу громадську оцінку досягненням жінок та спонукаючи їх розкривати свій потенціал і прагнути нових звершень. А тепер і в славному місті Дніпрі.

]]>
http://cerkva.dp.ua/u-dnipri-vpershe-vidbulasya-hi-tseremoniya-vseukrayinskoyi-premiyi-zhinka-iii-tisyacholittya/feed/ 0
Молитва у неділю 28-му після П’ятидесятниці http://cerkva.dp.ua/molitva-u-nedilyu-28-mu-pislya-p-yatidesyatnitsi/ http://cerkva.dp.ua/molitva-u-nedilyu-28-mu-pislya-p-yatidesyatnitsi/#comments Tue, 11 Dec 2018 08:30:43 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=49180 View Article]]> 9 грудня 2018 р. у 28-му неділю після П’ятидесятниці, керуючий Дніпропетровською єпархією Преосвященнійший Владика Симеон очолив Божественну Літургію у центральному єпархіальному храмі на честь ікони Божої Матері «Несподівана Радість».

Під час богослужіння була піднесена молитва за утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, а також звершена дияконська хіротонія іподиякона Юрія Манзара, студента ДДС.

На завершення Архіпастир виголосив проповідь на тему Євангельського читання, а також побажав присутнім Божого благословення.

]]>
http://cerkva.dp.ua/molitva-u-nedilyu-28-mu-pislya-p-yatidesyatnitsi/feed/ 0
Владика Симеон взяв участь у 15-тій сесії обласної ради http://cerkva.dp.ua/vladika-simeon-vzyav-uchast-u-15-tij-sesiyi-oblasnoyi-radi/ http://cerkva.dp.ua/vladika-simeon-vzyav-uchast-u-15-tij-sesiyi-oblasnoyi-radi/#comments Fri, 07 Dec 2018 17:01:14 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=49062 View Article]]> 7 грудня 2018 р.  керуючий Дніпропетровською єпархією Преосвященнійший Владика Симеон у супроводі канцлера кансисторії протоієрея Віталія Лопушанського відвідав ХV сесію Дніпропетровської обласної ради.

На останній у цьому році XV сесії Дніпропетровської обласної ради депутати проголосували за новий кошторис області.
На наступний рік кількість коштів на розвиток Дніпропетровщини зросла майже на мільярд гривень! Загальний бюджет склав 18 380 000 000 гривень.

Вперше! Створена штатна команда резервного спорту Дніпропетровської області. На 40 осіб виділено 2 400 000 грн. Також у наступному році вперше буде фінансуватися з бюджету медичне обслуговування для внутрішньопереміщених осіб — 21 600 000 грн. І одне з найважливіших питань — щомісячна допомога бійцям добровольцям, що проживають у сільській місцевості — 433 200 грн.

«Коли ми прийняли рішення визнавати добровольців на рівні області, у всіх було одне й те саме питання – що з цього матимуть самі добровольці? Як я і обіцяв, це не просто якийсь примарний статус та посвідчення. Тепер ми нарешті домоглися перших результатів, а саме – фінансової підтримки вже визнаних нами добровольців!» — зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Олександрович Пригунов.

Окрім того, кошти обласного бюджету у 2019 році будуть спрямовані на нові будівництва та реконструкції.
Сьогодні в області 41 опорна школа.20 шкіл реконструюються. 6 введено в експлуатацію в Солоному, Петриківці, Магдалинівці, Юр’ївці, Межовій, Святовасилівці.

4 дитячих садочки збудовано за сучасними проектами в Обухівці, Підгородному, Дніпрі, Слобожанському.
5 садочків — в процесі будівництва у Кам’янському, Покрові, Іларіоновому, Дніпрі, Старих Кодаках.
Вже відкрито 7 шкіл робототехніки. Ще 2 відкриється у 2019 році. Також планується реконструкція парку ім. Т.Г. Шевченка у м. Дніпрі. Бюджет — 100 000 000 грн.
Щодо розвитку спорту. Закладене фінансування будівництва басейнів у містах Кривий Ріг та Дніпро, спортивного комплексу «Прометей» у м. Кам’янське. Загалом 20 спортивних об’єктів.

У сфері соцзахисту. Новий бюджет 2019 включає соціальну допомогу малозабезпеченим верствам населення — 11 500 000 грн, щомісячну допомогу членам сімей загиблих бійців — 8 800 000 грн, фінансову підтримку громадських організацій інвалідів та ветеранів — 6 800 000 грн, медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС — 1 700 000 грн, стипендії громадянам, яким виповнилося 100 і більше років — 1 200 000 грн (70 чоловік), компенсаційні виплати інвалідам на бензин та транспортне обслуговування — 1 100 000 грн.

Одне із найважливіших питань розвитку області – ремонт доріг! На це в обласному бюджеті закладено 1 344 000 000 грн.

Після події Архіпастир побажав депутатам Божого благословення на наступний рік.

]]>
http://cerkva.dp.ua/vladika-simeon-vzyav-uchast-u-15-tij-sesiyi-oblasnoyi-radi/feed/ 0
До Дня Збройних сил України на території храмового комплексу освятили пам’ятний знак http://cerkva.dp.ua/do-dnya-zbrojnih-sil-ukrayini-na-teritoriyi-hramovogo-kompleksu-osvyatili-pam-yatnij-znak/ http://cerkva.dp.ua/do-dnya-zbrojnih-sil-ukrayini-na-teritoriyi-hramovogo-kompleksu-osvyatili-pam-yatnij-znak/#comments Fri, 07 Dec 2018 16:49:14 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=49001 View Article]]> 6 грудня 2018 р., в День Збройних сил України, на території храмового комплексу Різдва Божої Матері м. Дніпра відбулось урочисте відкриття пам’ятного знака на честь усіх захисників України. За ініціативою мецената єпархії, президента МБФ «Солідарність» Олександра Володимировича Петровського та задумом скульптора, меморіал споруджено у скульптурі архистратига Михаїла з вогняним мечем та щитом. 

На заході були присутні: меценат єпархії, президента МБФ «Солідарність» Олександр Володимирович Петровський з друзями, представники обласної, міської та районної влади, волонтери, військовослужбовці, Дніпровський полк охорони громадського порядку, підрозділ МНС, громадські організації, зокрема «Родинне Коло» та «Серця Неспокійні», родини воїнів та ветеранів. 

На початку присутні вшанували хвилиною мовчання усіх полеглих за Україну воїнів, а Владика Симеон, єпископ Дніпровський і Криворізький з запрошеним духовенством відслужили молебень за Україну та її захисників. До молитви долучився і представник вірменської релігійної громади м. Дніпра Тер Амазасп. 

Після соборної молитви відбулося урочисте покладання квітів до новоосвяченого пам’ятного знака. Далі артисти Дніпровського академічного музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка, під керівництвом Оксани Іванівни Петровської, подарували гостям зворушливі вірші та пісні, присвячені воїнам. 

Також військовослужбовці отримали в подарунок солодкі подарунки, які власноруч виготовили діти з обмеженими фізичними можливостями клубу «Серця Неспокійні».

Дякуємо Олександру Володимировичу Петровському за спорудження цього меморіалу, а також і тим, хто, попри робочий день, знайшов можливість прийти до храму і віддати належне тим, завдяки кому нога окупанта не дійшла до наших домівок. 

Дякуємо всім захисникам України за мирне небо над нашим славним містом Дніпром і над Україною! Нехай Господь благословить нас усіх миром! Слава Україні! Слава Дніпру!

]]> http://cerkva.dp.ua/do-dnya-zbrojnih-sil-ukrayini-na-teritoriyi-hramovogo-kompleksu-osvyatili-pam-yatnij-znak/feed/ 0 ПРЕЗИДЕНТ НАЗВАВ ДАТУ І МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ОБ’ЄДНАВЧОГО СОБОРУ УПЦ http://cerkva.dp.ua/prezident-nazvav-datu-i-mistse-provedennya-ob-yednavchogo-soboru-upts/ http://cerkva.dp.ua/prezident-nazvav-datu-i-mistse-provedennya-ob-yednavchogo-soboru-upts/#comments Wed, 05 Dec 2018 18:11:56 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=48998 View Article]]> Об’єднавчий Собор, який має проголосити створення Автокефальної Православної Церкви в Україні, який затвердить її статут та обере Предстоятеля, відбудеться 15 грудня 2018 року.

Як передає УНІАН, про це повідомив президент України Петро Порошенко на форуму місцевого самоврядування.

«Я радий оприлюднити дату Об’єднавчого Собору, який має проголосити створення Автокефальної Помісної православної церкви в Україні. Цей собор затвердить статут нашої нової церкви, обере Предстоятеля. Собор відбудеться 15 грудня 2018 року в Соборі св. Софії», — сказав глава держави.

«Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій поінформував мене, що підписав відповідні листи із запрошеннями єрархам УПЦ Київського Патріархату, УАПЦ та єрархам УПЦ Московського Патріархату взяти участь у цій історичній події»,- додав Порошенко.

Він також зазначив, що «1300 років тому ми охрестилися…, 332 роки тому Москва анексувала Київську метрополію, 100 років тому влада Української народної республіки вперше поставила на порядок денний питання про автокефалію, але в той час не втримала державність» – і 27 років тому поновилася боротьба українців за власну Церкву.

«4,5 роки тому ми активізували діалог зі Вселенським Патріархом – і маємо тепер три фундаментальних рішення», – сказав Порошенко

«По-перше, Вселенський Патріарх та Синод відкинули претензії Російської Православної Церкви на Україну як нібито канонічну території РПЦ. Друге: вони прийняли і підтвердили рішення надати автокефалію Православній Церкві України. І по-третє, вони підготували Томос», – уточнив він.

«Тепер колосальна відповідальність лягає на єрархів українських Церков – для того, щоб у мирі й злагоді, у дусі християнської любові, у дусі патріотизму провести Собор, обрати Предстоятеля, який поїде до Константинополя і отримає Томос», – сказав Порошенко.

РІСУ

]]>
http://cerkva.dp.ua/prezident-nazvav-datu-i-mistse-provedennya-ob-yednavchogo-soboru-upts/feed/ 0
Вітання Владики Симеона з Міжнародним Днем волонтера http://cerkva.dp.ua/vitannya-vladiki-simeona-z-mizhnarodnim-dnem-volontera/ http://cerkva.dp.ua/vitannya-vladiki-simeona-z-mizhnarodnim-dnem-volontera/#comments Tue, 04 Dec 2018 22:00:32 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=48995 View Article]]> Міжнародний день волонтера відзначають щорічно 5 грудня і це свято кожного, хто хоч раз за покликом серця допомагав людям, не чекаючи подяк, нагород і визнання. Українські волонтери на сьогоднішній день є тими, хто своєю добровільною, самовідданою працею кожен день робить країну сильнішою. В останні роки, ще з часів Майдану і Революції Гідності, для нашої країни потужний волонтерський рух став взірцем громадянської позиції і самоорганізації суспільства. Справжню ціну волонтерам знаємо і ми, особливо наші військовослужбовці, які захищають країну на Сході від зовнішньої російсько-терористичної агресії. Завдяки волонтерському руху, який є унікальною армією забезпечення і допомоги, врятовано тисячі життів, а Збройні Сили, які в роки злочинного режиму намагалися деморалізувати та розвалити, – стали гордістю нашої Держави. Уся країна пишається нашими волонтерами, цими завзятими людьми з відкритим серцем і доброю волею, які присвятили своє життя служінню та ідеї гуманності.

Усвоєму слові Архіпастир Дніпра зазначив: «cвятий апостол Яків писав: «Бо як тiло без духу мертве, так i вiра без дiл мертва» Як. 2:26. Милосердя, співчуття — це одні з найважливіших рис, які свідчать  про людину, як образ Божий. У людини високе покликання — стати співробітником Творця в ділах на славу Божу і на користь людям! Ваша добродійна справа є справою людей з чистим серцем та світлими думками! Все, що ми робимо доброго для інших, обов’язково перетворюється на велике добро для світу! Нехай множаться добрі і чесні справи, які ми можемо творити з Вашою допомогою! Висловлюю вдячність за непохитну віру в нашу країну, в нашу перемогу, в наших громадян! Бажаю всім волонтерам міцного здоров’я, добробуту, злагоди і миру в нашій країні!

З повагою і найкращими побажаннями до Вас !

Єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон

]]>
http://cerkva.dp.ua/vitannya-vladiki-simeona-z-mizhnarodnim-dnem-volontera/feed/ 0
Недільне богослужіння у 27-му неділю після П’ятидесятниці http://cerkva.dp.ua/nedilne-bogosluzhinnya-u-27-mu-nedilyu-pislya-p-yatidesyatnitsi/ http://cerkva.dp.ua/nedilne-bogosluzhinnya-u-27-mu-nedilyu-pislya-p-yatidesyatnitsi/#comments Mon, 03 Dec 2018 12:35:22 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=48956 View Article]]> 2 грудня 2018 р. у 27-му неділю після П’ятидесятниці, керуючий Дніпропетровською єпархією Преосвященнійший Владика Симеон звершив Божественну Літургію у центральному єпархіальному храмі на честь ікони Божої Матері «Несподівана Радість».

Під час богослужіння була піднесена молитва за утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

На завершення Архіпастир виголосив проповідь на тему Євангельського читання, а також побажав присутнім Божого благословення.

Цього ж дня, за вечірнім богослужінням, у співслужінні духовенства церкви єпископ Симеон звершив акафіст перед чудотворною іконою Божої Матері «Несподівана Радість».

Напередодні неділі єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон молився за Всенічним бдінням у тому ж храмі.

]]> http://cerkva.dp.ua/nedilne-bogosluzhinnya-u-27-mu-nedilyu-pislya-p-yatidesyatnitsi/feed/ 0