Дніпропетровська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату http://cerkva.dp.ua Офіційний сайт Mon, 15 Oct 2018 16:13:50 +0000 ru-RU hourly 1 ПОВІДОМЛЕННЯ ВСЕЛЕНСЬКОЇ ПАТРІАРХІЇ http://cerkva.dp.ua/povidomlennya-vselenskoyi-patriarhiyi/ http://cerkva.dp.ua/povidomlennya-vselenskoyi-patriarhiyi/#comments Sun, 14 Oct 2018 16:18:00 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=47795 View Article]]> Під головуванням Його Всесвятості, Вселенського Патріарха, Святий і Священний Синод зібрався на чергове засідання з 9 по 11 жовтня 2018 року для вивчення та обговорення питань порядку денного.

Священний Синод детально та тривалий час обговорював церковну справу України в присутності Його Преосвященства Архієпископа Даниїла Памфільського та Його Преосвященства Єпископа Іларіона Едмонтонського, Патріарших Екзархів в Україні, та ухвалив після розширеного обговорення:

1) Підтвердити вже прийняте рішення про те, щоб Вселенський Патріархат приступив до надання автокефалії Церкві України.

2) Відновити станом на сьогоднішній день Ставропігію Вселенського Патріарха в Києві, одну з його багатьох Ставропігій в Україні, які завжди там існували.

3) Прийняти та розглянути прохання про апеляцію від Філарета (Денисенка), Макарія (Малетича) та їх послідовників, які опинилися у розколі не з догматичних причин, у відповідності до канонічних прерогатив Константинопольського патріарха отримувати такі звернення від ієрархів та інших священнослужителів з усіх Помісних Церков. Таким чином, згадані вище особи були канонічно поновлені у своєму єпископському або священицькому сані, також було відновлено співпричастя  їхніх вірних з Церквою.

4) Скасувати зобов’язання Синодального листа 1686 року, виданого за обставин того часу, який надавав у порядку ікономії право Патріарху Московському висвячувати Київського митрополита, обраного собором духовенства та вірних його єпархії, який мав згадувати Вселенського Патріарха як свого Першоієрарха за будь-яким богослужінням, проголошуючи та підтверджуючи свою канонічну залежність від Матері-Церкви Константинополя.

5) Звернутися до всіх залучених сторін із закликом утримуватися від захоплення церков, монастирів та іншого майна, а також від будь-яких інших насильницьких дій та помсти, щоб перемагали мир і любов Христа.

Вселенський Патріархат, 11 жовтня 2018 року.

джерело

]]>
http://cerkva.dp.ua/povidomlennya-vselenskoyi-patriarhiyi/feed/ 0
Владика Симеон взяв участь в урочистостих заходах з нагоди Дня захисника України http://cerkva.dp.ua/vladika-simeon-vzyav-uchast-v-urochistostih-zahodah-z-nagodi-dnya-zahisnika-ukrayini/ http://cerkva.dp.ua/vladika-simeon-vzyav-uchast-v-urochistostih-zahodah-z-nagodi-dnya-zahisnika-ukrayini/#comments Sun, 14 Oct 2018 16:06:58 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=47735 View Article]]> 14 жовтня 2018 р. у Дніпрі відзначили День захисника України. Розпочались заходи з вшанування загиблих на Алеї пам’яті, де Архіпастир разом з духовенством освятив хрест. Далі біля будівлі Дніпропетровської облдержадміністрації розпочався марш військових, який переріс у святкову ходу. Учасники рушили центральними вулицями міста до майданчика біля найвищого флагштоку країни. Загалом до маршу приєдналися майже дві тисячі АТОвців з усієї області та мешканців Дніпра.

Квіти на Алеї пам’яті поклали керівники області, члени родин загиблих, АТОвці, волонтери.

Після урочистостей Владика Симеон разом з духовенством звершив Подячний молебень та привітав присутніх зі державним святом.

]]>
http://cerkva.dp.ua/vladika-simeon-vzyav-uchast-v-urochistostih-zahodah-z-nagodi-dnya-zahisnika-ukrayini/feed/ 0
Соборна святкова молитва та вітання нашого Владики в День Ангела (ВІДЕО) http://cerkva.dp.ua/soborna-svyatkova-molitva-ta-vitannya-nashogo-vladiki-v-den-angela-video/ http://cerkva.dp.ua/soborna-svyatkova-molitva-ta-vitannya-nashogo-vladiki-v-den-angela-video/#comments Sun, 14 Oct 2018 15:19:05 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=47728 View Article]]> 11 жовтня 2018 року, у день Собору преподобних отцiв Києво-Печерських, у Ближнiх печерах (преподобного Антонiя) спочилих, День Ангела нашого Архіпастиря, духовенство звершило святкову Божественну Літургію свт. Іоана Золотоустого у єпархіальному храмі на честь ікони Божої Матері «Несподівана Радість» м. Дніпра.
З благословення нашого Архіпастиря молитву очолив єпископ Луганський і Старобільський Афанасій.
Завершилося богослужіння вітанням керуючого єпархією єпископом Харківським і Богодухівським Митрофаном, Владикою Афанасієм, духовенством, після чого, на знак архіпастирського благословення подав учасникам богослужіння для цілування святий хрест і приймав вітання від духовних чад та мирян.
Протягом дня на адресу Преосвященнійшого Владики Симеона продовжували надходити численні вітання від Святійшого Патріарха Філарета, перших осіб області і пастви.

]]>
http://cerkva.dp.ua/soborna-svyatkova-molitva-ta-vitannya-nashogo-vladiki-v-den-angela-video/feed/ 0
Патріарх Філарет: Якби в Україні була одна Церква, війни б не було http://cerkva.dp.ua/patriarh-filaret-yakbi-v-ukrayini-bula-odna-tserkva-vijni-b-ne-bulo/ http://cerkva.dp.ua/patriarh-filaret-yakbi-v-ukrayini-bula-odna-tserkva-vijni-b-ne-bulo/#comments Wed, 10 Oct 2018 11:31:25 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=47587 View Article]]> 9-11 жовтня — саме в ці дні проходить історичне засідання Синоду Вселенського патріархату, де розглядатиметься питання надання Україні Томосу, тобто — права створити єдину незалежну помісну церкву. В українському суспільстві розгорілася неабияка дискусія щодо необхідності та легітимності цього кроку. Через війну на Донбасі, складну соціально-політичну ситуацію, а також економічні труднощі, частина українців із обережністю сприйняла таку ініціативу.

При цьому всередині України й за її межами створювалися численні міфи про наслідки об’єднання. Для того, щоб їх зруйнувати та зрозуміти всі тонкощі процесу — OBOZREVATEL відверто поговорив із Патріархом Київським і всієї України-Руси Філаретом.

— Україна за роки незалежності вперше добилася успіху в питанні автокефалії. Якщо з 9 по 11 жовтня під час Синоду у Константинополі буде надано Україні Томос, скільки часу займе процес об’єднання? Отримаємо ми автокефальну церкву до кінця 2018 року, чи треба ще більше часу?

— Томос, який ми очікуємо від Вселенського патріарха, буде. Результатом надання Томосу про автокефалію Українській церкві — стане об’єднання трьох православних церков. Спершу це буде об’єднання Київського патріархату, Української автокефальної церкви і частини Московського патріархату. Частину становлять приблизно 10 архієреїв цієї церкви.

Після того, як буде прийнято рішення про Томос, ми зберемо Архієрейський собор із тих архієрів, які звернулися до Вселенського патріарха. Це всі представники Київського патріархату, 12 архієреїв автокефальної церкви і до 10 Московського патріархату. Вони і зафіксують, приймуть рішення про об’єднання церков.

Після цього продовжуватиметься цей процес, яким чином? Шляхом вибору. Архієреї, духовенство і парафії будуть вибирати — до кого саме йти, тому що іншої церкви в Україні не буде. Це перехід, приєднання, я підкреслюю, добровільне приєднання — сили ми застосовувати не будемо. Хочете належати до Російської церкви, то можете, матимете такі ж права в Україні, як і УПЦ, але назва ваша буде правдива — Російська церква.

Ми сподіваємося, що багато парафій із Московського патріархату перейдуть в Українську православну церкву, вже з їхньої точки зору, канонічної.

— Тобто частина представників Московського патріархату офіційно звернулася, а є частина, яка чекає, коли буде Томос?

— Так, бо навіть ті, які звернулися, імена свої приховують, бояться, а може не буде цього Томосу й тоді їх Москва покарає. А коли все буде зрозуміло — тоді вже будуть вільно обирати або одну, або другу церкву. Звичайно, більшість Московського патріархату перейде уже в цю новостворену Українську православну церкву.

— Зараз в Україні працюють екзархи — представники Константинополя. Яка їхня головна місія?

— Справа в тому, що екзархи — тимчасові представники для підготовки Собору. Їхня місія тут досить обмежена. Коли я був екзархом, то керував усією Україною, а ці представники — лише на короткий час роботи.

— Наскільк розумію, УПЦ веде переговори з представниками РПЦ, які перебувають на території України. Йде просвітительська робота з прихожанами, людьми, котрі відвідують храми Московського патріархату?

— Це буде вже справа самих архієреїв Московського патріархату й духовенства, вони повинні працювати зі своїми парафіянами, ми не будемо застосовувати ніякої сили. Звичайно, говоритимемо про необхідність об’єднання в одну православну церкву, але втручатися у парафіяльне життя — ні.

— Якщо брати звичайних прихожан, чи зміняться якось обряди, богослужіння, інші моменти для простих українців після надання Томосу?

— Із приєднанням до єдиної церкви нічого не зміниться у віровченні чи богослужінні, може змінитися тільки мова, бо служби проводитимуть не слов’янською, а українською. Але якщо парафія захоче зберегти слов’янську мову, силою ми не будемо заставляти. Обиратимуть самостійно.

— Багато людей думають, що процес отримання Томосу почався десь у квітні-травні цього року, але є інша думка, що об’єднання було ініційоване ще у 2014 році.

— Це неправда, що визнання української автокефалії почалося у квітні цього року. Цей процес почався у 1992 році. Уже тоді я і представники автокефальної церкви, які об’єдналися, зверталися до Вселенського патріарха щодо надання нам Томосу про автокефалію. Протягом 25 років зверталися неодноразово, причому не тільки представники церкви, зверталися також президенти Кучма і Ющенко. Не звертався лише Янукович, а так всі президенти говорили з патріархом. Але президент Петро Порошенко наполегливіше, активніше почав займатися цим питанням.

З боку Москви, Московського патріархату йдуть звинувачення на адресу президента, що він втручається не в свої справи. Але це не так, тому що Вселенський патріарх ставить умову — до нього має звернутися саме держава. Хоче вона, щоб у неї була автокефальна церква, чи ні. Для патріарха це важливо, тому що про надання автокефалію церкви — Болгарська, Румунська, Сербська, Грецька, Польська — зверталися керівники цих держав. Тобто звернення нашого президента — не є щось нове.

— За словами представників Московського патріархату: якщо Україні буде надано Томос, це стане прецедентом, що призведе до ланцюгової реакції. Багато неканонічних церков будуть також просити надання автокефалії.

— Які церкви? Я не бачу таких. Немає інших церков, які би просили у Вселенського патріарха Томос про автокефалію.

— То це і є ланцюжок — держава звернулася до патріарха Варфоломея, і він за цим зверненням починає працювати. За іншими церквами, які не є загальнодержавними, цього не буде?

— Ну от взяти, наприклад, Європу, там є багато парафій: грецькі, болгарські, румунські, російські, але вони належать до своїх церков. У нас українські парафії у Європі належать до Київського патріархату. Є парафії російські, належать до Російської церкви, є грецькі парафії — до Вселенського патріарха належать, є румунські, болгарські. Вони не ставлять питання про автокефалію.

— А в чому тоді претензія з боку Московського патріархату?

— Головна причина в тому, що Московський патріархат розділяється на дві частини: російську й українську. Після створення єдиної помісної церкви, він буде майже на половину меншим. Відтак не матиме ніяких підстав претендувати на першість у православ’ї, тому що зараз йде боротьба між Константинополем і Москвою — хто перший. Константинополь, за правом, за рішенням вселенських синодів — перший серед рівних, а Москва є найбільшою церквою у православному світі, тому вона й претендує на перше місце.

Це законне місце Вселенського патріарха, а Москва каже: тепер ми найбільша церква. І от іде ця боротьба протягом 20 століття, і в 21 продовжується. Коли Московський патріархат на половину скоротиться, тоді у нього не буде ніяких причин претендувати на перше місце — це є головна суть, хоч про неї Москва мовчить. А те, що вона заявляла про це своє бажання, свідчать наміри зібрати Собор у 1948 році ще за Сталіна. Собор усіх церков, на якому хотіли проголосити Москву першою серед рівних, але на нього не приїхав ні Вселенський патріарх, ні інші грецькі патріархи. Тоді він не відбувся, тож його назвали нарадою.

Так, наміри є і вони залишаються до цього дня. Саме тому, коли Московський патріархат на половину скоротиться, підстав для боротьби за перше місце не буде. Наступить мир у православ’ї.

— Після зустрічі патріархів Кирила і Варфоломея, навіть Московська церква зрозуміла, що Україні буде надано Томос. Як можна трактувати її дії за останні місяці? Наприклад, Москва не згадує Константинопольского патріарха на своїх богослужіннях. Це демонстрація невдоволення?

— На сьогодні Московський патріарх припинив згадувати за богослужінням ім’я Вселенського патріарха. Коли буде надано Томос, то тоді Москва, як вона вирішила, зробить наступний крок. А яким він буде? Припинення молитовного єднання з архієреями, з Вселенським патріархом. І не тільки Московський патріархат припинить молитовне єднання. Зараз Москва починає працювати над тим, щоб й інші архієреї припинили молитовне єднання із Вселенським патріархом. Тобто вона розколює. Говорить про єдність, а сама робить все, щоб розколоти.

— Коли ви востаннє розмовляли з патріархом Кирилом?

— Із Кирилом розмовляв у 1992 році. 26 років тому.

— І нині діалогу немає?

— Так, немає.

— А хто ініціатор такої ситуації?

— Вони не хочуть із нами спілкуватися і прагнуть ізолювати Українську церкву від Вселенського православ’я. Томос же надає нам право спілкування із усіма православними церквами.

— Таке запитання: щодо храмів, церков, які зараз перебувають у володінні РПЦ. Беручи також Києво-Печерську лавру, великі святині — після надання Томосу вони переходять у власність єдиної церкви?

— Храми і приміщення належать або державі, яка ці споруди здає у користування, або є майном релігійних громад. Храм будувала громада і він є її власністю. Коли громада буде переходити в Українську церкву із Московського патріархату, то переходитиме вона зі своїм майном. У випадках, якщо громада розділиться і дві третини буде за Російську церкву, то цей храм належатиме до РПЦ. Якщо ж проголосують за перехід в Українську церкву, то храм буде належати УПЦ.

Та частина, яка залишиться, матиме право на реєстрацію нового статуту як РПЦ, побудувати храм чи придбати — це вже її право. Що стосується храмів, які у власності держави, то тут буде діяти такий само принцип: якщо дві третини будуть за Українську церкву, то майно переходить до УПЦ, і навпаки. Що стосується Лавр, то це — українські святині і вони не можуть бути передані РПЦ. Як і громади, монастирі повинні визначитися — до якої церкви вони відносяться. Проте, думаю, оскільки це українські святині, вони мають належати Українській церкві.

— Громада самостійно вирішить ці питання, без усякого примусу?

— Москва хоче щоб це робилося із застосуванням сили. Зробити хаос в українському суспільстві, релігійну боротьбу — це їхня мета. Потім вони скажуть, що причина хаосу — надання автокефалії. Ми знаємо про їхні наміри і тому будемо робити все, щоб не допустити ніякого насилля і боротьби, щоб все було законно. Ми проситимемо Верховну Раду прийняти деякі закони.

Наприклад, є закон, що громада обирає свій центр, але як саме — не прописано. Тому Верховна Рада повинна прийняти закон про механізм обрання. Наприклад, у Радянській Конституції була стаття, що кожна Республіка має право вийти з Союзу, але як вийти не було вказано, тому тримали всіх міцно. А тут треба прийняти механізм, тоді все буде спокійно.

— Щодо церкви все зрозуміло. Але в контексті цього, хотів би ще дещо запитати. У нашій державі церква й влада відокремлені. Але ви, як громадянин України, бачите суспільну, економічну, політичну ситуацію у країні. Як вам здається, Україна рухається уперед?

— Рухається, утверджується як держава, тому що ця війна, яка йде зараз — випробування України. Варта вона того, щоб бути самостійною, чи має комусь підпорядковуватись. Україна уже довела — вона заслуговує мати свою державу. Друге, що є — іде повільна боротьба з корупцією, дуже повільна, і це не задовольняє ні Україну, ні Європу. Що ще позитивного: Україна є вже асоційованим членом ЄС, уже отримала безвіз. Піднімається питання про вступ у НАТО, а що це для нас означає — Україна буде захищена.

— Церква не повинна підтримувати жодні політичні партії. Тому на наступних виборах ви будете нейтральним?

— Ні, не так. Ми, церква, не втручаємося у політику і в державні справи. Але це не означає, що ми нейтральні у відношенні до суспільства, тому що церква впливає на суспільство. І це не тільки українська, усі церкви впливають на мораль, на дух, на погляди, а від цього вже залежать поведінка й дії громадян. Якби в Україні була одна церква, війни б не було, тому що Путін не мав би підтримки в Україні. Зараз вона у нього є — це Московський патріархат. Не просто словами, а діями допомагають, духовенство і віруючі Московського патріархату, сепаратистам і агресорам.

— Частина церков і служителів залишилася на окупованій території…

— Якби тільки на окупованій, по всій Україні. От, наприклад, на Буковині, яка далеко від Донбасу, там священник відкрито виступає за Путіна. І не тільки він, є багато і в Київській області, які агітують за Путіна.

— Представники РПЦ створили основу для цієї конфліктної ситуації?

— Підтримка є, і на неї розраховував Путін. А якби її не було, то він не наважився би на війну. І якщо говорити про вибори, ми ніколи не будемо проводити агітацію у храмах за кандидатів, але голосувати будемо й підтримаємо всіх, хто за Україну. А якщо хтось налаштований інакше, того не підтримаємо.

— І наостанок: є ідеї щодо об’єднання католицької і православної церков, чи це реально?

— Ні, це не реально. Для того, щоб це відбулося, повинно бути прийняте загальне рішення. Діалоги, які ведуться більше сорока років, показали, що перспективи немає. Католицька церква не відмовиться від папства, у такому разі об’єднання неможливе.

cerkva.info

]]>
http://cerkva.dp.ua/patriarh-filaret-yakbi-v-ukrayini-bula-odna-tserkva-vijni-b-ne-bulo/feed/ 0
Відбулись урочистості з нагоди Актового Дня КПБА http://cerkva.dp.ua/vidbulis-urochistosti-z-nagodi-aktovogo-dnya-kpba/ http://cerkva.dp.ua/vidbulis-urochistosti-z-nagodi-aktovogo-dnya-kpba/#comments Tue, 09 Oct 2018 18:12:28 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=47586 View Article]]> 9 жовтня Православна Церква вшановує пам’ять святого апостола і євангелиста Іоана Богослова. Цей день є актовим у Київській православній богословській академії, адже студентський храм названий на честь апостола і євангелиста Іоана Богослова відзначає своє престольне свято.

З благословення керуючого Дніпропетровською єпархією Преосвященнійшого Владики Симеона, ректор Дніпровської духовної семінарії (ДДС) прот. Сергій Нарольський разом з проректором Василем Михайловичом Бабієм взяли участь у святкових заходах.

Урочисте Всенічне бдіння 8 жовтня 2018 року в академічному храмі очолив ректор КПБА та Патріарший намісник митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній у співслужінні керуючого справами Київської Патріархії та намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря єпископа Вишгородського Агапіта, першого проректора КПБА протоієрея Олександра Трофимлюка, кліриків академічного храму – викладачів КПБА – та братії Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря – студентів і аспірантів КПБА у священному сані.

9 жовтня 2018 року, у сам день пам’яті святого апостола і євангелиста Іоана Богослова — актовий день КПБА — в академічному храмі Божественну літургію очолив Предстоятель УПЦ Київського Патріархату Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Його Святості співслужили ректор КПБА й Патріарший намісник митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, голова Інституту церковної історії митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, голова Синодального управління військового духовенства митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, секретар Священного Синоду архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, керуючий справами Київської Патріархії й намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, перший проректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк, ректори та представники вищих духовних навчальних закладів УПЦ Київського Патріархату, викладачі, студенти й аспіранти КПБА та братія Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря у священному сані.

Після запричасного стиха проповідь виголосив аспірант КПБА Дроздович Максим.

За Богослужінням Святійший Владика рукоположив в сан диякон студента Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Ігора Ленька.

Під час богослужіння співав хор КПБА під керівництвом диякона Юрія Мигаля та Надії Купчинської.

Після богослужіння, яке завершилось хресним ходом з молитвою до небесного покровителя КПБА — святого апостола і євангелиста Іоана Богослова, відбулися урочистості в актовій залі Академії.

Зі вступним словом до присутніх звернувся ректор Київської православної богословської академії митрополит Епіфаній, який зосередив увагу на здобутках духовної школи за останній навчальний рік.

Зі словами привітань на адресу столичного закладу вищої духовної освіти до присутніх звернулися другий ректор відродженої КПБА митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, доктор філософських наук, професор, дійсний член (академік) АПН України, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України, академік АН ВШ України, ректор Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова Віктор Петрович Андрущенко, директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш та очільники і представники всіх духовних навчальних закладів Української Православної Церкви Київського Патріархату, що прибули на урочистості: проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак, ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Володимир Вакін, завідувач Богословського відділення КПБА при філософсько-теологічному факультеті Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича протоієрей Микола Щербань, ректор Рівненської духовної семінарії протоієрей Віталій Лотоцький, ректор Дніпровської духовної семінарії протоієрей Сергій Нарольський.

Під час свого виступу професор Віктор Андрущенко нагородив золотою медаллю НПУ ім. М.П. Драгоманова ректора КПБА митрополита Епіфанія, срібною медаллю НПУ ім. М.П. Драгоманова першого проректора КПБА протоієрея Олександра Трофимлюка, відзнакою «Драгоманівська родина» проректора з наукової роботи протоієрея Віталія Клоса, медаллю М. П. Драгоманова «180 років університету» декана богословського факультету Мирончука Олександра Яковича, відзнакою «Драгоманівська родина» ученого секретаря священика Сергія Колота

За заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви та з нагоди 80-ліття Святійший Патріарх Філарет нагородив доктора богословських наук, професора Дмитра Власовича Степовика орденом святого Миколая Чудотворяця.

Урочистості завершилися виступом Патріарха, концертом хору Київської православної богословської академії під керівництвом старшого регента Надії Купчинської і регента диякона Юрія Мигаля та святковою трапезою.

cerkva.info

]]> http://cerkva.dp.ua/vidbulis-urochistosti-z-nagodi-aktovogo-dnya-kpba/feed/ 0 Призовники Дніпропетровщини урочисто склали присягу на вірність українському народові http://cerkva.dp.ua/47581/ http://cerkva.dp.ua/47581/#comments Tue, 09 Oct 2018 17:28:46 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=47581 View Article]]> 9 жовтня 2018 р. біля Дніпропетровської ОДА понад сто молодих чоловіків склали присягу на вірність українському народові. Вони відправилися на строкову службу до армії. Про це – у фоторепортажі.

В Україні триває осінній призов на строкову службу до армії.

Повістки отримують молоді чоловіки від 20 до 27 років.

Сьогодні понад сто з них склали присягу на вірність українському народові.

«Отримав повістку і йду служити. Для України сьогодні це дуже важливо. Наша армія має бути зразковою», – сказав призовник Сергій Десятников.

 

Урочистості відбулись біля ДніпроОДА.

Підтримати призовників прийшли рідні та друзі.

«Наш зять йде до армії. Сподіваємося, що час його служби пройде швидко і буде на користь. Цю «школу» треба пройти. Підтримуємо його разом із донькою та свахою. Віримо, що все буде добре», – сказала теща призовника із Синельниківського району Зоя Навроцька.

Звучить Гімн України.

З благословення керуючого Дніпропетровською єпархією Преосвященнійшого Владики Симеона, окропив хлопців освяченою водою та побажав легкої служби канцлер єпархії протоієрей Віталій Лопушанський.

Слово від матері.

За традицією — український коровай.

Квіти в пам’ять про загиблих захисників України.

Урочиста присяга на вірність українському народові.

Майбутні захисники України служитимуть від одного до півтора року.

«Я впевнений, що хлопці стануть справжніми чоловіками, воїнами, які з гордістю будуть нести прапор України. Велика вдячність батькам за гідне виховання синів», — зазначив заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Юрченко.

Загалом з  Дніпропетровщини на строкову службу відправляться понад 1800 людей.

В зону бойових дій строковиків відправляти не будуть.

Сайт ДніпроОДА

]]>
http://cerkva.dp.ua/47581/feed/ 0
Делегація ДДС взяла участь в звітному засіданні Синодального управління у справах духовної освіти http://cerkva.dp.ua/delegatsiya-dds-vzyala-uchast-v-zvitnomu-zasidanni-sinodalnogo-upravlinnya-u-spravah-duhovnoyi-osviti/ http://cerkva.dp.ua/delegatsiya-dds-vzyala-uchast-v-zvitnomu-zasidanni-sinodalnogo-upravlinnya-u-spravah-duhovnoyi-osviti/#comments Tue, 09 Oct 2018 17:16:21 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=47545 View Article]]> 8 жовтня 2018 року Божого, з благословення керуючого Дніпропетровською єпархією Преосвященнійшого Владики Симеона, ректор Дніпровської духовної семінарії (ДДС) прот. Сергій Нарольський разом з проректором Василем Михайловичом Бабієм взяли участь в звітному засіданні Синодального управління у справах духовної освіти.

Засідання проходило у конгрегаційній залі Київської православної богословської академії. Робочу зустріч очолив голова управління, ректор КПБА, Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній.

Основною метою зустрічі була звітність про навчально-методичну, наукову, організаційну та іншу діяльність вищих духовних навчальних закладів за 2017 /2018 начальний рік, а також було обговорено звітність про вступну кампанію 2018 року, якісний склад науково-педагогічних кадрів, кількісний склад студентів ВДНЗ денної та заочної форми навчання у 2018 році, зміст навчальних планів на 2018 / 2019 навчальний рік усіх форм навчання та відділень, стан ліцензування ВДНЗ, державне визнання документів, виданих ВДНЗ, наукові заходи поточного навчального року.

У засіданні Синодального управління у справах духовної освіти також взяли участь очільники та уповноважені представники вищих духовних навчальних закладів Української Православної Церкви Київського Патріархату: заступник голови управління перший проректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк та секретар управління декан богословського факультету КПБА Мирончук О.Я., ректор Волинської Православної Богословської Академії прот. Володимир Вакін та керівник відділу міжнародних зв’язків свящ. Ярослав Черенюк, ректор Львівської православної богословської академії протоієрей Ярослав Ощудляк, ректор Рівненської духовної семінарії протоієрей Віталій Лотоцький, завідувач богословського відділення КПБА при філософсько-теологічному факультеті Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича протоієрей Микола Щербань, учений секретар Івано-Франківського богословського інституту  Кушнірчук В. М., проректори та вчені секретарі духовних шкіл.

]]>
http://cerkva.dp.ua/delegatsiya-dds-vzyala-uchast-v-zvitnomu-zasidanni-sinodalnogo-upravlinnya-u-spravah-duhovnoyi-osviti/feed/ 0
На Січеславщині відбувся обласний фестиваль «Сила Нескорених» http://cerkva.dp.ua/na-sicheslavshhini-vidbuvsya-oblasnij-festival-sila-neskorenih/ http://cerkva.dp.ua/na-sicheslavshhini-vidbuvsya-oblasnij-festival-sila-neskorenih/#comments Mon, 08 Oct 2018 13:55:10 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=47480 View Article]]> 7 жовтня 2018 р. на Січеславщині (ж\м Ігрень, балка поряд з вул. Сонячногірська) відбувся обласний фестиваль «Сила Нескорених» з нагоди Дня захисника України та 75-ї річниці визволення міста Дніпро.

В рамках заходу починаючи з 11:00 виступили художні колективи, кінні клуби і заслужена артистка України Наталія Карпа. Також була представлена реконструкція реальних боїв з зони Сходу і Другої Світової війни, — а гостей чекала польова кухня і виставка ретро-техніки й спорядження.

Гурт «Вертеп» у супроводі 5-го оркестру ЗС України надав заходу бадьорості.

Привітав присутніх і голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Олександрович Пригунов.

З благословення керуючого Дніпропетровською єпархією Преосвященнійшого Владики Симеона у заході взяв участь канцлер єпархії протоієрей Віталій Лопушанський, діловод єпархії ієромонах Ісаакій (Зінкевич) і клірик центрального храму Божої Матері «Несподівана Радість» ієрей Димитрій Гурин.

О. Віталій помолився за мир в Україні, побажав присутнім Божого благословення, а також швидкої перемоги над російським агресором.

]]>
http://cerkva.dp.ua/na-sicheslavshhini-vidbuvsya-oblasnij-festival-sila-neskorenih/feed/ 0
11 жовтня — Пам’ять всіх преподобних отців Києво-Печерських, що в Ближніх печерах( преподобного Антонія) спочивають. http://cerkva.dp.ua/11-zhovtnya-pam-yat-vsih-prepodobnih-ottsiv-kiyevo-pecherskih-shho-v-blizhnih-pecherah-prepodobnogo-antoniya-spochivayut/ http://cerkva.dp.ua/11-zhovtnya-pam-yat-vsih-prepodobnih-ottsiv-kiyevo-pecherskih-shho-v-blizhnih-pecherah-prepodobnogo-antoniya-spochivayut/#comments Mon, 08 Oct 2018 12:56:46 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=47477 View Article]]> Богомбереженна наша Українська земля славиться великою кількістю святих місць. Особливе місце, можна сказати, одне з центральних, серед переліку святинь України займає Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра. Цей монастир як дорогоцінна перлина прикрашає корону нашої землі. Немеркнуче світло подвигів преподобних отців Печерських освятило і прославило це місце. Київські печери зберігають в собі, як дорогоцінне каміння чесні мощі багатьох угодників Божих, які є невтомними молитвениками за нас меньших родичів своїх. Київська Лавра славна тим, що тут, на одному місці спочивають мощі більше 120-ти святих. Неодин православний монастир світу не може похвалитися такою кількістю небесних покровителів.
11 жовтня за новим стилем вшановується пам’ять, преподобних отців Києво-Печерських, які знайшли свій спочинок у Ближніх ( Антонієвих) печерах. До складу Собору входить 73 канонізованих Церквою святих. Ось їхні імена: прп. Антоній, засновник Лаври, начальник чернечогожиття на Русі, прп. Прохор чудотворець, прп. Іоанн, посник, св. Юліанія, діва, княжна Ольшанська, прмчч. Василій і Феодор, св. Полікарп, архимандрит, прп. Варлаам, ігум., прп. Даміан, пресвітер, цілитель, прп.Никодим просфорник, прп. Лаврентій, затворник, еп. Туровський, Афанасій затворник, прп.Еразм, Лука іконом, прп. Агапіт, лікар, безвітплатний, Феофіл затворник, прпп. Феофіл та Іоанн, прп. Нектарій, Григорій іконописець, сщмч. Кукша-просвітитель вятичів, сщмч. Євстратій, прп. Єфрем, пресвітер, Ієроним, затворник і чудотворець, свт. Іларіон, митр. Київський, Іоанн, отрок Київський, син Феодора варяга, прп. Меладій, старець-чудотворець, Павло Послушний, прп. Георгій, Симеон, сщмч. Єп. Переяславський, свт. Феоктист, єп. Чепнігівський, прп. Олексій, прп. Сава, Сергій Послушний, свт Меркурій, єп. Смоленський, прп. Пимен Багатохворобливий, Нестор Літописець, прмч. Євстратій, прп. Еладій, затворник, Єремія, прозорливий, прп. Мойсей Угрин, Іоанн Багатостраждальний, прп. Марк гробокопатель, Микола Святоша, кн. Чернігівський, чудотворець, Григорій, чудотворець, Онисим, затворник, Матфей, прозорливий, Ісаія, чудотворець, Аврамій, Працелюбний, свт.Нифонт, єп. Новгородський, прп. Сильвестр, Пимен, посник, Онуфрій мовчазний, Анатолій, затворник, Аліпій, іконописець, Сисой, затворник, Арефа, затворник, Онисифор сповідник, Спиридон, просфорник, свт. Симон єп. Суздальський, прп. Никон, ігумен, Феофан, посник, Прп. Макарій, прп. Анастасій, диякон, дванадцять майстрів, зодчих, Аврамій, затворник, Ісаакій, затворник, мч. немовля Іоанн, прп. Ілля Муромець, Никон Сухий, свт Єфрем, єп. Переяславський, прп. Тит, пресвітер.
Окрім перечислених святих, серед преподобних Печерських відомо 30 угодників Божих, від яких збереглися мироточиві глави. В службі преподобним отцям Ближних печер згадується також прп. Єфрем священик, про котрого ієромонах Афанасій Кальпофійський у 1638 р.писав, що його нетлінне тіло лежить напроти святих мощей прп. Іллі Муромця. Згадується прп. Євстафій, колишній золотар( 8 пісня канону). В каноні ієромонаха Мелетія Сирига, також згадується( 9 пісня) свт. Дионісій, архиєп. Суздальський.
Немає сумніву що нам відомі далеко не всі імена преподобних отців Києво-Печерських, імена їхні знає Господь Бог, Який їх прославив і оселив в оселях вічних. Преподобні отці наші Києво-Печерські моліть Бога за нас.

джерело

]]>
http://cerkva.dp.ua/11-zhovtnya-pam-yat-vsih-prepodobnih-ottsiv-kiyevo-pecherskih-shho-v-blizhnih-pecherah-prepodobnogo-antoniya-spochivayut/feed/ 0
Архіпастир взяв участь у зустрічі Патріарха Філарета та президента Федерації футболу України http://cerkva.dp.ua/arhipastir-vzyav-uchast-u-zustrichi-patriarha-filareta-ta-prezidenta-federatsiyi-futbolu-ukrayini/ http://cerkva.dp.ua/arhipastir-vzyav-uchast-u-zustrichi-patriarha-filareta-ta-prezidenta-federatsiyi-futbolu-ukrayini/#comments Mon, 08 Oct 2018 12:47:49 +0000 http://cerkva.dp.ua/?p=47451 View Article]]> 8 жовтня 2018 року, в Синодальній залі Київської Патріархії, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів зустріч з народним депутатом України, президентом Федерації футболу України (ФФУ) Андрієм Павелком.

У зустрічі також взяли участь єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон та друг єпархії, настоятель храму Різдва Христового м. Києва протоієрей Микола Салабай.

Очільник Федерації футболу України розповів Предстоятелю Київського Патріархату про сучасний стан і перспективи найбільш улюбленого в Україні виду спорту, про діяльність ФФУ, зокрема і про нещодавню ініціативу Федерації щодо розміщення напису «Слава Україні» на футболках національної збірної. Напис «Слава Україні» був погоджений з УЄФА і тепер є офіційною підтримкою національної команди з футболу та відомий у всьому світі.

Єпископ Симеон повідомив Патріарха Філарета про стан справ у ввіреній йому єпархії, відзначивши підтримку і сприяння Андрія Васильовича у розвитку духовності в Дніпропетровській області.

Святійший владика поінформував народного депутата стосовно актуального питання щодо надання Томосу про автокефалію Помісної Православної Церкви в Україні.

Сторони також обговорили інші церковно-суспільні питання, що складають взаємний інтерес.

За вагомий внесок у розвиток духовності і спорту в Україні та всебічну підтримку в утвердженні Помісної Української Православної Церкви Святійший Патріарх Філарет нагородив Андрія Павелка — Орденом рівноапостольного великого князя Володимира ІІ ступеня.

Святійший владика привітав Андрія Васильовича з церковною нагородою, благословив його на подальші успіхи у його діяльності на благо Батьківщини та українського народу і подарував йому ікону святого Ангела-Охоронителя.

cerkva.info

]]>
http://cerkva.dp.ua/arhipastir-vzyav-uchast-u-zustrichi-patriarha-filareta-ta-prezidenta-federatsiyi-futbolu-ukrayini/feed/ 0