Святкування з нагоди пам’яті св. вмч. Катерини і прп. Меркурія в Чернігові

dsc_0074
09.12.2013 22:23

07 грудня 2013 року з нагоди престольного свята кафедрального собору великомучениці Катерини та дня пам’яті преподобного Меркурія Чернігівського, ігумена Бригинського, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет з архіпастирським візитом відвідав Чернігів, де очолив Божественну Літургію.

На запрошення архієпископа Чернігівського Євстратія у святкуванні прийняв участь і керуючий Дніпропетровською єпархією, єпископ Симеон.

Предстоятелю УПЦ Київського Патріархату Філарету співслужили: митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір та єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон, а також близько тридцяти священиків. Величний собор був наповнений богомольцями – як мешканцями Чернігова і Сіверського краю, так і паломниками з Києва.

Під час Божественної літургії близько ста причасників приступили до Святих Христових Таїн, а наприкінці богослужіння всі присутні уважно вислухали Патріаршу проповідь про подвиг святої Катерини та преподобного Меркурія.

Після архіпастирського слова відбувся молебень до святих Катерини і Меркурія перед іконою великомучениці з часточкою її мощів та ракою з мощами ігумена з Бригинців отця Меркурія. Патріарх прочитав молитви до святої Катерини і святого Меркурія, а потім він, архієреї та духовенство під спів величань приложилися до ікони і мощей.

Завершилося урочисте богослужіння словом подяки на адресу Святійшого Патріарха, яке виголосив архієпископ Євстратій, та співом многоліття.

У храмі Предстоятель дав інтерв’ю для місцевих медіа, а потім благословив приготований козаками до свята куліш.

Від Катерининського собору Патріарх Філарет відбув до Чернігівської обласної ради, де відбулася його зустріч з головою Чернігівської обласної державної адміністрації Володимиром Хоменком, головою Чернігівської обласної ради Анатолієм Мельником та Чернігівським міським головою Олександром Соколовим.

Категорія: