Виступ Патріарха Філарета у Верховній Раді на спеціальному засіданні з нагоди 85-х роковин Голодомору (ВІДЕО)

231118-8
25.11.2018 16:15

У своєму виступі в стінах парламенту Його Святість зауважив, що він виступає не лише як Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, але і як один з останніх свідків Голодомору. «У 1932-1933 роках мені було 4 роки, я добре пам’ятаю, що відбувалося. Тільки я не розумів тоді, яка мета і хто керує цим, і яка причина того, що, як батьки говорили, урожай був великий у 1932 році, а хліба не було. А куди ж дівався хліб? Вивезли. А для чого вивезли? Це я зрозумів потім, коли став досліджувати причини Голодомору», — сказав Патріарх.

Також Святійший Владика нагадав присутнім про слова Бухаріна, який сказав, що хто володіє хлібом, той має владу. А хлібом володіли українські селяни. “Тому почався процес колективізації, для того щоб передати хліб у руки радянської влади. Українці не хотіли йти у колгоспи, і це була друга причина знищення українців», — наголосив Предстоятель.

Далі Патріарх Філарет відзначив, що в процесі боротьби українців за утвердження власної держави велику роль відіграє УПЦ Київського Патріархату і додав, що наразі українське Православ’я чекає на визнання автокефалії.

«Ця ідея приводить в тремтіння Москву, тому що якщо Українська Церква  стала визнаною автокефальною, то це значить, що Москви в Україні не буде, не буде московського духу, а буде панувати українство”, — додав Патріарх.

Предстоятель вважає, що Українська Церква стане основою миру в Україні і світі.

Також Владика висловив вдячність державам, які визнали Голодомор геноцидом українського народу.

«Нас знищували, а ми живі, і не тільки живі, а й утверджуємося… Душу і тіло ми положим за нашу свободу і це правда, бо ми в рабстві жити не хочемо і не будемо жити ніколи», — Підсумував Предстоятель.

Свій виступ він завершив словами: «Слава Ісусу Христу і Слава Україні».

Категорія: ,