Звернення Українських Церков з нагоди 80-х роковин голодомору 1932-1933 років

45213505_1245175498__01_06_golodomor
25.10.2013 17:06

Звернення до вірних та всіх людей доброї волі

Дорогі брати і сестри у Христі!

Цього року Україна та світ вшановуватимуть 80-і роковини пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років. Ця трагічна сторінка залишається незагоєною раною в історії нашого народу. Пам’ять про мільйони втрачених життів, біль сотень тисяч родин об’єднує більшість громадян України, які щороку в четверту суботу листопада запалюють свічку пам’яті та приходять до пам’ятних знаків у Києві та у своїх містах і селах. Ця пам’ять активно сприяє суспільній злагоді та порозумінню між людьми, об’єднаними спільним болем за минулим і надією на майбутнє.

Дорогі брати і сестри у Христі!

Ми, предстоятелі традиційних Українських церков, солідаризуючись із ініціативою Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні, до якого увійшли відомі громадські, мистецькі діячі, науковці та представники церков України, звертаємося до Вас із проханням долучитись до всеукраїнської громадської ініціативи — Всенародного дня пам’яті.

Просимо Вас проявити власну добру волю і долучитися разом із прихожанами Вашої церкви до нашої всеукраїнської спільної справи, а саме:

організувати у Вашій церковній громаді роботу щодо впорядкування місць масових поховань загиблих наших із Вами родичів у роки Голодомору, які переважно знаходяться на території сіл України (поставити дерев’яний хрест з рушником тощо);

організувати проведення поминальних заходів у Вашій церкві до 80-х роковин Голодомору (23 листопада 2013 року).

Також, дорогі брати і сестри, закликаємо Вас долучитися до організації Всенародного дня пам’яті у столиці нашої країни: делегувати представників від церковної громади, аби віддати шану загиблим родичам та землякам, на акцію вшанування пам’яті жертв Голодомору 23 листопада з 14:00 по 17:00 біля Національного музею «Меморіал пам’яті жертв Голодоморів в Україні» у Києві.

Ми закликаємо всіх людей доброї волі — незалежно від релігійної, національної, політичної приналежності — розкрити духовний потенціал, даний Богом нашому народу, та утвердити в суспільстві принципи любові, справедливості, поваги й шани. Єднання суспільства навколо духовних ідеалів, громадська самоорганізація та взаємна підтримка — добрий захист в умовах політичних та економічних криз.

Особливо ж ми звертаємо свій заклик до тих, хто має авторитет і повагу людей, мудрість та життєвий досвід: об’єднаймо свої зусилля для служіння українському народу!

І нехай Всемогутній Господь, у Трійці Святій Єдиний, благословляє й допомагає нам усім чинити свій особистий подвиг на цьому шляху!

 

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Верховний архієпископ Києво-Галицький Української греко-католицької церкви Блаженнійший Святослав.

 

Церква.info

Категорія: