АРХІПАСТИР ОСВЯТИВ ДИТЯЧИЙ НАДСУЧАСНИЙ ОНКО-ГЕМАТОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР (ВІДЕО)

IMG_7418
25.06.2020 19:08

25 червня 2020 р. керуючий Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійший Владика Симеон (Зінкевич) у супроводі канцлера консисторії протоієрея Віталія Лопушанського освятив відремонтоване онко-гематологічний центр та надсучасне обладнання в Обласній дитячій клінічній лікарні.

Як завжди, не стоїть осторонь меценат єпархії, президент МБФ «Солідарність» Олександр Володимирович Петровський та друг фонду меценат Володимир Яценко. Благодійники оплатили підготовку приміщень у блоці, де лікуватимуть та оперуватимуть дітей.

Аутологічна трансплантація, кажуть медики — це пересадка хворим на онкологію дітлахам власного кісткового мозку, який виділяють ще до початку хіміотерапії. За словами лікарів, ця практика розповсюджена в усьому світі, й завдяки процедурі, ефективність лікування можна підвищити у два рази.

Сюди також завезли все необхідне обладнання:

— ламінарну шафу, в якій медичний персонал з безпекою для свого здоров’я зможе змішувати речовини для проведення хіміотерапії;
— сорбційне крісло;
— пересувний хімічний світильник;
— сканер вен, тобто апарат, що допомагає легше комп’ютеризувати периферичну вену;
— апарати для бактеріологічної лабораторії, які потрібні для виділення грибкової флори та діагностики сепсису.

Лікарі кажуть, раніше їхнім маленьким пацієнтам заради пересадки кісткового мозку доводилось їхати до Києва, у Національний Інститут Раку. Тепер же, все необхідне обладнання є у лікарні на Космічній.

Після молитви Архіпастир подякував Олександру Володимировичу за Великі Справи та відзначив Предстоятельською відзнакою святого цілителя Пантелеймона невтомного лікаря Посмітуху Ірику Вікторівну, яка роками допомагає онкохворим діткам.

Категорія: ,