АРХІЄРЕЙСЬКА МОЛИТВА У НЕДІЛЮ ПІСЛЯ РІЗДВА ХРИСТОВОГО

IMG_6198
10.01.2021 13:17

10 січня 2021 року у неділю після Різдва Христового, тридцять першу після П’ятидесятниці, керуючий Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійший Владика Симеон (Зінкевич) звершив Божественну Літургію у центральному єпархіальному храмі на честь Пресвятої Богородиці «Несподівана Радість».

Його Високопреосвященству співслужило духовенство храму. Під час богослужіння лунала Всеукраїнська молитва про звільнення від згубної пошесті.

Після богослужіння Архіпастир звернувся до вірян зі словом проповіді.

У Неділю після Різдва Христового Церква згадує пам’ять праведного Йосифа Обручника, Давида царя, та Якова, брата Господнього по плоті, а також 20000 нікомедійських мучеників.

Коли імператор Максиміан, який бажав викорінити віру Христову, дізнався, що багато християн зібралося у великому Нікомидійському храмі, в навечір’я свята Різдва, то звелів воїнам оточити храм. Християнам запропонували: або померти, або принести жертву ідолам, але вони відповідали, що «не бояться смерті». Тоді він наказав підпалити храм, і всі християни, що були в храмі, яких було 20 000, мучениками померли у вогні. Це було в 302 році після Різдва Христового.
Таким чином вони засвідчили свою непохитну віру та щиру любов до свого Спасителя Господа Ісуса Христа. Саме віра і любов здатні подолати будь-який страх. Нехай за молитвами святих Никомидійських мучеників Всемилостивий Господь дарує усім нам силу долати будь-який страх та знайти ж таку стійку і непохитну віру.

Категорія: