АРХІЄРЕЙСЬКЕ БОГОСЛУЖІННЯ У НЕДІЛЮ ТОРЖЕСТВА ПРАВОСЛАВ‘Я

IMG_8222
05.03.2023 18:41

05 березня 2023 року, у 1-шу неділю Великого Посту, Торжества Православ’я, Високопреосвященнійший Архієпископ Дніпровський і Січеславський Симеон (Зінкевич) звершив Божественну Літургію свт. Василія Великого у центральному єпархіальному храмі на честь ікони Богородиці «Несподівана Радість».

Керуючому єпархією співслужили клірки єпархіального храму.

Під час богослужіння були вознесені молитовні прохання за українських воїнів, владу, лікарів, волонтерів та увесь побожний народ. Також Архіпастир виголосив молитву за перемогу України над агресором.

Після Великого входу Архієпископ Січеславщини звершив ієрейську хіротонію над дияконом Віталієм Троценком, студентом Дніпровської духовної семінарії.

Опісля літургії було звершено урочистий молебний чин Торжества Православ’я.

Наприкінці воскресної молитви Владика Симеон виголосив повчальне слово проповіді та привітав клірика храму протоієрея Ярослава Матюнку з Днем тезоіменитства.

Свято Торжества Православ’я встановлено на честь перемоги над усіма єресями (лжевченнями), що намагалися похитнути Церкву з самого початку її історії. Останньою єрессю, засудженою на VII Вселенському соборі, було іконоборство. Однак тільки в середині IX ст. шанування ікон було остаточно відновлене й затверджене на Константинопольському соборі. На цьому ж соборі і було встановлено відзначати Торжество Православ‘я. Це сталосьсв  у 842 р. при Візантійському імператорі Михаїлу і його матері Феодорі, коли Константинопольським Патріархом був свт. Мефодій.  

Категорія: