ДНІПРО ПАМ’ЯТАЄ — ІСТОРИЧНІ ПОДІЇ ОТРИМАННЯ ТОМОСУ

8
05.01.2021 14:08

5 січня 2020 року виповнюється Друга річниця з часу підписання Патріаршого і Синодального Томосу про автокефалію нашої Церкви від Вселенського Патріарха Варфоломія.

Цей епохальний документ чекали сотні поколінь наших славних предків. Вони упродовж багатьох століть виборювали право на своє самобутнє існування і свою Помісну Церкву.

Отримання Томосу та утвердження віри Православної Української Церкви відбулось завдяки наполегливій праці наших  українських священнослужителів та небайдужих мирян у всіх куточках нашої рідної Батьківщини. Дніпропетровщина, як історична колиска козацької звитяги, історії та людей сильної волі, приймала активну участь у розбудові не лише своєї Держави, але і Церкви.

Саме цього дня, два роки тому, найчисельніша делегація від України прибула до древнього Константинополя. Під час урочистого підписання Томосу та на святковому богослужінні  Дніпропетровську єпархію разом з нашим Владикою Симеоном, представляв меценат та благоукраситель єпархії, один із найактивніших творців нашої Церкви та Томосу Олександр Володимирович Петровський, благодійник Еміль Карленович Арутюнян, секретар консисторії протоієрей Віталій Лопушанський.

Наразі цей історичний документ вже визнали Древні Помісні Церкви: Олександрійський Патріархат, Кіпрська та Еладська Церкви. Це визнання надихає нас ще наполегливіше день за днем трудитись для утвердження та процвітання нашої Православної Церкви України як в нашій області, так і в усій нашій Державі.

Многая  Літа Творцям Історії !!!Категорія: ,