Православний день закоханих

1310123837_petrifevroniyadensemi1
08.07.2013 06:42

Але світу відомий приклад справжньої християнської сім’ї. Святий благовірний князь Петро і княгиня Февронія Муромські — доведення того, що справжня сім’я, побудована на взаємодовірі, чесності та любові не може бути зруйнованою гнітом тяжких обставин.

Саме Февронія вилікувала повільно але неминуче крокуючого до загибелі Петра. Хоча із історії цих постатей ми бачимо, що цілковита довіра прийшла в їх дім не одразу. Петро вагався й сам не вірив, що одружиться на простолюдинці. Та виконання цієї умови зіграло вирішальну роль в його долі, подарувало сімейне щастя і зробило взірцем для багатьох подальших поколінь.

Відсутність благородного походження у княгині викликала невдоволення народу. І глибока заздрість породила в людях бажання поставити Февронію, так би мовити, на її «законне» місце. Перед Петром постав складний вибір, адже він мав піклуватися і про свою дружину, і про Муром. Благородний чоловік не полишив свою жінку, а зоставив князівство разом із нею. Та жителі Мурому, скоївши злочин проти любові, дуже скоро пошкодували про це. У князівстві запанували хаос і розбрат. Тільки з поверненням правлячого подружжя життя повернулося в своє русло.

Не закінчилися, однак, випробування справжнього кохання навіть після смерті Петра та Февронії. З приходом старості вони прийняли монахський постриг і молили Господа, щоб Він дав їм померти в один день. Так воно і сталося. Незважаючи на те, що всупереч їх волі тіла поховали окремо, наступного ж дня вони були знайдені у одному гробі, який веліли зробити ще при житті.

Не дарма ми, коли говоримо про коханих людей, часто використовуємо вислів «друга половинка». Чоловік і дружина – це дві частини одного цілого. Вони різні, тому доповнюють один одного, але вони знаходять багато спільного у своїх цілях, життєвому шляху, тому здатні дійти згоди в будь-яких ситуаціях. Наслідуйте християнські сімейні цінності, любіть один одного і дай вам Господь знайти свою другу половину, а якщо знайшли – зберегти.

                                                          Підготувала в. о. головного редактора «ВІдомості Православної Дніпропетровщини»  Таран Марія

Категорія: