6 лютого — День пам’яті прп. Ксенії

0274d767c7ca
05.02.2013 10:51

Зустрівшись, за промислом Божим, з настоятелем обителі святого апостола Андрія, що в місті Милассі, в Кесарії, вона вблагала його взяти її, разом із супутницями, у Миласс; змінивши своє ім’я, вона назвалася Ксенією. У Милассі вона купила землю, побудувала храм в ім’я святого Стефана і заснувала жіночий монастир. Незабаром після цього єпископ Милассу, Павло, посвятив Ксенію в диякониси, як цілком гідну цього звання через благочестиве життя.

     Свята всім подавала допомогу: для убогих була благодійницею, для засмучених — утішителькою, для грішних — наставницею. Мала глибоку смиренність, вважаючи себе гіршою та грішнішою від усіх. У подвигах своїх керувалася порадами палестинського подвижника преподобного Євфимія. Піднесеним життям свята Ксенія навернула багато душ до спасіння.

     Кончина святої діви, під час молитви, була відзначена Господом явленням в небі над монастирем знамення у вигляді світлого вінця з хрестом, що блищить посеред нього, який супроводжував тіло святої, винесене в місто до народу, і зберігався до самого моменту поховання. Безліч хворих, торкаючись до мощів святої, отримали зцілення.

Категорія: