Роздуми про Великий піст керуючого Архієрея

92665bc8e1564697bf9d78f019436b64_0
18.03.2013 11:35

Дорогі і возлюблені у Христі Ісусі, брати та сестри!
    

     Ось і настали тихі і молитовні дні Великого посту. Дні, під час яких можна зазирнути в свою душу і очистити її. Цей піст є актуальним в житті кожного християнина. Ці дні є прообразом сорокаденного посту в пустелі Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Це дні духовного очищення від «бруду» гріху та спокус, які нас оточують і нападають на нас як злосні вовки на безвинних овець. Цим постом Господь як Добрий Пастир захищає Свою отару. .
     Піст дозволяє примиритися, заглянути у свою душу, відчути себе. Піст пропонує людині відмовитися від чогось, тим самим подолавши себе. Якщо ти можеш це зробити — ти один з тих подвижників з яких малюють ікони. Безперечно, найсуворішими є перша і останній тиждень Великого посту. Дай Бог, щоб цей пост став для кожного приводом стати світліше і краще.
     Хтось, можливо, не має можливості відвідувати богослужіння кожен день, але головне це свідомий підхід до посту. Відмовитися від якоїсь їжі, своїх звичок — це великий крок і пост дає можливість для духовного пробудження.
     Жінка, яка очікує дитину, або якщо людина приймає ліки, то вона має право дещо послабити піст. Треба безперечно підійти до священника, порадитись, взяти благословення. В церкві завжди знайдуть помірковану відповідь на це питання. Головне,говорити з священником.
     Треба пройнятися подвигом посту – працею, утриманням від чогось. Тобто перемогти себе, свої пристрасті. Коли ти попрацюєш над собою ти просто щасливий, коли приступаєш до Пасхи Христової. Піст,безперечно, є прикладом духовного зросту.
     Я бажаю, щоб піст пройшов легко. Долайте негаразди,спокуси. Боріться з своїми пристрастями. Нехай Бог допомагає!

+ Симеон, Єпископ Дніпропетровський і Криворізький

Категорія: