СВІЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ВЛАДИКА ПРОВІВ РАЗОМ З ВОЇНАМИ У СТОЛИЦІ 5-ТИ КОЗАЦЬКИХ СІЧЕЙ

18
06.05.2022 18:50

05 травня 2022 року, у День свого народження замість традиційних святкувань, Керуючий Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійший Владика Симеон (Зінкевич) з несподіваним архіпастирським візитом відвідав Нікопольське благочиння. На в’їзді до Нікополя Владику зустрів Нікопольський благочинний ігумен Меркурій (Скороход) з місцевим духовенством, благодійником Володимиром Олексійовичем Євтушенком та небайдужими нікопольчанами.

Далі Архієпископ Дніпра і регіону відправився до каплиці на честь Покрови Божої Матері, що розташована у с. Капулівка Нікопольського району Дніпропетровської області поряд із могилою легендарного кошового отамана Запорозької Січі й усього Війська Запорозького Івана Сірка.

Сьогодні це священне, для всіх українців, місце межує із окупованими територіями Херсонської і Запорізької областей, де щодня чути вибухи і йдуть запеклі бої з російським агресором.

У капличці Його Восикопреосвященство звершив Літургію свт. Івана Золотоустого. Разом із Архіпастирем молились ігумен Меркурій (Скороход), благодійник і жертводавець Нікопольського благочиння Евгеній Вікторович Романченко та супроводжуюче духовенство. Під час відправи були піднесені молитви за наших воїнів та перемогу України над агресором.

Опісля літургії Архієпископ Дніпра і регіону звершив подячний молебень. Наприкінці богослужіння отець Меркурій привітав Його Високопреосвященство із днем народження та підніс в дар просфору і образ Пресвятої Трійці. У свою чергу Владика Симеон подякував отцю Меркурію та усім присутнім за привітання і спільну молитву.

«Зараз не час для святкувань, а зараз час для молитви за нашу перемогу. І сьогодні ми звершили таку спільну молитву за Україну на цьому історичному місці, де колись була Січ, де розквітала воля і козацька звитяга. І досі тут, поряд з місцем спочинку відважного і непереможного отамана Івана Сірка, можна відчути цей козацький дух, який дає силу у теперішній боротьбі за волю і незалежність нашої Батьківщини. І всі ми твердо впевнені, що невдовзі з Божою допомогою ми здобудемо Перемогу!» — відзначив Архієпископ Симеон.

Опісля Владика Симеон разом із духовенством звершили заупокійну молитву на могилі приснопам’ятного Івана Сірка і піднялись до пам’ятника на його честь, з висоти якого видно захоплену російськими загарбниками Запорізьку АЕС і окуповані місто Енергодар та селища Херсонської області.

Потім Архієпископ Симеон відвідав українських воїнів, які захищають нашу Батьківщину у цій місцевості. Владика підтримав бойовий дух бійців, передав їм молитовники і закликав на усіх Боже благословення. Українські захисники були приємно вражені, що день свого народження Архіпастир Дніпропетровщини проводить разом з ними у молитві за перемогу і справедливий мир, за більш як сотню кілометрів від кафедрального міста, недалеко від лінії зіткнення.

На завершення свого візиту до Нікопольщини Архіпастир поспілкувався з місцевими жителями і духовенством, які розповіли про оборону кордонів нашої області у перші дні війни, і яку героїчно тримають дотепер. Щодня і щоночі тут лунають вибухи, від яких здригається земля і страждають люди. Владика висловив слова підтримки, передав допомогу і помолився, щоб Господь допоміг усім їм і всій нашій країні гідно пройти ці страшні випробування, що випали на долю нашого народу.

Нажаль, з міркувань безпеки і відповідно до положення військового стану, ми не можемо опублікувати усі фото відвідин військових частин і спілкування з воїнами і цивільними громадянами.

Також цього дня на нашу електронну адресу та сторінки у соціальних мережах надійшла величезна кількість привітань та теплих побажань для Владики Симеона. Усі вітання передані Архіпастирю. Від його імені дякуємо усім за добрі слова, нехай Господь воздасть усім сторицею, і збереже нашого Владику та усіх нас у доброму здоров’ї на святій і вільній Українській землі!

Категорія: