ВЛАДИКА СИМЕОН ЗВЕРШИВ ЗАУПОКІЙНЕ БОГОСЛУЖІННЯ У 30-ТІ РОКОВИНИ ТРАГІЧНОЇ ЗАГИБЕЛІ ПРОТОІЄРЕЯ ІВАНА СТРАТІЯ

IMG_0485
16.11.2021 14:48

16 листопада 2021 року, з нагоди 30-ої річниці від дня трагічної загибелі ревного борця за Українську Незалежну Церкву протоієрея Івана Стратія, керуючий Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійший Владика Симеон (Зінкевич) звершив Божественну Літургію свт. Іоана Золотоустого у центральному єпархіальному храмі на честь ікони Божої Матері «Несподівана Радість».

 Протоієрей Іван Стратій народився 15 червня 1959 року у селі Лопушна, Чернівецької області. Усе своє життя він присвятив служінню Православній Церкві. Після здобуття богословської освіти у Ленінградській духовній академії, він повернувся на Батьківщину. Саме на цей час припав початок боротьби за Незалежність України та автокефалію Української Церкви. Отець Іван був активним учасником визвольних змагань. За свої погляди він був переслідуваний з боку атеїстичної влади, а 16 листопада 1991 року його було вбито. У памˊяті тих, хто знав його він залишився добрим Пастиром, який трудився не шкодуючи сил, повністю віддаючи себе великому церковному служінню в ім’я Христове.  Варто зауважити, що дружина отця Івана, матушка Надія Стратій несе сумлінний багаторічний послух у нашій єпархії, доньки є дружинами священнослужителів: ректора Дніпровської духовної семінарії протоієрея Сергія Нарольського та настоятеля Свято-Покровського храму м. Новомосковська протоієрея Димитрія Цигікало.

Його Високопреосвященству співслужили: канцлер єпархії протоієрей Віталій Лопушанський, ректор ДДС протоієрей Сергій Нарольський, благочинний Криничанського району протоієрей Віталій Савко, настоятель Свято-Покровського храму протоієрей Димитрій Цигікало, та духовенство храму. За богослужінням молилась дружина загиблого, Головний адміністратор єпархіальної крамниці «Омофор» Надія Стратій разом з родиною.

Після Літургія Архіпастир звершив Панахиду за приснопам’ятним протоієреєм Іваном. Наприкінці молитви Владика Симеон звернувся до усіх присутніх зі словом проповіді. Архієпископ Дніпра і регіону висловив свої співчуття матушці Надії, а також наголосив, що саме завдяки подвигу отця Івана в Україні постала вже визнана Єдина Незалежна Помісна Церква.

 ВІЧНАЯ ПАМ’ЯТЬ ПРИСНОПАМ’ЯТНОМУ ОТЦЮ ІВАНУ, БОРЦЮ ЗА ПОМІСНУ ЦЕРКВУ ТА НЕЗАЛЕЖНУ УКРАЇНСЬКУ ДЕРЖАВУ!

 

 

 

Категорія: