100 р. театру м. Дніпра у статусі Національного

IMG_4552
19.12.2018 15:28

Перший драматичний театр України було засновано ще у 1918 році. До святкування його сторіччя у Дніпрі та присвоєння довгоочікуваного статусу готувалися дуже ретельно, насамперед у культурно-творчому сенсі. Це стосується і матеріально-технічної бази, і сучасного оновленого репертуару, і зовнішнього вигляду. Також було зроблено поточний ремонт фойє, системи опалення, оновлено каси, замінено вхідні двері, відремонтовано підлогу. Окрім оновлень зовнішніх, театр, зберігаючи традиції мистецтва, осучаснює свої вистави, репертуар, запрошує видатних акторів, режисерів, відкриває невідомі таланти і постійно готує нові прем’єри. До сторіччя закладу тут провели театральний фестиваль «Феєрія Дніпра». Вперше були представлені спектаклі сучасних європейських драматургів: Лукаса Берфуса та Костянтина Кеяну. Для дітей тут постійно організовують прем’єрні казки-мюзикли. Театр підтримує і наших воїнів та здійснює поїздки і організовує концерти на передовій.
17 грудня 2018 року став святковим днем для театру і для всієї культурної спільноти країни. Президент Петро Порошенко надав Дніпровському академічному українському музично-драматичному театру ім. Т. Шевченка статус Національного.
Про це йдеться в указі №428/2018 глави держави, розміщеному на його офіційному сайті. «Враховуючи вагомий внесок Дніпровського академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка у розвиток та популяризацію національного театрального мистецтва, постановляю: надати статус Національного і надалі іменувати його — Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Т. Шевченка», — зазначається в документі.
Президент Петро Порошенко та його супруга Марина Порошенко особисто привітали керівників та творчу трупу театру із такою важливою подією, особисто завітавши до видатного закладу культури.
В цей день тут зібралося багато представників громадськості Дніпра, духовенства Православної Церкви України, дітей, студентів та поважних гостей. Серед них президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександр Володимирович Петровський, керуючий Дніпровською Єпархією Владика Симеон, голова облдержадміністрації Валентин Резніченко, голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, народний депутат Андрій Павелко, меценат і волонтер Еміль Арутюнян, заступник голови облдержадміністрації Дмитро Батура, заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко і багато інших. Директорка театру, заслужена артистка України Оксана Іванівна Петровська виступила зі словами вдячності за оцінку праці творчого колективу і запевнила, що Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Т. Шевченка буде прикладом для інших.
Завершився вечір святковим концертом.

Текст: Дмитро Вікторович Тімохін,

керівник прес-центру єпархії.

Фото прес-служби єпархії.

Категорія: