АРХІПАСТИР ЗВЕРШИВ ПАСІЮ У ХРАМІ СВТ. СПИРИДОНА М. ДНІПРА

IMG_0321
16.03.2020 17:58
15 березня 2020 року, ввечері, керуючий Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійший Владика Симеон (Зінкевич) звершив чин Пасії (з читанням страсного Євангелія від Марка, 14 і 15 глава) у  храмі свт. Спиридона, єп. Триміфунтського, Чудотворця м. Дніпра (просп. Слобожанський 96).

Після прочитання Євангелія з повчальним словом до всіх присутніх звернувся Архіпастиир.

Чин Пасії є особливо зворушливою великопосною службою, укладачем якої є святитель Петро Могила, митрополит Київський.

Як і будь-яка постова служба (окрім субот і неділь) Пасія звершується при вимкненому освітленні у храмі, лише при світлі свічок, і основну її частину складає читання Євангелія (читається дві глави), що розповідає про останні події земного життя Спасителя до Його хресної смерті включно.

Передбачено звершувати 4 Пасії протягом усього посту за числом страсних Євангелій (від чотирьох євангелистів — святих апостолів Матфея, Марка, Луки та Іоана Богослова). Це особлива постова служба, яка яскраво розкриває вірним суть посту, відповідає на питання чому та для чого ми постимось, заради чого вдаємось до обмежень — постимось і складаємо жертву Богові, бо Його Жертва заради нас була значно більшою — Він Сина Свого Єдинородного віддав на смерть, обмежуємось і відмовляємось від багатьох речей у часі посту, бо Син Божий Всемогутній обмежив Себе заради нашого спасіння, віддавши усе, включаючи власне життя.

Категорія: