Дорогою з Дніпропетровщини до Українського Афону

image
19.07.2014 20:48

З 6 по 10 липня 2014 року парафіяни Широківського благочиння здійснювали паломницьку поїздку. Майже тисячу кілометрів подолали ми,щоб відвідати православний монастир у Карпатах-Манявський Хресто – Воздвиженський чоловічий монастир, Український Афон(Великий скит).

7 липня 2014.Манявський Скит.   Різдво чесного Славного Пророка Предтечі і Хрестителя Івана та день пам’яті преподобних Іова і Феодосія Манявських.. Монастир зустрічає гостей.

Починається Божесвена літургія,яку у Хресто – Воздвиженському соборі Манявського монастиря очолив Святійший Патріарх Київський і Всієї Руси — України Філарет. Залунала молитва… Ченці, духовенство,паломники,туристи – усіх з’єднала спільна молитва за Україну і весь український народ.

image

Після святкового обіду о. прот. Іван Батіг провів цікаву екскурсію по монастирю. Відвідали  храми святих мучеників і страстотерпців Бориса і Гліба, храм Благовіщення Пресвятої Богородиці; місце вічного спочинку преподобних Іова і Феодосія Манявських; могилу гетьмана України Івана Виговського. На території монастиря на стіні встановлено пам’ятну дошку на честь Йова Княжницького, одного із засновників монастиря.

Монастир виділяється не тільки своєю культурно-історичною цінністю але й духовністю, благочестивим Українським Афоном. Тут була велика бібліотека та богословська і малярські школи, які заснував ще Феодосій. Школа хорового партесного співу з розвинутим п’ятилінійним нотописанням «осьмогласного пінія».

Історія Манявського Скиту приховує багато нерозгаданих досі таємниць. А найбільшою є «Блаженний камінь» та цілющі властивості його води. До «Блаженного каменя» не так просто дістатися; він знаходиться на відстані 380 метрів  від виїзної брами монастиря. До нього веде дуже крута стежка, але сходження цього варте. Душа отримує спокій та полегшення.

Ось і вечір. Швидко ховається за гори стомлене денною працею сонце. Настав час для ватри.

image (1)

8 липня 2014. о. прот. Іван, о.ієрей Петро та хор храму Всіх Святих землі   Української спів служили літургію з духовенством Манявського скиту.  Після завершення служби ми мали можливість прикластися до святинь монастиря: чудотворної ікони Пресвятої богородиці Манявської «Ізбавительниця» (18 ст.) та ікони Пресвятої Богородиці «Ігуменя Манявської».

Як і колись так і тепер люди звертаються до Цариці Небесної з благаннями про зцілення, а ще з надією знайти відповіді на важкі питання, які годі розв’язати розумом, але цілком можливо – духом,у глибокій вірі.

Ще ми мали нагоду прикластися до нетлінних святих мощів  преподобного Меркурія Бригинського.

image (2)

image (3)

Відвідали Спасо – Преображенський Скит Манявського монастиря (Малий Скит), який розташований на висоті 870 м в урочищі скитник на відстані 2 км від манявськго монастиря.

Описати словами дорогу до манявського водоспаду та сам водоспад – справа даремна. Дійде туди не кожен, це точно – але кілько кілометрова (7 км пішки) подорож та форсування гірських потоків окупається дивовижним, містичним місцем. Глибока ущелина поміж дивно похилих скель, на яких високі-високі смереки. Місце, куди сонце якщо і загляне , то рідко і ненадовго.

Закінчується другий день нашого прибування у монастирі. Завтра від’їжджаємо. Але ми тут знайшли свій «край світу», куди не долітає шум індустріального буття, де втрачають силу усі термінові справи та зобов’язання. Невже зараз десь кипить життя, взлітають та сідають літаки, загоряються вогники світлофору? Ні, тільки не тут.. Тут навіть час здається тече по-своєму. Є в цих лісах, щось таке,що постійно сюди притягує,манить. Хто хоча б раз побував на цій землі, неодмінно повертається сюди ще і ще, ведучи за собою знайомих та не дуже….

9липня 2014. Буковель. Піднялися на гору Буковель, милувалися краєвидами Карпат. Побували на Яремчанському водоспаді; відвідали базар українських вишивок.

image (4)go

10 липня 2014. З Божою допомогою повернулися додому. Враження та духовне піднесення залишиться в нас надовго.

 

 

Вікторія Яковенко

парафіянка храму

Всіх Святих землі Української  (Інгулець)

Категорія: