Предстоятель Української Церкви відвідав найбільший в світі єврейський культурний центр «Менора» (ВІДЕО)

головна
12.11.2017 17:00

5 листопада 2017 р. відбувся історичний візит Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета в найбільший у світі єврейський культурно-діловий центр «Менора», де Його Святість зустрівся з єврейською громадськістю, яка пройшла в залі «Синай».

Стоячи і оплесками зустріли євреї Дніпра Патріарха Філарета, який, разом з Головним рабином Дніпра і регіону Шмуелем Камінецьким увійшов до зали в супроводі представників обласної та міської влади, відомих меценатів, лідерів єврейської громади і православного духовенства.

Головний рабин Дніпра і регіону Шмуель Камінецький в своїй промові дуже високо оцінив діяльність Патріарха Філарета, як одного з видатних лідерів українського народу, особливо в сфері зміцнення міжнаціонального і міжконфесійного миру в Україні.
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у центрі «Менора» виступив з промовою, яка справила колосальне враження на присутніх і, безумовно, викличе великий резонанс, як в Україні, так і на міжнародній арені.
Потім виступив голова обласної ради Гліб Олександрович Пригунов, який приділяє дуже велику увагу відродженню духовності в регіоні.
Єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон в своєму виступі зазначив, що «Менора», як і комплекс «Українське подвір’я», є важливими майданчиками для діалогу і побудови гармонійного соціуму — основи єдиної соборної процвітаючої України.

На завершення зустрічі Предстоятель Української Церкви вручив Головному рабину Дніпра і регіону пам’ятний подарунок, — і духовні лідери обмінялися добрими побажаннями.
В рамках свого візиту в єврейську громаду Дніпра, патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, крім зустрічі з широкою громадськістю, поговорив з єврейськими лідерами міста, членами Опікунської Ради і відвідав Єврейський музей.

Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату дуже вразив вигляд з даху комплексу «Менора», де відкривається велична панорама міста і річки Дніпро, і звідки добре видно те місце в парку Сагайдак (кол. Воронцовський), де у скорому часі буде споруджено Кафедральний Свято-Покровський собор.

У конференц-залі, на вісімнадцятому поверсі, в неформальній, дружній обстановці відбулася бесіда, в якій взяли участь ієрархи церкви, лідери єврейської громади, і ті меценати, які багато роблять для розвитку релігійного життя різних конфесій і зміцнення етноконфесійних діалогів. На зустрічі обговорювалася ціла низка питань посилення позитивного впливу релігії на соціум в ім’я зміцнення Української Держави та її єдності.

Потім, патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет та супроводжуючі його ієрархи православної церкви, відвідали музей «Пам’ять єврейського народу і Голокосту в Україні» та ознайомилися з його експозицією. Музей справив велике враження на Патріарха Філарета, і він високо оцінив його підхід до висвітлення багатьох болючих тем, пов’язаних не тільки з Голокостом, а й з іншими геноцидами, зокрема з Голодомором, депортацією кримських народів і іншими.

Оглянувши стенд, присвячений єдності українського народу різних етносів в захисті української землі від російської агресії на сході України, Патріарх зауважив, що про це треба розповідати і дорослим, і дітям, і що те, що робить Музей в Дніпрі — це дуже корисна робота і величезна заслуга перед Богом. Патріарх благословив усіх православних співробітників Музею, а Головний рабин Дніпра і регіону Шмуель Камінецький вручив високому гостю пам’ятний подарунок — «Біркат а-Байт» із зображенням «Менори».

«Я дуже радий, що Ви так високо оцінили наш Музей, який був створений з ініціативи Ігоря Валерійовича Коломойського, і те, що ми робимо для євреїв і всіх жителів Дніпра, і для всієї нашої рідної України, — сказав рабин Шмуель Камінецький, — я народився не в цій країні, але Президент нашої громади Геннадій Борисович Боголюбов, Президент ОЄОУ Ігор Валерійович Коломойський, і більшість євреїв нашого міста — багатьох з них Ви бачили сьогодні, навчили мене бути справжнього патріотом України. Це спільна позиція, це загальна ідея всіх дніпрян — євреїв, українців, інших, бо ми єдині, зберігаючи свою різну ідентичність ».

На завершення візиту Патріарх і Головний рабин дали спільне інтерв’ю ряду телекомпаній.

Ввечері, цього ж, дня Його Святість відбув до столиці.

Категорія: ,