ПРИВІТАЛИ БРАТІВ-ВІРМЕН З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ ТА БОГОЯВЛЕННЯМ

111
06.01.2021 15:38

6 січня 2021 р. керуючий Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійший Владика Симеон (Зінкевич) привітав настоятеля Вірменської церкви св. Григора Лусаровича м. Дніпра Тер Амазаспа та всю громаду з Різдвом Христовим та Богоявленням.

Архіпастиря супроводжував канцлер єпархії протоієрей Віталій Лопушанський.

Також прибув привітати із святами фундатор храму, президент МБФ «Солідарність» Олександр Володимирович Петровський.

Варто зауважити, зусиллям та фінансовій підтримці Олександра Володимировича та друзів вірменський духовний центр м. Дніпра  був добудований у рекордно стислі терміни.

Після теплих слів привітань Владика побажав Тер Амазаспу та всій громаді Божого благословення.

Храм Святого Григора Лусаворича розташований на вул. Леваневського, 13. Церква, яку збудували вірмени, меценати і патріоти міста, є однією з найбільших святинь у Східній Європі. Споруда побудована за традиціями вірменської культури і оформлена вулканічним каменем туф особливого, персикового відтінку, який доставляли безпосередньо з Вірменії. Архітектори храму – Варужан Айрапетян, Хачик Данієлян і Самвел Макян. Орнамент і фігури на фасаді будівлі виконав майстер-різьб’яр по каменю з Вірменії Хачатрян Арутюнов.
За словами представників вірменської громади, церква є не тільки духовним центром, а й виконує роль культурного центру. При храмі діє вірменська недільна школа. На території храму встановлені традиційні пам’ятні камені – хачкари.
Храм розташований неподалік колишнього проспекту Калініна, який тепер носить ім’я героя Небесної сотні Сергія Нігояна.

Категорія: