У Дніпрі реконструюють Алею пам’яті загиблих героїв Революції Гідності і воїнів АТО

Lem5NyA7y0M75t
01.09.2016 16:04

Алею пам’яті біля Дніпропетровської ОДА реконструюють. Для вшанування героїв Революції Гідності та воїнів АТО планують виділити більше місця, встановити сучасні прозорі стелі з підсвічуванням. На них розмістити імена загиблих та документальні фото у 3D форматі. Нині проходять громадські обговорення майбутнього проекту. Кожен може поділитися своїми пропозиціями.

1 вересня 2016 р. група архітекторів розробила та презентувала у будівлі ОДА попередній проект майбутньої Алеї – сучасної і лаконічної.

«За проектом на алеї розмістять антивандальні скляні панелі зі світловою підсвіткою. На них – фотографії і кам’яні брили з іменами жителів області, які загинули за свободу і незалежність України. Пам’ятний камінь та плити, які нині розташовані біля ОДА, без змін увійдуть в композицію нової алеї», – поділився один з архітекторів Андрій Горбунов.

Долучитися до обговорень проекту можуть усі бажаючі.

З благословення керуючого Дніпропетровською єпархією Преосвященнійшого Владики Симеона, у великій справі взяв участь прот. Димитрій Поворотній, голова капеланського відділу єпархії, настоятель полкової  Свято-Покровської церкви.

Для прийому пропозицій в облдержадміністрації встановили спеціальну скриньку. У ній вже є перші листи.

«Оскільки це проект з реконструкції, то нехай він буде таким, яким бачать його архітектори. Але для увічнення пам’яті загиблих героїв – потрібна окрема алея. Краще, якщо її розмістять біля монумента Вічної Слави», – зазначила координатор координаційної експертної ради Дніпра Клавдія Крищук.

Схожі роздуми у громадського діяча Людмили Кострюкової: «Я би взагалі перенесла цей проект до історичного музею. На мою думку, це було б більш логічно та естетично».

У ще однієї учасниці обговорень Ольги Бойко інша думка. Син жінки – Денис Гаврюшин – загинув в АТО два роки тому.

«Місце обрано самим народом, сюди приходять, щоб вклонитися та помолитися. Проект мені подобається, – сказала Ольга Бойко. – Єдине зауваження – хочеться бачити не лише стели з іменами загиблих хлопців, але й фотографії. Наші сини боронили рідну землю і заслуговують, щоб їх знали в обличчя».

Задоволений проектом голова громадської організації «Суспільство проти свавілля» Едуард Сичевський. Та все ж має невеликі доповнення: «Початок Алеї має розпочинатися зі сторони проспекту Пушкіна, а не облдержадміністрації. На мою думку, так буде зручніше».

Поділився своїми роздумами і заступник громадського об’єднання «Кодацька Паланка Війська Запорізького низового» Олег Черненко.

«Проект подобається. Та я маю свої пропозиції. По-перше, треба зберегти дерева. За проектом частину з них мають прибрати. По-друге, я проти переносу каменю. Це вже священне місце, яке не варто чіпати. І останнє – поруч потрібно встановити хрест з каменю».

Проти переносу каменю і Член штабу національного захисту Павло Закипний. Каже, особисто допомагав його встановлювати.

«До того ж, – каже чоловік, – треба передбачити місце для свічок та квітів».

Побачити проект майбутньої Алеї можна тут.

Ідея проекту Алеї належить громадським діячам і учасникам АТО. Дніпропетровська ОДА її підтримала. Планується, що нова Алея з’явиться вже до кінця року. На її створення не буде витрачено жодної копійки бюджетних грошей, проект реалізують коштом меценатів.

Довідка: з Дніпропетровської області в зону АТО вирушило найбільше захисників – понад 25 тисяч людей. 428 з них загинули.

джерело

Категорія: