ВЛАДИКА У НІКОПОЛІ ПІДТРИМАВ БАГАТОСТРАЖДАЛЬНУ ГРОМАДУ

IMG_0655
14.11.2022 15:13

13 листопада 2022 р., у двадцять другу неділю після П’ятидесятниці, Керуючий Дніпропетровською єпархією Високопроесвященнійший Владика Симеон (Зінкевич) з архіпастирським візитом відвідав героїчне місто Нікополь, яке щодня потерпає від ворожих російських артилерійських обстрілів.

З нагоди нещодавнього престольного свята, Його Високопреосвященство звершив Божественну Літургію свт. Івана Золотоустого у місцевому храмі на честь святого і праведного багатостраждального Петра Калнишевського, останнього кошового отамана Запорозької Січі.

Разом із Архіпастирем молились канцлер консисторії протоієрей Віталій Лопушанський, благочинний нікопольського району і настоятель храму ігумен Меркурій (Скороход),  Голова Нікопольської районної військової адміністрації Євген Євтушенко, благодійники храму: Євген Романченко, Максим Жовнін, Володимир Євтушенко, запрошене духовенство, волонтери та небайдужі нікопольці.

На Малому вході Архієпископ Дніпра і регіону нагородив настоятеля храму отця Меркурія черговою богослужбовою нагородою – правом носіння хреста з оздобами.

Під час відправи були вознесені молитовні прохання за українських воїнів, владу, лікарів, волонтерів та увесь побожний народ. Також Архіпастир виголосив молитву за перемогу України над агресором.

Після євхаристійного канону Архієпископ Симеон звершив дияконську хіротонію над Віктор Артименком студентом Дніпровської духовної семінарії.

Наприкінці відбувся молебень до благовірного Петра Калнишевського.

Опісля молитви Архіпастир виголосив повчальне слово проповіді на тему євангельського оповідання. Також Владика Симеон закликав на усіх присутніх Боже благословення та побажав, щоб Господь завжди беріг це славне місто.

«Нікополь – це місто-символ козацької звитяги і сильного свободолюбивого нескоренного українського духу, такого який і мав праведний Петро Калнишевський.  І зараз усі ми, у ці важкі часи, по особливому відчуваємо це. Адже, не зважаючи на постійні ворожі обстріли, Нікополь не здається, а стоїть міцно і героїчно відстоює Українську Державність, надихаючи своєю мужністю усіх нас, усю Україну!» – сказав Архіпастир.

У свою чергу ігумен Меркурій подякував Архіпастирю за візит, і постійну батьківську турботу і піклування. «Ви, Владико, єдиний архієрей, з усіх конфесій, які представлені в нашій області, який за ці 263 дні, вже двічі відвідав наш Нікопольський район, і звершив тут Божественну Літургію, не зважаючи на постійну небезпеку» – наголосив благочинний.

Згодом Архієпископ Симеон вручив високі церковні нагороди Голові Нікопольської районної військової адміністрації Євгену Євтушенку, жертводавцям та парафіянам храму.

На завершення усі присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів, поклавши квіти до меморіалу на їх честь, що встановлено на подвір’ї храму.

Категорія: