Звершено першу Літургію Ранішосвячених Дарів

IMG_0186.JPG
04.03.2017 18:55

1 березня 2017 року, у середу першої седмиці Великого посту, керуючий Дніпропетровською єпархією Преосвященнійший Владика Симеон звершив першу у цьому році Літургію Ранішосвячених Дарів у семінарському Свято-Петро-Павлівському храмі.

Його Преосвященству співслужили: ректор ДДС прот. Сергій Нарольський, благочинний Синельниківського району прот. Сергій Коваль, діловод єпархії прот. Даниїл Зінкевич та клірик храму ієрей Володимир Баранець.

Літургію Ранішосвячених Дарів можна, без перебільшення, назвати одним з найпрекрасніших богослужінь Церкви Христової. Ця служба є серцевиною або центром Великопосних богослужінь. У деяких старовинних рукописних служебниках вона називається «Літургією Великої Чотиридесятниці». І, дійсно, вона є самим характерним богослужінням цього священного періоду року.

Літургія Ранішосвячених Дарів — це таке богослужіння, за яким таїнство перетворення хліба і вина в Тіло і Кров Господа не відбувається, але віруючі причащаються святих Дарів раніш освячених на літургії святителя Василія Великого або святителя Іоана Золотоустого.

Ця літургія відправляється під час Великого посту по середам і п’ятницям, на 5 тижні — в четвер і на Страсному тижні — в понеділок, вівторок і середу. Втім, літургія Ранішосвячених Дарів з нагоди храмових свят чи свят в честь святих угодників Божих може бути звершувана і в інші дні Великого посту, тільки в суботу і неділю вона ніколи не відправляється оскільки в ці дні піст послаблюється і звершується повна Літургія.

Літургія Ранішосвячених Дарів встановлена в перші часи християнства і звершувалась святими апостолами, але справжній свій вигляд вона отримала від святого Григорія Двоєслова, папи Римського, який жив в VI столітті після Р. Хр.

Літургія Ранішосвячених Дарів є тим наполегливим закликом Матері Церкви до частого Причастя Святих Христових Таїн. У ній чути голос з глибини століть, голос живого, стародавнього передання Церкви. Голос цей каже, що не можна жити життям у Христі, якщо віруючий не оновлює постійно свій зв’язок з джерелом життя — причащаючись Тіла і Крові Господа Ісуса Христа. «З вірою і любов’ю приступімо, щоб причасниками життя вічного бути» — закликає нас церковний піснеспів.

Категорія: