Звернення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета до віруючих та всього українського народу

11112246541579
23.05.2013 16:55

Одним з елементів сімейного життя є сексуальні відносини, як вияв любові між чоловіком і жінкою та спосіб продовження людського роду. Сексуальні відносини не можуть бути безвідповідальними та не повинні розцінюватися тільки як спосіб задовольнити свої потяги. Біблія однозначно свідчить, що сексуальні відносини між представниками однієї статі протиприродні та є злом.

Такого ж погляду на неприродність та гріховність одностатевих відносин дотримуються і всі традиційні релігії.

Дехто намагається переконати суспільство, що одностатева сексуальність є вродженим варіантом норми. Насправді ж такий гріховний потяг не є ні вродженою особливістю певної людини, ні варіантом нормальної статевої поведінки, доказом чого є навіть анатомічний устрій людини.

З релігійної точки зору одностатева сексуальність є наслідком особистого вільного, але помилкового, вибору людини та проявом глибоко вкоріненого у ній гріха. Тому, як і всякий гріх, цей гріх, з Божою допомогою, людиною може бути подоланий. І першим кроком до цього має бути визнання неприродності й гріховності одностатевих сексуальних відносин.

Віруючі не мають і не повинні мати ненависті або упередженого ставлення до осіб, які мають гомосексуальні потяги, але релігійні люди не можуть і не повинні миритися з гомосексуалізмом, іншими аморальними діями та їхньою пропагандою, як явищами духовного й суспільного життя.

Незважаючи на будь-які рішення чи закони, вимоги чи погрози з боку сильних світу цього Церква, слідуючи Божественному Одкровенню стверджує незмінність негативного ставлення до пропаганди і виправдання гомосексуалізму, в тому числі шляхом проведення «парадів гордості», адже цей тяжкий гріх однозначно засуджений Богом, про що не раз ясно свідчить Священне Писання.

Таке негативне ставлення не означає пропаганди ненависті чи заклику до гоніння на осіб, які уражені вказаним гріхом, бо однією зі свято-отецьких настанов є обов’язок ненавидіти гріх (злі вчинки), але самого грішника (того, хто чинить зло) – любити і допомагати йому виправитися.

Церква дуже стривожена спробами прийняти в українському парламенті закону, який би забороняв так звану дискримінацію за «сексуальною орієнтацією». Причин для цієї тривоги дві.

Найперше – такий закон стане лише початковим кроком до встановлення в Україні «одностатевих шлюбів», як це вже сталося в інших країнах. За даними соціологічних опитувань 95% жителів України виступають проти такого законодавства.

По-друге, таке законодавство вестиме до переслідування, в тому числі кримінального, тих, хто публічно критикує гомосексуалізм. Доказом цього є історія прийняття та застосування подібних законів у інших країнах, коли під виглядом «захисту прав гомосексуалістів» порушуються фундаментальні права людини – право на свободу совісті та на свободу слова. По суті таке законодавство дає в руки меншості інструменти для дискримінації більшості та гонінь на Церкву через її переконання.

Слід підкреслити, що ані в міжнародних загальнообов’язкових документах, ані у спільних законах Європейського Союзу немає норм, які би зобов’язували Україну приймати подібний закон.

Враховуючи все це, Київський Патріархат, разом з іншими християнськими Церквами та релігійними організаціями в Україні, звернувся до парламентарів з проханням відхилити так званий «антидискримінаційний» законопроект, як такий, що насправді спрямований на дискримінацію незгідних з пропагандою гомосексуалізму.

Необхідно також нагадати всім, а особливо – законодавцям, про засудження Богом Содому і Гоморри на зруйнування, а також про анафему (відлучення від Церкви), якій апостол Павло піддав коринфського кровозмісника – чоловіка, що взяв собі мачуху за дружину (див. Перше послання до Коринфян, розд. 5).

Як Предстоятель Київського Патріархату, я зобов’язаний нагадати: кожен православний християнин, який публічно підтримує та схвалює «узаконення» содомського гріха, підпадає під прокляття Содому і анафему апостола Павла та відлучає себе від Церкви, доки не покається. Тому нехай кожен законодавець і можновладець, ухвалюючи рішення з цього питання, замислиться про свою особисту відповідальність перед Богом за «узаконення» содомського гріха. А противники содомії нехай не бояться погроз сильних світу цього – бо Бога належить слухати більше, ніж людей (див. Діяння, 4:19).

Через засоби масової інформації було оголошено про проведення найближчим часом низки заходів, спрямованих на підтримку традиційних моральних та сімейних цінностей та висловлення протесту проти пропаганди гомосексуалізму. Київський Патріархат підтримує ці заходи та сподівається на те, що вони пройдуть мирно, без насильства і в рамках закону.

Нехай Господь допоможе українському народу відстояти свої духовні традиції, релігійні переконання, моральні та культурні цінності перед наступом гріха.
Закликаю на всіх Боже благословення!

Філарет,
Патріарх Київський і всієї Руси-України

22 травня 2013 р.

Категорія: