АРХІПАСТИР ЄПАРХІЇ ЗВЕРШИВ У МОНАСТИРІ ЛІТУРГІЮ ТА ХІРОТОНІЮ

IMG_7148
31.01.2021 19:51

У тридцять четверту неділю після П’ятидесятниці, 31 січня 2021 року, керуючий Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійший Владика Симеон (Зінкевич) звершив Божественну Літургію у храмі прп. Антонія і Феодосія Печерських Свято-Благовіщенського жіночого монастиря м. Дніпра (вул. Рилєєва, 36).

Під час богослужіння Архіпастир звершив священичу хіротонію над студентом 2-го курсу ДДС дияконом Олегом Тимофієвим.

Після молитви Архіпастир виголосив проповідь на тему Євангельського читання.

Свята Церква встановила спільне святкування пам’яті цих двох визначних святителей на знак глибокої вдячності за їх багаторічні невтомні труди в утвердженні Православної віри і ревний захист від єретичних вчень.
Ще будучи юним дияконом Олександрійської церкви, святий Афанасій на 1-му вселенському соборі, в 325 році у місті Нікеї викривав безбожного Арія, який єритично вчив про Сина Божого. Його світлий розум, ґрунтовні знання Святого Письма, чарівна сила його слова дивували єретиків. На соборі вчення Арія було спростовано. Арій засуджений і посланий в ув’язнення. Незабаром після собору помер архієпископ Олександрійський, і святий Афанасій став його наступником. Його звинуватили у стягненні несправедливих податків з церков. Недоброзичливці запевнили імператора, що Афанасій допомагає ворогам його, що він жорстоко поводиться з духовенством і навіть побив одного архієрея. П’ять разів виганяли його з Олександрії, але він переносив ці гоніння зі смиренням, продовжуючи в вигнанні стверджувати православ’я. Він помер в 373 році після 47-ми років управління паствою.
Якщо святий Афанасій виявив стільки мужності і християнського сповідання віри в боротьбі з аріанами, то святий Кирило так само ревно, не дивлячись на переслідування ворогів, захищав Церкву Божу від інших єретиків – несторіан, які помилково вчили, про Ісуса Христа і про Пресвяту Діву Марію. Святитель Кирило написав Несторію, патріарху Константинопольському, послання, яким хотів вивести його з єретичної омани. Коли ж це не подіяло, і єресь продовжувала хвилювати Церкву, то скликаний був 3-й вселенський собор, де єресь була засуджена, і Несторій усунутий з патріаршаго престолу. Тоді єретики повстали на святого Кирила і почали зводити на нього різні наклепи. Але невинність і твердість святого перемогли ворогів. Святитель Кирило був єпископом 32 роки і помер в 444 році.

Категорія: