АРХІЄРЕЙСЬКА МОЛИТВА У ХРАМІ СОБОРУ КИЇВСЬКИХ СВЯТИХ
15.02.2021 13:27
У день свята Стрітення Господнього, 15 лютого 2021 року, архієпископ Дніпровський і Криворізький Симеон (Зінкевич) у співслужінні Друга єпархії, настоятеля храму на честь Собору Київських святих с. Романків Обухівського району Київської області протоієрея Богдана Гулямова, Друга єпархії, настоятеля столичного храму Різдва Христового протоієрея Миколая Салабая, канцлера нашої єпархії протоієрея Віталія Лопушанського та протодиякона Савви Зарицького звершив урочисту Божественну Літургію.
Після богослужіння Архіпастир освятив свічки та подякував настоятелю церкви отцю Богдану та присутнім за теплу молитву, а також привітав з великим святом.
Стрітення Господнє – велике свято Православної Церкви, яке щороку відзначається в один і той самий день – 15 лютого. Тоді християни урочисто згадують принесення на сороковий день після народження до Єрусалимського храму Немовлятка Ісуса, Його зустріч із святим та праведним старцем Симеоном й пророчицею Анною, а такою, пророцтво святого Симеона про майбутні страждання Діви Марії,якій «прошиє серце страшний меч болю» (Лк.2:35). Ця важлива євангельська подія лягла в основу одного з найбільших дванадцяти свят церковного року. Вперше свято Стрітення було встановлено Церквою в Єрусалимі після Ефеського собору 431 р.
Серед інших особливостей свята можна згадати його українську традицію – освячення води та свічок після Божественної літургії. Зазвичай, після освячення ці свічки використовують запалюючи під час домашньої або церковної молитви, зокрема під час звершення Таїнства шлюбу молодята тримають їх в руках.
Практика освячення свічок відносно нова, і на наших землях не була відома раніше XVІІ ст. Її заведення приписують Київському митрополиту святителю Петру (Могилі). Окремо слід сказати, що чин освячення свічок на Стрітення відрізняється від звичайного чину освячення свічок, котрий може звершуватись у будь який день року.
У своєму відомому «Требнику» для української Церкви 1646 року митрополит помістив кілька чинопослідуваннь, серед яких 37 раніше відомими не були.
У молитві освячення священик просить Христа Спасителя «освятити свічі світлом благодаті, щоб як світло вогнем видимим запалене проганяє нічну пітьму, так щоб серця наші огнем невидимим, тобто світлістю Святого Духа просвіщені, оминули сліпоту всяких гріхів. Щоб змогли ми очищеним оком душі бачити те, що Богу вгодне і для нашого спасіння благо потрібне. І щоб сподобитися нам перемогти темні небезпеки цього світу і досягнути світла безперестанного…»
Категорія: Новини Архіпастиря