ДЕЛЕГАЦІЯ ЄПАРХІЇ ВЗЯЛА УЧАСТЬ В ОФІЦІЙНИХ УРОЧИСТОСТЯХ З НАГОДИ ІНТРОНІЗАЦІЇ ПРЕДСТОЯТЕЛЯ

dsc_8741
04.02.2020 19:52

«Церква відіграє важливу, унікальну роль в житті суспільства, водночас, залишаючись в рамках духовної, а не політичної сили, ширшої за ідеологічні рамки, не обмеженої логікою політичної боротьби чи бізнес-інтересів. Це Церква з активним життям парафій, які є водночас і базовою ланкою, і публічним обличчям церковного життя. Це Церква, яка є місцем щирої молитви. Це Церква з монастирями, з сучасними православними навчальними закладами і фундаціями, які зміцнюють Церкву та допомагають їй бути частиною суспільного діалогу. Це Церква, в якій відбуваються чесні і відверті розмови. Це Церква, яка розбудовує себе і світ довкола себе. Це Помісна Церква, яка любить і вчить любити свій край. Це Церква, яка проповідує любов і словами, і самим життям», — зокрема сказав Митрополит Епіфаній.

В своїй промові Його Блаженство окреслив виклики, з якими сьогодні зустрічається українське суспільство — політичні, економічні, екологічні, демографічні, психологічні та духовні — та поставив ряд питань, відповіді на які вкажуть шлях їхнього подолання. «Православна Церква України – це Церква, яка проходить всі випробування разом з своїм народом, Церква, яка в момент, коли наша країна потрапила в біду, має бути і є з народом. Церква, яка відкрита до діалогу», – наголосив Блаженнійший владика.

Тож пошук рішень та перетворення України на місце гідного і щасливого життя для кожного – спільна праця Церкви і суспільства. «Наше завдання – духовно виховати людину, через Таїнства очистити людську душу, допомогти у власному житті втілювати Закон Божий. Щоби не через страх, за наказом чи примусово, але в силу набутого духовного досвіду та осягнутих знань людина і суспільство знаходили вірні відповіді на питання, які хвилюють», — додав Його Блаженство.

На урочистому зібранні з нагоди річниці інтронізації Предстоятеля як запрошений гість також виступила відома українська письменниця Оксана Забужко. Як голос мирян, які ідентифікують себе з київським православ’ям та для яких «церква — це спільнота, громада єдиних у духові, для яких без діла віра мертва», «тих, хто розуміє, що потрібне перетворення світу за Христовим зразком, перетворення світу на засадах любові й милосердя, на засадах бачення в ближньому своєму брата і сестри», пані Оксана поділилася власною історією про свою усвідомлену конфесійну ідентифікацію.

В рамках події було презентовано два фонди фонди — «Митрополичий Фонд Православної Церкви України» та «Фонд Мазепи». Обидва фонди є частиною однієї екосистеми та покликані стати ініціаторами масштабних трансформацій — «Митрополичий Фонд Православної Церкви України» всередині Церкви, щоб Церква мала необхідну підтримку для свого поступу та володіла сучасними управлінськими підходами; а «Фонд Мазепи» — в суспільстві, щоб різноголосся українського суспільства досягало Церкви і щоб голос Церкви був присутнім всередині суспільства.

Урочистий захід відбувся в Київському міжнародному конференц-центрі «Парковий», де привітати Предстоятеля ПЦУ Блаженнійшого Митрополита Епіфанія зібралося понад 600 високошановних гостей.

Серед них представники духовенства, українського політикуму, дипломатичного корпусу, мистецької еліти та бізнесу.

 Прес-служба Київської Митрополії

Категорія: