Дніпропетровська єпархія прийняла участь у святкуванні 1025 річчя Хрещення Київської Русі
Керуючий Дніпропетровською єпархією – Преосвященнійший Симеон, Єпископ Дніпропетровський і Криворізький, на єпархіальних зборах перед урочистим святкуванням закликав усіх та благословив духовенству, кліру та мирянам бути на урочистостях, аби підтримати Рідну Матір Святу Українську Церкву.
Преосвященнійший владика виїхав до Києва 26 липня, аби разом із Предстоятелем Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійшим Патріархом Філаретом та єпископатом прийняти участь у святкуванні 1025 річчя Хрещення Русі Київської, у палаці «Україна». Трохи згодом, 27 квітня ввечері, зібравшись в м. Дніпропетровську, на площі Островського перед пам’ятним хрестом, духовенство єпархії, лір та миряни, помолившись і попросивши благословення у Господа, відправились до міста Києва патріарха перед собором, де пізніше розпочалась святкова Божественна а Літургія. Храм, що вміщає понад 5 тисяч чоловік, та подвір’я навколо нього були наповнені богомольцями.
Після завершення Божественної літургії (близько 12.00) від Володимирського собору в напрямку до пам’ятника князю Володимиру вирушив Хресний хід. Він зібрав більше учасників, ніж у попередні роки – понад 25 тисяч чоловік, з яких понад 2 тисячі становили священнослужителі. Люди йшли не тільки по вулиці, але й бічними тротуарами.
Довжина Хресного ходу від голови до кінця колони склала понад кілометр (коли початок ходу був на Софіївській площі, його завершення було на розі вул. Володимирської та бульвару Шевченка). Загальна тривалість шляху – близько 2,5 кілометрів.
Незважаючи на жарку погоду та поважний вік – невдовзі владиці виповниться 85 років – Предстоятель, Святійший Патріарх Філарет не тільки звершив понад двогодинну Божественну літургію, але й пройшов весь шлях ходу та очолив молебень біля пам’ятника князю Володимиру.
На сходах перед постаментом пам’ятника князю-хрестителю лунали молитви до нього та всіх святих землі Української. Патріарх прочитав молитву до рівноапостольного князя, а потім тисячі присутніх проспівали величання.
Після завершення молебню Патріарх Філарет звернувся до всіх зі словом повчання:
«Преосвященні владики, всечесні отці, дорогі браття і сестри.
У цього ювілею є одна характерна риса: держава і Церква святкують разом. Друга риса, що всі християнські церкви: і Київський Патріархат, і Московський Патріархат, і Греко-Католицька Церква, і Римо-Католицька Церква, і протестантські церкви також святкують разом.
Але вчора на цьому місці був звершений молебень до Великого князя Володимира Московським Патріархатом для вельмишановних державних діячів і чиновників. А сьогодні Київський Патріархат звершує молебень для українського народу, для нашої української інтелігенції. Це наша особливість. (Тривалі оплески)
Дорогі браття і сестри, сьогодні наші Церкви роз’єднані, але ми твердо віримо, що недалекий той час, коли всі православні Церкви в Україні воз’єднаються в одну Помісну Православну Церкву.
Президент України, виступаючи з доповіддю у палаці «Україна», закликав православних до єднання. Це дуже важливо, що держава закликає Церкви об’єднатися.
Є ще одна характерна риса. Президент підкреслив, що він не допустить втручання іноземних центрів у внутрішні діла не тільки України, а й Церков українських. І ми дуже вдячні за таку підтримку з боку Президента.
Але повинні знати, що об’єднання залежить не від держави, а від нас, дорогі браття і сестри, від наших Церков. Якщо ми об’єднаємося, то держава допоможе нам. Сама держава об’єднати нас не може.
Тому будемо йти один одному на зустріч, не ворогувати один з одним, особливо православні. А навпаки, пам’ятати слова Господа Ісуса Христа: « По тому будуть пізнавати, що ви мої учні, якщо будете мати любов між собою». Значить той, хто не має любові, той не є учеником Христа. А якщо він не ученик Ісуса Христа, то він і не є правдивим християнином, а тільки по назві.
Ще дуже важливо, до чого нас закликає і Господь, і апостоли, і князь Володимир. До того, щоби ми боролися з гріхами в собі самих, а не в ближніх наших. Якщо ми будемо очищатися самі від гріхів, то тоді і Господь допоможе, і благословить кожного, кожну сім’ю, а в цілому нашу Українську державу.
Тому нехай Господь наш Ісус Христос, за молитвами святого Рівноапостольного князя Володимира і Рівноапостольної Ольги, і князя Оскольда, якого канонізувала наша Церква на Помісному соборі, нехай вони допомагають нам своїми молитвами, щоб Господь привів нашу Православну Церкву до єдності, укріпив нашу Українську державу. І щоб наша Українська держава увійшла в Європейський союз, як у свій час увійшов у Європу святий Рівноапостольний князь Володимир.
Слава Ісусу Христу».
У ці дні Патріарх закликає віруючих долати ворожнечу та єднатися у Помісну Церкву, а також долати гріхи у собі, а не шукати їх у ближнього.
Богослужіння завершилося многоліттям Патріарху, ієрархам, Україні, її владі та війську, і всім православним християнам. Після чого Предстоятель окропив віруючих святою водою, а потім дав відповіді на питання журналістів.
Святкове богослужіння завершилося після 14 години, тобто тривало загалом понад 4,5 години.
Багатотисячне загальноцерковне торжество з нагоди 1025-ліття Хрещення Київської Русі ще раз засвідчило духовну силу Київського Патріархату, стало втіхою та підтримкою численним священикам і мирянам з різних куточків України, які змогли побачити велич Церкви, до якої належать, та відчути причетність до важливої духовної справи творення єдиної Помісної Православної Української Церкви.
Зі святом 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України!
Категорія: Новини єпархії