Дніпропетровський драмтеатр презентував шедевр світової культури — мюзикл «Скрипаль на даху»
15 жовтня 2017 р. на запрошення директора-художнього керівника Дніпропетровського драматичного театра ім. Т. Г. Шевченка Оксани Іванівни Петровської керуючий Дніпропетровською єпархією Преосвященнійший Владика Симеон відвідав виставу-шедевр світової культури — мюзикл «Скрипаль на даху».
Його Преосвященство супроводжував канцлер єпархії протоієрей Віталій Лопушанський з сім’єю.
Серед поважних людей на прем’єрі був присутній меценат єпархії, президент МБФ «Солідарність» Олександр Володимирович Петровський.
Довідка: Важко зустріти театрала, та й не тільки театрала, який не чув би про відомий американський мюзикл знаменитого композитора Джеррі Бока «Fiddler on the Roof» («Скрипаль на даху») за мотивами творів класика єврейської літератури Шолом-Алейхема, а також про однойменний художній фільм, який отримав три Оскара, в тому числі за кращу музику.
У 2004 році режисер і композитор народний артист Росії Володимир Назаров ознаменував відкриття свого Державного музичного театру національного мистецтва саме цією постановкою, але абсолютно в іншій інтерпретації. Від мюзиклу «Fiddler on the Roof» (Скрипаль на даху) залишилася тільки назва та кілька музичних номерів. Володимир Назаров наповнив мюзикл новими сценами з Шолома-Алейхема, радикально змінив фінал і доповнив музичне оформлення безліччю старовинних єврейських мелодій, знайдених в архівах Московської синагоги. Сюжетну канву Володимир Назаров запозичив з п’єси Григорія Горіна «Поминальна молитва».
Мюзикл був номінований на премію «Золота маска» в чотирьох номінаціях! Він мав великий успіх на багатьох сценах Європи, в тому числі в Україні. На сцені Дніпропетровського академічного театру опери та балету побачили «Скрипаля на даху» майбутні меценати Дніпра і загорілися ідеєю мати його в репертуарі одного з рідних театрів.
2014 року за активну підтримку України, за публічне засудження анексії Криму і антинародної діяльності російського ТБ, Володимир Назаров був позбавлений створеного ним театру і будь-якої можливості працювати в Росії.
2015 року В.Назаров, почесний громадянин Новомосковська, переїхав на постійне місце проживання на свою батьківщину, в Україну, де відновив активну діяльність по розвитку музично-театральної культури. Написав і поставив в Дитячому оперному театрі Києва оперу «Жив собi пес», а в кінці року був запрошений в Дніпро з проханням поставити свого «Скрипаля» на сцені Дніпровського академічного українського музично-драматичного театру ім. Шевченка, яким керує справжній патріот України, віддана своїй батьківщині та мистецтву заслужена артистка України Оксана Іванівна Петровська.
Мюзикл «Скрипаль на даху» відкриває 100-й ювілейний сезон театру!
Меценати міста допомогли оснастити театр новою унікальною звуковою та освітлювальною апаратурою, посприяли виготовленню декорацій, костюмів та реквізиту. Вони здійснюють постійний моніторинг і допомагають усувати дрібні перешкоди на шляху до втілення грандіозного задуму, за що їм глибока подяка.
Короткий зміст:
Дія відбувається в Україні, в селі під назвою Анатівка, в 1905 році, де живуть євреї, росіяни та українці. Тев’є-молочник живе бідно, при цьому маючи зі своєю дружиною Ґолдою (засл. артистки України Оксана Петровська та Ірина Медяник) п’ятьох дочок. Не маючи приданого, Тев’є покладає великі надії на Бога, з яким веде філософські бесіди. Далекий родич Менахем-Мендл (засл. арт. України Віктор Гунькін) намагається посватати дочок за багатих женихів, але в решті-решт доброта Тев’є і Ґолди дає можливість дочкам вийти заміж за тих, кого вони кохають. Старша дочка Цейтл (Вероніка Голованьова, Світлана Сушко) виходить заміж за бідняка Мотла-кравця (Ярослав Безкоровайний), середня Ґодл (Яна Корольова (Григоришина, Наталія Штернер) – за революціонера Перчика (Олексій Таран, Дмитро Прищепо), а третя Хава (Тетяна Лоза) – за хлопця Федька, писаря (Василь Петрушко, Максим Подорожний). Ще двом дочкам рано заміж, але вони з великим ентузіазмом беруть участь у долі старших сестер. Це Шпринца (Валерія Шеховцова) і 8-річна Бейлка (Ліза Капустіна)
Незабаром євреїв Анатівки виселяє царська влада «за межу осілості». Сім’я Тев’є в горі покидає рідні місця.
Мюзикл отримав абсолютно нове сценічне оформлення (сценограф Ольга Костюкова).
На головну роль Тев’є-молочника театр визнав можливим запросити кращого її виконавця з Росії ІГОРЯ ТОМІЛОВА, лауреата Національної музичної премії «Овація» який блискуче вивчив роль українською мовою.
У виставі також задіяні неймовірно талановиті актори театру, такі як: нар. арт. України Григорій Маслюк (Лейзер-Вольф, м’ясник), нар. арт. України Михайло Чернявський (Степан-тесляр), засл. артистка України Наталія Тафі, Наталія Штернер (Фрума Сара), засл. артист України Валерій Мойсеєнко, Ігор Кирильчатенко (Урядник), Олена Завгородня, Влад Олійник та ін. ( «Патріоти» Росії). У масових сценах задіяні майже всі артисти драми та балету, а також оркестр театру.
Ми сподіваємося, що мюзикл стане яскравою подією в культурному житті не тільки Дніпра, а й усієї України. Вже зараз, на репетиціях, видно грандіозний масштаб постановки, її безперечні переваги, основані на високому професіоналізмі постановочної групи і артистів театру і його самовідданого директора засл. арт. України Оксани Петровської.
Після вистави Архіпастир Дніпра побажав корифеям театру Божого благословення.
Категорія: Новини єпархії