Любов або духовний розвиток дитини

90868918_1346006511_4729
29.03.2013 05:40

Насправді все просто. Потрібно навчити дитину співпереживати, радіти своїм і чужим успіхам, поважати думку інших, любити і піклуватися про природу, про світ в якому ми живемо.
Виховуючи своїх дітей, ми самі стаємо кращими. Адже найголовніший приклад для дитини — це батьківський приклад.
Щепіть дітям любов до тварин. Заведіть традицію годувати голубів у парку, беріть з собою хліб, насіння. Розповідайте маляті, яке добре і корисне діло ви робите. Розкажіть про те, що голуби дуже вдячні вам за турботу.
 У сім’ї може жити хтось слабший, що потребує допомоги. Це може бути хом’ячок, котик, або член родини, який потребує уваги. Найголовніше тут, щоб ця турбота усвідомлювалася вашою дитиною, як щось необхідне і важливе. Дитина повинна навчитися розуміти, що настрій, здоров’я, здатність радіти життю у інших істот безпосередньо залежить від нього. Тому намагайтеся не тільки показати як доглядати, годувати, одягати, пестити інше створення, але й звертати увагу на зміну емоцій тих, кому малюк намагається допомогти.
Вдома разом з малюком поливайте квіти. Коментуйте свої дії. Розкажіть, що про квітку потрібно піклуватися, поливати її, доглядати за нею — інакше вона загине. Можна провести аналогію з людьми, тобто про людей теж потрібно піклуватися і любити їх. Всі люди спочатку хороші, а якщо людині не вистачає любові, то вона стає похмурою і грубою. Злобну людину просто треба пожаліти — мабуть їй, просто не вистачає любові і про неї нікому піклуватися.
Я навела приклади найпростіших дій, які може використовувати кожен. Прочинені дверцята в питанні виховання духовності у дітей. Адже це від нас залежить, якими виростуть наші діти і яким буде наш світ!

Ушинський К. Д. Основне завдання у вихованні української молоді є виховання волі і характеру

під високим гаслом : Служба Богові і Батьківщині.

Авдєєва Наталья Анатоліївна  
  Психолог «Православного  геріатричного  центру « СПАС»»

Категорія: