Ренесанс духовності

e087
29.03.2013 06:22

     Ректор Дніпропетровської духовної семінарії протоієрей Орест /Юнак/ люб’язно погодився розповісти більш детально про відновлений навчальний заклад. По-перше, він зазначив, що відіграли значну роль саме старання владики Симеона. Перед Святим Синодом ним було поставлено питання про відкриття духовної семінарії не тільки для Дніпропетровської єпархії, а й для Східної України взагалі. Не секрет, що перші кроки будуть важкими, але на шляху до великої мети усі сумніви зайві. Зі слів отця Ореста семінарія буде знаходитися при Петропавлівському храмі. Виглядатиме це приблизно так: два приміщення, у яких знаходяться аудиторії й кімнати гуртожитку та сам храм.
     Бажаючі навчатися у семінарії мають змогу обирати між денною і заочною формою навчання. Але до майбутніх кандидатів у священики високі вимоги. Серед них не тільки знання Святого Письма та рекомендації від постійно відвідуваного ними храму. Враховуються і морально-духовні якості людини, тобто сховатися у Бога за пазухою від служби в армії невдачливим студентам все ж таки не вдасться. Отець Орест запевнив, що увага обов’язково приділятиметься оцінці духовної зрілості людини. Бо не може духовно незріла людина в майбутньому повчати інших.
     У перший рік існування важко спрогнозувати кількість бажаючих навчатися у закладі, але зважаючи на активну співпрацю з іншими єпархіями, у студентах нестачі не буде. До того ж приємно відмітити, що протягом декількох років спостерігається посилення тяжіння до церкви сучасної молоді. Проявлення інтересу не обмежується проханнями про пораду окремих людей, багато молодих сімей постійно приходять до церкви та змалку привчають до цього своїх дітей.
    Однак, не тільки підростаюче покоління має змогу навчатися у Дніпропетровській духовній семінарії. На денну форму навчання можуть розраховувати люди до 35 років, а на заочну – до 45. Головне, щоб потенційний учень за плечима вже мав середню освіту. У планах на майбутнє фігурує ще й відкриття регентських курсів, де зможуть навчатися жінки та дівчата. Після отримання диплому вони матимуть можливість проводити в школах уроки катехізації – християнської етики.
    Кожен студент, що перебуває у своєму глузді, заглядає у майбутнє, цікавлячись чи буде визнаний його диплом на державному рівні. Тому не зайвою буде згадка про працю комісії, з якою зараз узгоджується це питання. На даному етапі вже проходить приведення документації у належний стан. Тому видання дипломів державного зразку – це питання часу.
    Вже майже остаточно узгоджено склад педагогів. Цікаво те, що залучені будуть не тільки священнослужителі, а й викладачі із світських навчальних закладів: ДНУЗТ, ДНУ та Академії митної служби України. Вони відповідатимуть за рівень знань з таких дисциплін: іноземна мова, історія України, всесвітня історія, українська мова та інтернет технології. Притому левова частка уваги приділятиметься історії Старого та Нового Заповіту, літургіці, тобто ознайомленню з церковними обрядами, символікою та ін., православній педагогіці, церковнослов’янській мові, православній психології та читанню церковнослов’янською мовою.
    З-поміж інших хотілося б виокремити посаду інспектора. Це та людина, що буквально буде жити поряд із студентами, контролюючи внутрішню дисципліну. Звичайно, щоб справлятися із такою нелегкою справою будуть надані помічники, адже мова йде про цілодобове чергування, фіксування відвідуваності занять, з’ясування причин пропусків та ін.
    Духовне — вічне, але в наш час важко втілити навіть найблагородніший задум у життя, не маючи фінансової підтримки. Приходи жертвують кошти на реконструкцію приміщень, приймаються пожертви і від студентів. Київська єпархія внесла кошти на формування бібліотек, отримання підручників для навчання та вдосконалення технічної бази.
    Зрозуміло, що одразу отримати видимий результат не вдасться, але дивлячись на досвід інших областей, приходить надія, що дуже довго його чекати теж не доведеться. Відбудова духовної семінарії стане ще одним із чинників, які впливатимуть на воцерковлення людей нашого регіону, виступатиме у ролі своєрідного поштовху. Як влучно зазначив отець Орест, тепер кожен житель Дніпропетровська матиме змогу спостерігати за духовним ростом людини на шляху від студента семінарії до священнослужителя.

Підготувала Таран Марія

Категорія: