ПРЕСТОЛЬНЕ СВЯТО СТАРОВИННОГО СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКОГО ХРАМ КАМ’ЯНСЬКОГО

IMG_4288
22.05.2023 16:42

22 травня 2023 року, у день відзначення перенесення мощей святителя i чудотворця Миколая з Мир Лікійських до міста Бар, старовинний Миколаївський храм м. Кам’янського відзначив своє престольне свято.

Свято-Миколаївська церква — одна із древніх святинь нашої єпархії. Головний престіл храму було освячено 28 жовтня 1784, але, на жаль, через пожежу в селі, храм згорів. Тому мешканці вирішили відновити святиню, і у 1820 році було збудований новий храм. За свою понад 200-літню історію він пережив багато радісних та трагічних моментів. Більшовики намагались знести його, але через загрозу знищення промислових будівель, відмовились від своїх намірів. На початку 2000-х церкву було передано громаді Дніпропетровської єпархії. Відтоді у храмі відновлено постійні богослужіння, та триває робота з відновлення святині.

З нагоди празника урочисту літургію очолив Керуючий Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійший Владика Симеон (Зінкевич).

Разом із Архіпастирем молились міський голова м. Кам’янське Андрій Білоусов, голова Кам’янської РВА Олег Гапіч, настоятель храму священник Віталій Бажин та запрошене духовенство.

Під час відправи були вознесені молитви за українських воїнів, владу та увесь побожний народ наш. Окрім того Архієпископ Січеславщини виголосив молитву за перемогу України над агресором.

Наприкінці соборної молитви Його Високопреосвященство виголосив проповідь, привітав громаду із престольним днем та нагородив благодійників храму церковними нагородами.

Опісля богослужіння Владика разом із духовенством вшанував пам’ять колишнього настоятеля приснопам’ятного протоієрея Віктора Трупця, та ознайомився з ходом ремонтних робіт.

Категорія: