У місті Дніпро пройшов перший в Україні фестиваль пісень, народжених в АТО

U-misti-Dnipro-projshov-pershij-v-Ukrayini-festival-pisen-narodzhenih-v-ATO-4.jpg
24.05.2016 19:42

У місті Дніпро, 21 травня, пройшов перший в Україні фестиваль пісень, народжених в АТО. Ідея його проведення належить самим бійцям. Заявки на участь у фестивалі надіслали 58 учасників, із яких організаторами було обрано 20-найкращих.

На гала-концерт до обласного центру приїхали виконавці майже з усіх куточків країни, представники багатьох бойових підрозділів. Яскравий та масштабний музично-патріотичний захід об’єднав 20 талановитих чоловіків-воїнів, які співали авторські композиції. На сцені у літньому театрі парку Шевченка їх зустрічали оплесками понад 1,5 тисячі глядачів, серед яких були спеціальні гості — співаки, волонтери, військові журналісти тощо.

З благословення керуючого Дніпропетровською єпархією Преосвященнійшого Владики Симеона у заході взяв участь прот. Димитрій Поворотній, голова капеланського відділу.

Відкрив фестиваль гурт «SilverTown». Пісню «Україна — це ми» написав гітарист колективу, воїн 93-ї окремої механізованої бригади Андрій Касенюк.

— Я грав на гітарі та набридав своїм побратимам. Тоді й отримав «наказ» від командира написати пісню. Таку, щоб ми могли казати: «Давай нашу!». Так народилася композиція «Україна — це ми». Вона про побратимів, про волю, про Україну, — розповів хлопець.

На фестивалі з великої сцени учасники співали про пережите ними на війні, справжню бойову дружбу, любов до своєї Батьківщини тощо. Більшість композицій зал слухав стоячи і підтримував виконавців бурхливими оплесками.

Пісні, народжені в АТО, — геніальний проект. Дуже радує, що саме на Дніпропетровщині ця ідея народилася і об’єднала талановитих людей, які бачили війну. Кожна композиція — це історія, крик душі кожного з нас. Через кілька десятиліть ці пісні співатимуть наші діти, — поділилася присутня на заході співачка та композитор Світлана Тарабарова.

Один із учасників фестивалю, демобілізований військовослужбовець Микола Воронін сказав, що пісня дуже підтримувала на війні.

— В АТО весь час думаєш про своє майбутнє, кого б ти хотів після себе залишити, про дітей. Про це моя пісня. Вона називається «Настя». Так зватимуть мою майбутню доньку. Маю надію, вона колись таки народиться, — розповів він.

Разом з бійцями та волонтерами на фестивалі виступив батько загиблого спецназівця Володимир Бурко. На згадку про свого сина Євгена, який віддав своє життя за Україну він написав кілька пісень, одну з яких виконав на гала-концерті. Під час виконання проникливої композиції у багатьох присутніх в залі на очах були сльози.

Фестиваль пісень, народжених в АТО завершено. Його планують зробити щорічним. Також планується записати диск з композиціями талановитих військовослужбовців.

За матеріалами сайту Міністерства оборони України

Категорія: