У НЕЗЛАМНОМУ ЗЕЛЕНОДОЛЬСЬКУ ЗВЕРШЕНО СОБОРНЕ БОГОСЛУЖІННЯ

IMG_5320
21.01.2023 20:11

21 січня 2023 р., у суботу після Богоявлення, Керуючий Дніпропетровською єпархією звершив Божественну літургію у храмі свт. Василія Великого м. Зеленодольськ, Криворізького району, нашої області. Громада цього храму цими днями відзначає свій 25-літній ювілей.

Місто Зеленодольськ межує із Херсонською областю. Від початку повномасштабного російського вторгнення і до звільнення Херсону місто зазнало численних ворожих обстрілів. Також Зеленодольськ став прихистком для вимушених переселенців з Херсонщини. Не зважаючи на російські атаки, містяни разом зі владою дбають про благоустрій Зеленодольська, відновлення пошкоджених обстрілами будівель, надають допомогу біженцям та разом із усією Україною боряться за Перемогу.

На церковному подвір’ї Архієпископа Дніпропетровщини зустрів Зеленодольський міський голова Дмитро Невеселий разом із прихожанами, які, за українською традицією, піднесли Владиці запашний коровай.

Згодом Його Високопреосвященство, у співслужінні канцлера консисторії протоієрей Віталія Лопушанського, настоятеля храму священника Віталія Музики та запрошеного духовенства, звершив у згаданому храмі урочисте богослужіння.

На Малому вході Архієпископ Симеон, з нагоди нещодавнього 55-літнього ювілею, відзначив настоятеля храму отця Віталія черговою священичою нагородою – правом носіння наперсного хреста.

Під час відправи були вознесені молитви за перемогу України, а також за її воїнів, владу, волонтерів, лікарів та увесь побожний народ.

Наприкінці було звершено подячний молебень.

Опісля богослужіння Владика Симеон виголосив повчальне слово проповіді, під час якого, зокрема, привітав громаду із чверть столітнім ювілеєм.

З нагоди свята Архіпастир нагородив міського голову, керівництво Зеленодольської громади та активних вірян єпархіальними відзнаками.

Після нагородження настоятель подякував Владиці за візит та на знак синівської любові і поваги подарував патріотичний кошик запашних квітів.

На згадку про соборну молитву було зроблено спільну світлину.

Категорія: