У Сімферополі відбирають приміщення кафедрального собору Кримської єпархії (ДОДАНО ВІДЕО)
Російський арбітражний суд Криму присудив вилучити з власності Кримської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату приміщення, які їй належать. Про це повідомив архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент.
На прес-конференції в Києві 28 січня 2016 року владика Климент пояснив, що йдеться про приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги в центрі Сімферополя, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.
«За рішенням суду я маю сплатити півмільйона рублів Міністерству майна і земельних відносин, протягом 10 днів звільнити приміщення і готуватись до того, що далі в мене заберуть це приміщення. Тому що саме на цих 112 квадратних метрах розміщені всі комунікації, вода, світло, тепло», – сказав владика.
За його словами, керівництво Кримської єпархії УПЦ Київського патріархату не залишить приміщення Собору і продовжить боротьбу за нього. «20 років я борюсь за це приміщення з Фондом майна Криму», – підкреслив архієпископ Климент.
На думку представника громадської організації «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український Дім» Андрія Щекуна, для того, щоб Українська Православна Церква Київського Патріархату у Криму могла захищати свої права, необхідна «політична воля» української влади. Він вважає, що передача у власність Кримської єпархії приміщень Кафедрального собору, що належать Україні, допоможе кримським священикам відстоювати свої інтереси в міжнародних судах і на території півострова.
Російська влада Криму, як і суди на півострові, офіційно ситуацію не коментує.
Після анексії Криму Росією 2014 року Фонд майна повідомив архієпископа Климента про необхідність переукладання договору оренди на приміщення, в якому розташовується Кафедральний собор святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги. Тоді владика Климент розповідав, що невідомі люди вимагали від нього 200 тисяч доларів за можливість перебувати в цій будівлі.
Незважаючи на низку заяв, у тому числі правозахисних організацій, про утиски за релігійною ознакою на півострові, російська влада Криму це заперечує і стверджує, що віряни всіх конфесій перебувають у рівних умовах.
Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. 7 жовтня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».
Категорія: Загальноцерковні новини, Новини єпархії, Статті