УВАГА !!! НАРОДИ П’ЯТУ ДИТИНУ — ПОХРЕСТИТЬ ВЛАДИКА !!!

0-02-05-ab2355290278e9a9a976d87017822b9ba43fb6faae3b6aca67720f14c1552054_full
01.08.2017 20:00

Шановна українська родино, матері !

 

Прес-центр Дніпропетровської єпархії повідомляє, що у зв’язку з тим, що Українська Держава переживає час демографічної кризи, а особливо у нашому рідному регіоні — Дніпровщині, наш Архіпастир — Владика Симеон, особисто буде хрестити 5 дитину, яка народиться в сім’ї.

Демографи відзначають поступове зростання темпів народжуваності в Україні. У столиці за перше півріччя поточного року народилося на 20 немовлят більше, ніж померло людей. А рекордсменами стали Донецька і Дніпропетровська області. Попри оптимістичні показники, зазначають експерти, українське суспільство все одно невпинно скорочується.

Несприятлива демографічна ситуація в Україні і насамперед різке зменшення народжуваності пов’язані із загостренням проблем функціонування сім’ї як осередку відтворення населення, зниженням її демографічного потенціалу.

Поглибилася деформація шлюбно-сімейних процесів, започаткованих ще у 1960-х роках. Поширилися такі явища, як відкладання шлюбів і народження дітей, безшлюбне материнство та соціальне сирітство (покинуті батьками діти), зменшилася кількість зареєстрованих шлюбів, збільшилася кількість розлучень та вдів. Навіть у 2003 році, коли показники шлюбності зросли, кількість зареєстрованих шлюбів була в 1,3 раза меншою, ніж у 1989 році; 28,6 відсотка дітей, народжених жінками молодше 20 років, є позашлюбними, 17 відсотків сімей з дітьми — неповними (у містах — 19,3 відсотка).

Спостерігається масове поширення бездітності та однодітності: дві третини сімей мають лише одну дитину.

Середня кількість членів у сім’ї практично не змінюється з 1989 року і становить 3,2 особи (у містах — 3,1, селах — 3,4).

Загострюються проблеми матеріального утримання і виховання дітей у сім’ях, особливо молодих, багатодітних та неповних, з несприятливим морально-психологічним мікрокліматом.

Глобальні процеси індустріального розвитку та урбанізації, поступове звільнення сім’ї від виконання виробничої функції, відокремлення дорослих одружених дітей від батьків, зумовлене економічними, культурними, психологічними факторами, спричинили формування тенденції до поширення сімей, які складаються з шлюбної пари і дітей. Однак поряд з цим зберігається практика спільного проживання дорослих дітей та одного із самотніх батьків подружжя, що пов’язано як із шлюбно-сімейними традиціями, так і з проблемами з житлом, низьким рівнем пенсійного забезпечення, розвитку інфраструктури та сервісу для людей похилого віку.

Практично не впливає на багатодітність такий економічний фактор, як потреба в робочих руках для селянських господарств та матеріальному забезпеченні в старості. Масове залучення жінок у суспільне виробництво, необхідність у задоволенні їх освітніх, професійних та громадських інтересів зумовили малодітність та бездітність. Унаслідок цього протягом останніх 10–15 років дітородна ситуація в українських сім’ях значно погіршилася. Стрімке зниження рівня життя і утворення глибокого розриву між його стандартами та реальним рівнем призвели до того, що 80 відсотків молодих подружніх пар віддає перевагу не дводітності, а створенню умов для забезпечення належного рівня доходів, близько двох третин — наявності окремої квартири.

10 причин на користь багатодітності:

1. Двоє і більше дітей — це, хоч як парадоксально, більше часу в мами. І не лише тому, що діти бавляться разом, але також і тому, що чим більше дітей, тим кращі навики тайм-менеджменту у їхніх мам.

2. Діти мають із ким бавитися, а якщо їх двоє і більше — це вже креативне дизайнерське бюро. Прослідкуйте тільки, про всяк випадок, чи немає в арсеналі «бюро» сірників і фарб, які не відмиваються і не відпираються, а тоді можете йти читати книжку чи готувати обід.

3. Старші брати і сестри можуть навчити значно більше, ніж ровесники чи навіть батьки. Тому добре виховуйте старшу дитину: від цього залежатиме, який вплив вона матиме на молодших і які плоди ви зберете, коли вони стануть підлітками. Крім того, дитина, яка має старших брата чи сестру, розвивається швидше.

4. Батьки не вічні. З дальшими родичами може не скластися, а от брат чи сестра — це ті люди, які завжди підставлять плече. І з часом вони стануть єдиними людьми, з ким можна буде згадати тих, кого вже немає.

5. Даючи своїй дитині братів і сестер, ви даєте такі важливі соціальні навики, як взаємодія з людьми різних типів характеру, вміння керувати групою, досягати поставленої мети, вести перемовини та розв’язувати конфлікти. Коли вони сваряться, то вчаться відстоювати свою думку, вчаться програвати і вигравати, йти на компроміс. Кажуть психологи, що діти з багатодітних родин значно успішніші в кар’єрі та більш стресостійкі. І я чомусь їм вірю, особливо щодо стійкості до стресу.

6. Сімейні урочистості, свята і поїздки значно веселіші у великій компанії. Крім того, молодість не вічна, і з часом уже батькам буде потрібна допомога дітей. Одинаки не мають із ким розділити відповідальність і догляд за старшими батьками, а у великій родині ця проблема не така гостра.

7. Кожний у своєму житті потребує людини,з якою можна поговорити про крейзанутих предків. А хто зрозуміє дитину краще, ніж ще одна чи дві дитини тих же родичів?

8. Багато дітей — це весело і пізнавально. Завдяки тому, що кожна дитина має інші зацікавлення, батьки мають нагоду значно розширити свої горизонти.

9. З кожною наступною дитиною усвідомлення того, що насправді важливо у цьому житті, стає дедалі чіткішим.

10. Ну й наостанок. Діти з великих родин більш самостійні та загартовані, більш відповідальні, бо — свідомо чи ні — але з появою кожної наступної дитини градус гіпер-опіки у батьків суттєво падає.  Це не заклик, не агітація. Це радше слова підтримки для тих, хто раптом довідався, що незабаром незаплановано приєднається до гурту багатодітних родин. Не бійтеся! Так, може, часи і не найкращі; але повірте: якщо вибирати момент, то жодний не підійде… Тому — Господь дбає. Відваги! Багато дітей — це не лише багато клопотів, а й багато радості, і не лише тоді, коли діти сплять, але також і тоді коли вони в школі або у бабусі.

Всі ті, що в Христа хрестилися, у Христа зодягнулися, алилуя !!!

Для довідок: 09727777231 о. Ісаакій.

Категорія: