ВЛАДИКА ОЧОЛИВ ЮВІЛЕЙНІ СВЯТКУВАННЯ В РУБАНІВСЬКОМУ ЧОЛОВІЧОМУ МОНАСТИРІ (ВІДЕО)

IMG_8636
17.10.2021 20:53

17 жовтня 2021 р. у сімнадцяту неділю після П’ятидесятниці, керуючий Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійший Владика Симеон (Зінкевич) відвідав Рубанівський Свято-Покровський чоловічий монастир.

Свято-покровський чоловічий монастир знаходиться у мальовничому селі Рубанівське, Васильківського району, Дніпропетровської області. Ця свята обитель постала невдовзі після отримання Томосу про автокефалію Православної Церкви України. На сьогодній у ній невгасимо палає лампада чернечої молитви, число братії невпинно зростає. Монастир радо приймає паломників із різних куточків України. 

Цього дня в монастирі відзначили 125-ту річницю від дня освячення Престолу Свято-Покровської церкви обителі, 30-ліття її відродження та відновлення у ній богослужінь.

З нагоди ювілею, Архіпастир звершив святкову Літургію свт. Івана Золотоустого. Його Високопреосвященству співслужив намісник обителі ігумен Василій (Пишний), братія монастиря у священному сані, та запрошене духовенство.

На малому вході з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Архієпископ Симеон возвів ігумена Василія в сан архімандрита.

Під час богослужіння лунала всеукраїнська молитва проти згубної пошесті, та були піднесені прохання про визволення України від нашестя чужинців.

Наприкінці літургії відбувся подячний молебень. Після молитви Владика Симеон звернувся до Рубанівської громади зі словами архіпастирського повчання. У проповіді Владика закцентував увагу на величній історії Покровського храму, яку місцеві жителі називають «Красною Церквою». «Цю величну святиню не змогла знищити безбожницька влада, хоча і бажала цього. Проте тепер красної армії нема, а «Красна Церква» відродилась, і об’єднюює тисячі віруючих сердець» — наголосив Владика.

Наостанок настоятель монастиря отець Василій подякував Архіпастирю за візит та привітав ієродиякона Онисима, та монаха Елладія з Днем Тезоіменинства.

Завершилась велична подія уставним многоліттям та традиційною воскресною трапезою для численних тружеників та паломників.

Також Владика оглянув будівництво нових корпусів обителі, господарських приміщень, та поспілкувався із братією.

Також цього дня Владика Симеон разом із братією обителі та чисельними паломники помолився за упокій душі приснопам’ятного ієромонаха Варлаама, який упокоївся рік тому.

 

 

Категорія: ,