22 ВЕРЕСНЯ ЗАПРОШУЄМО НА МОЛИТВУ ЗА СІМ’Ю

foto-1-svyatye-ioakimm-i-anna
19.09.2019 15:27

22 вересня 2019 р. керуючий Дніпровською єпархією Преосвященнійший Владика Симеон (Зінкевич) разом з духовенством о 9:00 звершить богослужіння у центральному єпархіальному храмі на честь ікони Божої Матері «Несподівана Радість» (м. Дніпро, вул. Січових Стрільців 3-а), а після (10:40 год.) — молебнень за сім’ю.

ЗАПРОШУЄМО УСІХ НА МОЛИТВУ !!!

Також духовенству єпархії благословляється у всіх храмах звершити молитву за сім’ю.

Чонопослідування молебня ТУТ

Важливим напрямком співпраці Православної Церкви України і українського суспільства є виховання, розвиток та підтримка традиційних сімейних цінностей. У цьому напрямку для Церкви відкривається широке поле діяльності, яке включає в себе розробку та втілення програм з духовно-морального виховання дітей, програм для молоді (з акцентом на християнських засадах формування особистих стосунків та побудови майбутньої сім’ї), програм навчання молодих батьків основам виховання дітей та їхнього воцерковлення, тощо.

Важливим є надання суспільству вірних духовних орієнтирів і прикладів побудови сім’ї. Одним з таких прикладів могла би стати сім’я святих праведних Богоотців Іоакима та Анни, яка являє зразок благочестя, подружньої вірності, надії на Бога і нагороди від Нього за чесноти.

Для того, щоби нагадати суспільству цей благочестивий приклад, вважається доцільним в день пам’яті святих Іоакима та Анни, який відзначається 22 вересня (9 вересня ст.ст.), проводити в храмах Православної Церкви України Божественні літургії та молебні цим святим, як покровителям сім’ї, зі спеціальними молитовними проханнями про мир у родинах, добре виховання дітей, про духовні блага і земний достаток сімей. В цей день пропонується присвятити проповіді священнослужителів саме сімейній тематиці. В перспективі у день пам’яті святих Іоакима та Анни можна було б проводити тематичні сімейні заходи як на рівні єпархій та парафій, так і у співпраці зі світськими зацікавленими організаціями.

Наразі в Україні святкується Міжнародний день сім’ї, що встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня. Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї.

Починаючи з 2012 року в нашій країні відзначається Український День родини. Святкування цього дня має щорічний характер і припадає на 8 липня. Це святкування було встановлено Указом колишнього президента України В. Януковича і має очевидний вплив російського «Свята сім’ї, любові та вірності». Вперше в Росії це свято відзначалося 8 липня 2008 року за ініціативи дружини колишнього президента Російської Федерації Світлани Медведєвої.

8 липня Православна Церква вшановує пам’ять святих Петра і Февронії Муромських, яких в Росії вважають покровителями сім’ї. Їхнє свято припадає на період Петрівського посту, що робить неможливим в цей день проведення Таїнства Шлюбу. Саме ця обставина змусила Синод Російської Православної Церкви у 2012 році ухвалити рішення про встановлення додаткового дня пам’яті святих Петра і Февронії на третю неділю вересня.

Згідно рішення Священного Синоду ПЦУ (ЖУРНАЛ №41, від 27.07.2019 р.) Встановили в Православній Церкві України 22 вересня (9 вересня ст.ст.), у день пам’яті святих Богоотців Іоакима та Анни, – День молитви за сім’ю.

Цього дня проводити в храмах Православної Церкви України Божественні літургії та молебні цим святим, як покровителям сім’ї, зі спеціальними молитовними проханнями про мир у родинах, добре виховання дітей, про духовні блага і земний достаток сімей. Благословити цього дня присвятити проповіді священнослужителів сімейній тематиці, проводити тематичні сімейні заходи як на рівні єпархій та парафій, так і у співпраці зі світськими зацікавленими організаціями.

Категорія: