Архіпастир Дніпропетровський та викладач ДДС взяли участь в урочистостях з нагоди актового дня Волинської православної богословської академії

mg_9158
25.10.2013 17:09

23 жовтня 2013 року єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон (Зінкевич) та викладач Дніпропетровської Духовної Семінарії (ДДС) прот. Василь Юнак взяли участь в урочистостях з нагоди вшанування пам’яті Собору Волинських Святих та актового дня Волинської православної богословської академії (ВПБА).

Напередодні, 22 жовтня, єпископ Володимир-Волинський Матфей очолив Всенічне бдіння в академічному храмі Всіх Святих землі Волинської, на якій також були присутні архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент та єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло.

В актовий день, 23 жовтня, святкові заходи розпочалися з Божественної літургії в кафедральному соборі Святої Тройці, яку очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Із ним співслужили: архієпископи Сімферопольський і Кримський Климент, Чернівецький і Кіцманський Онуфрій, Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор; єпископи Кіровоградський і Голованівський Марк, Тернопільський і Теребовлянський Павло, Дніпропетровський і Криворізький Симеон, Володимир-Волинський Матфей, вікарій Волинської єпархії; ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Володимир Вакін, канцлер Волинської єпархії протоієрей Миколай Цап, ректор Рівненської духовної семінарії протоієрей Віталій Лотоцький, проректор з наукової роботи Київської православної богословської академії протоієрей Віталій Клос, проректор з навчальної роботи Львівської православної богословської академії протоієрей Михайло Сивак, викладач-методист богословського відділення КПБА філосовсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича протоієрей Микола Лагодич, викладач Дніпропетровської Духовної Семінарії протоієрей Василь Юнак, викладачі у священному сані, студенти-священнослужителі та запрошене духовенство.

По завершенні богослужіння було відслужено подячний молебень, після якого відбувалась урочиста посвята першокурсників у студенти. Владика Михаїл благословив їм носіння підрясників та окропив свяченою водою. Після цього студенти прийняли присягу, отримали студентські квитки й залікові книжки. Владика Михаїл привітав студентів із посвятою, наголосивши, що Бог вибрав саме їх аби навчатись науці, яку дає духовна школа, щоб, отримавши знання, вони достойно просвічували світло євангельської істини, нагадавши їм слова Серафима Саровського: «Спасися сам і навколо тебе спасуться тисячі».

Після спільного фото відбулись святкові урочистості в актовому залі ВПБА. Зі вступним словом до присутніх звернувся ректор Волинської православної богословської академії прот. Володимир Вакін, який привітав усіх зі святом та розповів про становлення духовної школи та її перспективи розвитку у майбутньому. Виступ ректора продовжився мультимедійною презентацією про духовну школу.

З вітальним словом від єпископату виступив архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор. Щирі слова привітань лунали від представники духовних навчальних закладів та гостей: ректора Рівненської духовної семінарії протоієрея Віталія Лотоцького, проректора з наукової роботи КПБА протоієрея Віталія Клоса, проректора ЛПБА протоієрея Михайла Сивака, викладача-методиста богословського відділення КПБА філосовсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича протоієрея Микола Лагодича, викладача Дніпропетровської Духовної Семінарії протоієрея Василя Юнака, директора Державного історико-культурного заповідника у м. Дубно Леоніда Кічатого.

Згідно з рішенням синкліту, «за значний внесок у становлення вищої духовної освіти на Волині» було оголошено подяки: народним депутатам України Степану Івахіву та Сергію Мартиняку, голові правління ВАТ «Луцьксантехмонтаж» Віктору Чорнусі, головному лікарю Центру хірургії ока ім. Професора Загурського Тетяні Єремеєвій, голові наглядової ради ЗАТ «Луцькавтодор» Юрію Ольховому, директору ТзОВ «Житлобуд-2» Леонідові Стефановичу, директору ТзОВ «Завод будівельних конструкцій» Леонтієві Іванішину, директору ПП «Захід» Мирославі Іванішиній, директору МП «Турія» Андрію Войдюку, підприємців Сергія Галімурку та Миколи Барабаша.

Після вручення подяк, відбулася презентація першого числа богословсько-історичного наукового журналу «Волинський благовісник», в якому зібрані статті викладачів академії за минулий навчальний рік. Сам журнал поділений на рубрики, а статті, які вміщені в ньому, покликані дати відповідь на актуальні питання сьогодення, – зазначив прот. Володимир Вакін. Також було презентовано академічну відзнаку – значок випускника Волинської православної богословської академії.

До присутніх з вітальним словом звернувся митрополит Луцький і Волинський Михаїл, який наголосив на тому, що сучасний священнослужитель має бути мудрим, ерудованим, оскільки повинен дати фахову пораду в усіх напрямках, а студенти повинні стати провідниками, пастирями, місіонерами та серйозно готуватись для того, щоб належно реагувати на різні обставини в майбутньому служінні.

Високопреосвященний Владика, турбуючись про викладачів та студентів, встановив митрополичу премію: для викладачів вона полягала у поїздці на Святу Земля, а для студентів – в гранті на оплату навчання. В цьому році митрополичі гранти отримали наступні відмінники навчання: студент 6 курсу Зборовський Петро, студент 5 курсу Панащук Сергій, студент 4 курсу Фульмес Владислав, студент 2 курсу диякон Роман Іваноньків та студентка 2 курсу регентського факультету Валентина Рендзяк. Також правлячий архієрей нагородив благословенними грамотами тих, хто долучився до організації свята: викладачів ВПБА Сацика Ігора Калениковича та Хоміч Мілу Максимівну; підприємців Сороку Сергія та Олену; директора обласної бібліотеки дітей для юнацтва Мах Марію; заслуженого працівника культури, правнучки священномученика Іоана Кочурова, пресвітера Царськосельського, Циганкову Ірину; керівника академічного камерного оркестру «Кантабіле» Рівця Товія.

Після закінчення офіційної частини, розпочався урочистий концерт присвячений Актовому дню, на якому виступили хор регентського факультету під керівництвом Нідзельської Валентини та чоловічний хор під керівництвом Кравчука Василя. Окрім цього, лунали музичні твори Антонія Вівальді, Йоггана Баха, Генрі Перселла, Георга Фрідріха Генделя у виконанні академічного камерного оркестру «Кантабіле» Волинської обласної філармонії під керівництвом Товія Рівця.

Завершились урочистості многоліттям та святковою трапезою.

 

Прес-служба ВПБА

Категорія: