АРХІЄРЕЙСЬКА МОЛИТВА У НЕДІЛЮ ПЕРЕД БОГОЯВЛЕННЯМ (ВІДЕО)

IMG_6333
17.01.2021 15:30

В неділю перед Богоявленням, 32-гу після П’ятидесятниці, Собору святих сімдесяти апостолів, 17 січня 2021 року, керуючий Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійший Владика Симеон (Зінкевич) звершив Божественну Літургію у центральному єпархіальному храмі на честь ікони Пресвятої Богородиці «Несподівана Радість».

Після молитви Архіпастир виголосив проповідь та привітав іподиякона Івана Підгірного з Днем народженням.

Свято Собору святих сімдесяти апостолів було встановлено Православною Церквою для того, щоб показати рівність кожного з сімдесятьох і тим самим запобігти розбіжностям в шануванні їх. Вони були обрані Господом Ісусом Христом, щоб благовістити Євангеліє всьому всесвіті. Як оповідає євангелист Лука: «Після того обрав Господь і інших сімдесят учеників і послав їх по двоє перед Собою до кожного міста і місцевості, куди Сам хотів іти» (Лк. 10: 1).
Обрання цих учнів відбулося після третьої Пасхи Ісуса Христа. Після обрання Ісус дає сімдесяти апостолам настанови, схожі з тими, що дав своїм дванадцяти апостолам (Мт. 10 і Лк. 10:3-24).
Число 70 має символічне значення, пов’язане з Старим Заповітом. Так книга Буття повідомляє про 70 народів, які вийшли з числа дітей Ноя, а в книзі Числа Мойсея зібрав «сімдесят чоловік зо старших народу, і поставив їх навколо скинії» (Чис 11:24).
Крім спільно святкування Собору святих апостолів, Церква звершує пам’ять кожного з них протягом року. Особливо Церква шанує і вихваляє 70 апостолів за те, що вони навчили шанувати Трійцю Єдиносущну і Нероздільну.

Категорія: ,