Архієрейське богослужіння у день свята Вознесіння Господнього

IMG_0749
18.05.2018 00:51

17 травня 2018 року, у четвер, у день свята Вознесіння Господнього, Преосвященнійший владика Симеон, єпископ Дніпровський і Криворізький очолив Божественну Літургію свт. Іоана Золотоустого у центральному єпапрхіальному храмі на честь ікони Божої Матері «Несподівана Радість».

Його Преосвященству співслужило духовенство храму.

Під час Божественної Літургії владика Симеон разом з народом молилися до Господа про автокефалії Українській Церкві.

Наприкінці богослужіння Архіпастир виголосив повчальне слово на тему свята.

Про свято:

Як свідчить Священне Писання, після Воскресіння рівно сорок днів Господь Ісус Христос продовжував видимим чином являтися своїм учням, наставляв їх, і розділяв з ними радість, їжу. На сороковий день Христос вознісся на небо. При цьому Спаситель пообіцяв, що перебуватиме на землі до кінця віку.

Ця подія відбулася на Оливній горі неподалік Єрусалиму. Свідками вознесіння Христа були апостоли й Богородиця, про що розповідається в Євангеліях від Марка і Луки, і в Діяннях Святих Апостолів.

Вознісшись у плоті на небо, Господь не залишив землю, але Своєю Божественною присутністю став ще ближче до людини, до всіх, хто вірує в Нього. Сьогодні Він знаходиться на землі не тільки всюдисущим Своїм Божеством, але і у великому таїнстві Євхаристії – Божественних Тіла і Крові Його, яких сподобляються вірні. Преславне Вознесіння Спасителя на небо було продовженням і завершенням Його прославлення в людині, яке почалося Різдвом. Вознесіння Ісуса Христа на небо відкриває для всіх віруючих у Нього шлях до неба, до вічного життя, подібно до того, як Його смерть і Воскресіння стали перемогою над гріхом і смертю для всього людства.

Святитель Іоан Золотоустий у своїй проповіді на Вознесіння каже: «Сьогодні людський рід повністю примирений з Богом. Зникла давня боротьба й ворожнеча. Ми, будучи недостойними жити й на землі, вознесені на небо. Сьогодні стаємо спадкоємцями небесного царства. Ми, не будучи вартими й земного, виходимо на небо й успадковуємо престол Царя і Господа. А людська природа, перед якою херувим боронив рай, піднесена тепер вище усякого херувима».

Категорія: