БОГОСЛУЖІННЯ У ДЕНЬ АНТИПАСХИ

IMG_6907
01.05.2022 15:03

01 травня 2022 року,у другу неділю після Пасхи та день пам’яті святого апостола Фоми, Керуючий Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійший Владика Симеон (Зінкевич) звершив Божественну літургію свт. Івана Золотоустого у центральному єпархіальному храмі на честь ікони Богородиці «Несподівана Радість». Архієпископу Дніпра і регіону співслужили благочестиві клірики храму та запрошене духовенство.

Під час богослужіння були піднесенні молитви за українських воїнів, які захищають нашу Батьківщину, владу та увесь побожний народ наш. Також Архіпастир виголосив молитву за перемогу України над агресором.

На завершення відправи Його Високопреосвященство виголосив повчальне слово проповіді та закликав на усіх Боже благословення.

Друга неділя після Пасхи називається Антипасхою, тобто повторенням, чи оновленням Пасхи. Також ця неділя присвячена спогаду зустрічі апостола Фоми з Воскреслим Спасителем. Фома – єдиний з апостолів, який не був присутній при першому явленні Господа Ісуса Христа після Його славного Воскресіння, а тому і не хотів вірити, що Він воскрес із мертвих. Лише вклавши свої руки в рани Христа, Фома повірив і вигукнув: «Господь і Бог мій». Цій події Церква надає великого значення, адже завдяки їй стало відомо, що після Воскресіння плоть Спасителя була справжньою і дійсною, а не примарною, а сам Він був живою Боголюдиною, а не привидом. Таким чином це стало ще одним беззаперечним доказом Воскресіння Христового. Тому Церква називає це невір’я – «блаженним».

 

 

Категорія: