Інтерв’ю керуючого Архієрея до Дня народження

relihija
04.05.2013 12:52

1. Що Вас спонукало присвятити своє життя Церкві?
Я народився і здобув початкову освіту у  місті Санкт-Петербург. Потім навчався у Тернополі, Волинській семінарії, Київській академії. Я служив у  Сполучених Штатах, пізніше прийняв чернечий постриг, служив у монастирях. Згодом  мене перевели у Київську єпархію у Столичний монастир, потім я був секретарем у Святішого Патріарха і врешті-решт я  став обраний і призначений керуючим Архієреєм Дніпропетровської єпархії.
      Головна  причина, через яку я став священнослужителем – це мої батьки. Вони – високоосвічені і духовні люди. Батько —  великий патріот нашої держави, священнослужитель, будівничий( сьогодні він будує великий соборний  комплекс Свято – Троїцький духовний центр), активний громадський діяч. Його неодноразово відзначили різними  нагородами Патріарха. Моя мати –  набожна і патріотична людина, яка дуже хвилюється за Україну.  Мій дядько – Волинський  Митрополит. У мене є троє братів, котрі присвятили себе Богові. Саме моя велика релігійна родина  заклала в мене свідоме бажання присвятити своє життя церковному служінню. Я дуже щасливий, що маю таку сім’ю!
2.Які з ваших планів щодо вдосконалення єпархії ви вже встигли втілити  в життя?
Я знаходжусь на чолі Дніпропетровської єпархії вже протягом трьох років. Перший рік був ознайомлювальний, я аналізував ситуацію, вчив священнослужителів  правильно проводити богослужіння. Мені дуже допомагало міське духовенство. Я їм дуже вдячний, бо вони своєю працею відроджують УПЦ. До мене єпархія була також у гарному стані, але я поставив собі за мету  зробити її ще кращою, а саме: привести в систему церковно —  діловий стиль і привчити людей до  роботи в команді. Я вважаю, що сьогодні мені це вдається. На мою думку,  священик повинен і служити Богу, і працювати (  відроджувати храми). Наприклад,  у храмі Петра і Павла я виконую функції  священика,  діловода,  прораба тощо. Я дуже радію , що на сьогоднішній день усе міське духовенство долучається до активного руху за відродження нашої Дніпропетровщини  або, як точніше  сказати, Січеславської єпархії. Я дуже вдячний їм за це..
3.Владико, скажіть будь-ласка, як у такому молодому віці ви змогли стати на чолі  однієї з найбільших єпархій  у нашій країні?
  Перш за все,   я хочу подякувати за це  Богові і  нашому шановному  Патріарху.  Якщо ви звернете свою увагу на розвиток церковного життя на  Україні, то побачите, що Верховний Владико зараз призначає молодих людей на керівні посади у церквах. Але це не означає, що ми відштовхуємо  старших наших єпископів. Ні!  Ми спираємося на досвід своїх попередників, вдосконалюючи і оновлюючи методи управління єпархією. Ми співпрацюємо з іншими регіонами і намагаємося  разом відродити нашу церкву. Ось, наприклад, зараз, разом з іншими регіонами ми намагаємося відродити Духовну семінарію у Дніпропетровську. Я дуже вдячний Богові, що  у досить молодому віці маю нагоду розбудовувати нашу Єпархію.
4. Які у вас плани на майбутнє щодо розбудови Дніпропетровської єпархії?
 У мене дуже багато здорових амбіцій. По — перше, я працюю над відкриттям учбових закладів. По – друге, хочу відродити якомога більше духовних закладів. Наприклад, 18,19 травня ми  будемо зустрічати Патріарха Філарета, який має намір  освятити новозбудований храм Різдва Пресвятої Богородиці, пізніше це буде храмовий комплекс. По – третє, я мрію побудувати такий храм, який  міг би стати розбудовою храмового комплексу у парку імені Воронцова.  
Як молодий керівник, я дуже радий, що духівництво відроджується, що церковні діячі отримують вищу освіту, що люди ходять до храму. Як священнослужитель   я радію, що церква працює, що у неї є заради кого жити і служити.
5.Чи можете ви сказати, що за три роки Вашої роботи, єпархія вийшла на новий рівень?
   Так, безперечно. Я хочу підкреслити декілька моментів. Перше – це те, що єпархія виховала багато  свідомих молодих священнослужителів Вже в існуючу систему ми влили свіжу кров, новий кадровий потенціал. У нас зараз багато молодих людей, які розгортають свою діяльність на теренах нашої єпархії. Я дуже вдячний владі, котра допомагає церкві приймати активну участь у різних громадських заходах, на відміну від сусідських областей. Ми приймаємо участь у відкриттях жіночих монастирів та  семінарій, будуємо та ремонтуємо багато храмів. Я вважаю, що всі ці успіхи позитивно впливають на роботу церкви.
6. Як Ви будете святкувати свій день народження?
Зазвичай я отримую багато привітань від різних людей, знайомих і незнайомих. У нас є традиція така, що ми всією єпархією збираємося на другий день у святому храмі, вітаємо один одного: « Христос воскрес», « Воістину воскрес.».Цього року так співпало, що  свій день народження і Пасху я буду святкувати в один день. Ми зберемося з друзями і колегами, заспіваємо « Многії літа», будемо здійснювати урочисті богослужіння.  Я буду з радістю приймати вітання і  дякувати Бога, що цей рік я не хворів, Господь дав мені здоров’я і наснагу, я мав можливість відвідувати парафії, спілкуватися з прихожанами, об’їздити всі куточки нашої славної Дніпропетровщини. Я вдячний багатьом людям, які переживають за нашу єпархію, допомагають нам, хай Господь  надає  їм багато здоров’я і щастя .

Інформаційний відділ єпархії вітає Преосвященнішого Єпископа Симеона з Днем народження та святом Пасхи!

Інтерв’ю провів штатний журналіст інформаційного відділу єпархії

студент Дніпропетровського національного університету 

факультету систем і засобів масової комунікації Алтухов Сергій

Категорія: