Дніпропетровська єпархія презентувала ролик до Дня Хрещення Руси-України (ВІДЕО)

IMG_6150
14.07.2018 08:48

13 липня 2018 р. у Дніпрі, з благословення і підтримки керуючого Дніпропетровською єпархією Преосвященнійшого Владики Симеона, презентували відеоролик, знятий до 1030-річного ювілею Хрещення Руси-України українським режисером та директором студії «12 кадр» Катериною Стрельченко про апостола Андрія Первозванного, який вперше почав поширювати християнство в Києві.

У Прес-конференції і презентації, яка пройшла у центрі Медіа-простір, взяв участь Архіпастир Дніпра у супроводі військового священика Дмитра Поворотного, народний артист України Віктор Гунькін та інші поважні люди.

Взагалі у знімальному процесі взяли участь актори та представники духовенства Дніпра.
Соціальний ролик про Хрещення Руси-України покликаний донести коротку інформацію про духовні процеси минулого в порівнянні з теперішнім часом. За допомогою образів апостола Андрія Первозванного та його учнів, які майструють та несуть хрест, показано шлях України.

«Ми бачимо, як історичні герої падають, несучи важкий хрест, але все одно підіймаються і продовжують рухатись разом. Вони зупиняються, моляться. Коли апостол Андрій з послідовниками перепливає на човні, глядачі розуміють, що християнство поширювалося в Україні з Візантії. Закладений символізм повинен наштовхнути дніпрян на думки про ті події, на порозі яких ми стоїмо. Адже ми разом піднімаємо Українську Помісну Церкву, яка є однією-єдиною та національною», — зазначив Єпископ Дніпровський та Криворізький Симеон.

Режисер Катерина Стрельченко наголосила, що в майбутньому планується зняти ще декілька роликів, якщо вдасться знайти необхідне фінансування. А наступні відео будуть присвячені іншим історичним постатям України. В першу чергу, йдеться про київського князя Аскольда.
За думкою авторів ці ролики будуть поширювати силу українського духу.


Категорія: ,