Духовенство єпархії взяло участь у погашенні ювілейної марки — 100-річчя театру (ВІДЕО)

IMG_9762
25.08.2018 11:15

23 серпня 2018 р. у Дніпропетровському академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка урочисто погашено марку, створену спеціально до 100-літнього ювілею першого в країні українського театру.

Дніпро святкує в цьому році 100-річчя Дніпровського академічного українського музичного-драматичного театра ім. Т. Г. Шевченка. Саме він 100 років тому став першим українським театром на території нашої держави. З цього приводу Укрпошта випустила святковий конверт і тематичну марку, тираж якої складає всього 100 штук. Це збереже відомість про подію для нових поколінь.
В цей день у театрі зібралися представники творчого колективу, актори та багато представників засобів масової інформації. Серед почесних гостей у залі були присутні: керуючий Дніпропетровською єпархією Преосвященнійший Владика Симеон з духовенством, друг єпархії, настоятель столичного храму Різдва Христового протоієрей Миколай Салабай, меценат єпархії, президент МБФ «Солідарність» Олександр Володимир Петровський, голова обласної ради Гліб Олександрович Пригунов, заступник голови Дніпропетровскої ОДА Олег Миколайович Кужман, заступник міського голови Дніпра Олександр Віталійович Шикуленко, надзвичайний і повноважний посол Латвійської республіки в Україні Юріс Пойканс, почесний консул Латвії в Дніпропетровській області Петро Декальчук, радник президента Латвії Янгос Якобсон, депутати Латвійського парламенту та багато інших представників влади, духовенства, громадськості та прихильників театру і мистецтва, любителів філателії.
На головній сцені театру представники влади області, міста, керівництво театру та Укрпошти, а також посол Латвії в Україні особисто поставили історичний друк на конвертах і з радістю зафіксували цей момент.

Для нас ця подія найбільш знакова. Хочу привітати всіх жителів Дніпра і всіх українців з тим, що першому в країні українському театру виповнилося 100 років. Дуже приємно, що ювілей збігся з Днем Прапора та напередодні Дня Незалежності. Запрошую всіх дніпрян на відкриття сезону, яке відбудеться 29 серпня. Новий театральний сезон відкриє вистава «Нація», — прокоментувала подію директор театру, заслужена артистка України Оксана Іванівна Петровська.
Наприкінці події відбувся невеличкий концерт.

«За останні роки відбуваються позитивні зміни. Будується українська держава, підтримується українська культура і театр ім. Т. Шевченка не є винятком. За дуже короткий проміжок часу ми стали свідками багатьох прем’єр, які виховують патріотичне покоління» — зазначив єпископ Симеон у своєму вітальному слові присутнім.

Категорія: ,