Екзархи Вселенського Патріархату назвали відсутність Автокефалії в Україні «ЦЕРКОВНОЮ АНОМАЛІЄЮ»

ArticleImages_72927_____21495_650x410
06.10.2018 11:40

Екзархам Вселенського патріархату належить провести в Україні багато роботи для того, щоб підготувати остаточні кроки стосовно налагодження стосунків та об’єднання  українських православних церков. Про це повідомив архієпископ Памфільський і Західної Єпархії Української православної церкви в США Даниїл під час зустрічі з головою Верховної ради Андрієм Парубієм, передає кореспондент РБК-Україна.

Він зазначив, що вони приїхали «з особливою місією із благословенням Вселенського Патріарха Варфоломія і Священого Синоду Константинопольської матері церкви».

«Благословення було для нас неочікуваним,  для молодих архієреїв. Тому що нас попросили повернутися назад до України і торкнутися важливого питання у вирішені помісності української православної церкви», — сказав архієпископ Даниїл.

За його словами, в Україні мають вирішити «церковну аномалію».

«Ми з радістю прийняли це завдання і сьогодні передаємо вам не тільки вітання від Вселенського патріарха, але, передусім, приїхали для того, щоб засвідчити патріаршу відповідь на листа-звернення Верховної ради України, президента України та народу України, які звернулись до Вселенського патріарха для вирішення церковної аномалії, котра на сьогоднішній день існує в українському суспільстві», — додав він.

За словами екзархів, в Україні було проведено низку зустрічей з представниками влади  та релігійних організацій. Зокрема, вже провели зустрічі з представниками всеукраїнської ради церков.

«Священний синод Константинопольського патріархату вже зробив відповідні рішення саме тому ми і приїхали, щоб продовжити роботу над рішенням, яке вже було зроблено. Перед нами залишається певний період часу для того, щоб підготувати остаточні кроки у стосовно налагодження стосунків та об’єднання  українських православних церков. Я думаю, це не є жодним секретом. Ми вже провели кілька зустрічей із представниками влади, представниками різних релігійних організацій. Перед нами лишилось багато роботи», — додав Архієпископ.

РІСУ

Категорія: