Лідери кримськотатарського народу відвідали єпархію (ВІДЕО)

IMG_9036
28.04.2018 11:50

26 квітня, лідери кримських татар завітали до «Українського Подвір’я» Дніпра. У Дніпропетровській єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату вітали Кримськотатарську делегацію на чолі з Мустафою Джемілєвим.

Народний депутат України та колишній голова Меджлісу Мустафа Джемілєв – відомий громадській діяч, всесвітньовідомий правозахисник, національний лідер кримських татар, символ єднання депортованого народу і повернення його на рідну землю, перший Голова Меджлісу Кримськотатарського народу, що його очолював протягом 22 років. Із серпня 2014-го – Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу. Цього ж року Джемілєва нагородили престижною «Премією Солідарності» в Польщі за правозахисну діяльність (він став першим лауреатом), 500 тисяч євро з якої він перерахував сім’ям героїв Небесної сотні.

З благословення керуючого Дніпропетровською єпархією Преосвященнійшого Владики Симеона зустрів поважних гостей канцлер єпархії протоієрей Віталій Лопушанський у супроводі ректора ДДС протоієрея Сергія Нарольського та благочинного Правого берега м. Дніпра протоієрея Михаїла Стіньо.

Зустріч відбулася у рамках візиту Кримськотатарської делегації у столицю Січеславщини, у складі: Народного депутата, лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва; Муфтія Духовного Управління Мусульман Криму Айдера Рустемова; заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза; радника лідера кримськотатарського народу Рустема Умерова; помічника голови Меджлісу кримських татар Ельвіна Кадирова.

Також на у події взяли участь: меценат єпархії, президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександр Володимирович Петровський, воїни і учасники АТО, волонтери та патріоти Дніпра, представниками місцевої мусульманської громади, а також громадських об’єднань обласного центру.

Мустафа Джемілєв разом з предстаниками делегації оглянув теріторію «Українського Подвір’я» та побував у центральному єпархіальному храмі «Несподівана Радість». Запросили гостя і в недільну школу культурно-просвітницького центра. Для дітей саме в цей час проводилася репетиція святкового заходу. Мустафа Джемілєв приєднався до вихованців закладу і разом з дітьми виконав пісню «Чорнобривці». Потім усі разом поспілкувались та зробили фото на згадку.

Наприкінці візиту гостей ознайомили з історичною будівлею єпархії та організували невелику конференцію у головному залі. Як зазначив народний депутат України та колишній голова Меджлісу Мустафа Джемілєв, для нього приємно відвідати Дніпровський центр Української Православної Церкви Київського Патріархату та обговорити перспективи співпраці між різними конфесіями в Україні. «Головне те, що ми усі бажаємо зміцнити дружні стосунки між усіма нашими народами в Україні».
Меценат єпархії, президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександр Володимирович Петровський відзначив важливість візиту делегації до Дніпра і Дніпропетровської єпархії і відзначив, що Дніпро був, є і буде в майбутньому оплотом захисту України. «Тут живуть справжні патріоти, яким небайдужа доля України, Криму та Донбасу зокрема, і які хочуть розвивати саме нашу державу, нашу незалежність і нашу самостійність».

Протоієрей Віталій Лопушанський передав Мустафі Джемілєву вітання від керуючого Дніпропетровською єпархією Преосвященнійшого Владики Симеона та зазначив, що для УПЦ КП цей візит дуже важиливий. Як важливо і те, що ми спільні і єдині у розбудові та розвитку нашої України.
Завершилася зустріч домовленністю про подальші контакти та зустрічі та спільним фото.

Категорія: ,