День пам’яті священномученика Макарія

makariy
11.05.2012 09:37

Та незважаючи на труднощі Русь почали вважати єдиною хранителькою чистоти православної віри і церковної свідомості. Ця думка особливо вкоренилася, коли в 1448 р. турки взяли Константинополь і на руїнах Візантійської імперії виникла мусульманська держава. Одному Богу відомо, що було б із православними в Литві, якби вони не мали такого щирого молитвенника, ревного заступника, яким був св. Макарій.
Митрополит Макарій не дивлячись на небезпеку з боку татар сміливо виконував пастирське служіння і хотів відвідати митрополичу кафедру у Києві. У великий піст митрополит Макарій вирушив до Києва. Але 1 травня 1497 року, проїжджаючи мимо села Стриголов, що неподалік від Мозиря, святитель зупинився відпочити. У селі була церква, і він побажав звершити Божественну Літургію. Безбожні татари прийшовши в село увірвались до раму, біля престолу вбили митрополита Київського і всієї Русі. Тіло св. Макарія через деякий час, знайшли в болоті нетлінним.
Канонізація митрополита відбулася незабаром. Православні кияни свято шанували пам’ять мученика за віру. Від його мощей творилися і преславні чудеса. Коли в 1635 р. митрополит Петро (Могила) запровадив службу в соборі св. Софії св. мощі священномученика Макарія серед православного люду, почали славитися ще більше.
Святитель Макарій не перестає бути захисником своєї пастви та київських святинь і після мученицької кончини. Він, як за свого життя на землі, так і нині з небес, уболіває за кожну душу, щоб міцно трималась Праваслав’я.
Його мощі знаходились в кафедральному храмі Святої Софії до самого закриття храму, і аж в 30-і безбожницькі роки, були перенесені до Свято-Володимирського собору, де вони і до сьогодні нетлінно спочивають.
Щороку у цей святковий день, у Володимирському патріаршому кафедральному соборі міста Києва, збираються численні паломники, духовенство та єпископат нашої Церкви щоб піднести свої молитви до святителя про заступництво, допомогу та Його небесну молитву до все милостивого Бога за наш українській народ.
Запрошуємо всіх, хто має можливість, до спільної молитви!

прес – центр єпархії

Категорія: