МОЛИТОВНО ВШАНУВАЛИ ЧУДОТВОРНУ ІКОНУ ТА ПРИВІТАЛИ МАТЕРІВ

IMG_3452
15.05.2023 15:01

14 травня 2023 року, у неділю 5-ту після Пасхи та день ікони Божої Матері «Несподівана радість», центральний єпархіальний храм на честь згаданого образу відзначив своє престольне свято.

З нагоди храмового празника Високопреосвященнійший Архієпископ Дніпровський і Січеславський Симеон (Зінкевич) звершив у ньому Божественну Літургію.

Разом із Його Високопреосвященством молились Архієпископ Харківський і Слабожанський Митрофан, канцлер консисторії протоієрей Віталій Лопушанський, директор Дніпровського національного музично-драматичного театру Оксана Іванівна Петровська, Віце-президент МБФ Олександра Петровського «Солідарність» Яна Юріївна Іванілова, матері полеглих українських героїв-захисників, клірики єпархіального храму та запрошене духовенство.

Під час відправи були вознесені прохання за воїнів, які захищають нашу Батьківщину та увесь побожний народ наш. Окрім цього Архіпастир виголосив молитву за перемогу України над агресором.

Після Великого входу Архієпископ Січеславщини звершив священичу хіротонію над дияконом Станіславом Банчуковим, студентом Дніпровської духовної семінарії.

Наприкінці відбувся молебень перед древньою чудотворною іконою Богородиці «Несподівана Радість», що постійно зберігається в однойменному храмі.

Після молитви Владика Симеон звернувся до вірян зі словом проповіді в якому розповів про історію ікони «Несподівана Радість» та привітав усіх присутніх зі престольним торжеством. Щирі слова вдячності Архіпастир промовив на адресу Мецената єпархії та головного фундатора храму Олександра Володимировича Петровського, завдяки якому в центрі нашого міста і постала визначна святиня.

Теплі слова вітань Владика висловив усім матерям, а особливо Оксані Іванівні Петровській та Яні Юріївні Іваніловій, яким подякував за їх служіння заради нашої Батьківщини і вручив високі церковні нагороди.

Також церковних відзнак були удостоєнні матері загиблих героїв.

Наостанок усі учасники богослужіння отримали пам’ятну іконку та смаколики.

Згодом у духовно-культурному єпархіальному центрі «Українське подвір’я» відбулась непересічна подія – вручення родинам героїв гіпсових барельєфів «Ікона пам’яті загиблим за незалежність України». Цей пам’ятник знак створила талановита італійська скульпторка з українським корінням Олена Карамушка. На ньому зображена мати, яка обіймає свого сина, а також світлина загиблого героя. Стараннями активістки, патріотки Ганни Гарус-Счасної лише за рік було виготовлено і вручено більше 20 таких барельєфів.

МНОГИХ І БЛАГОСЛОВЕННИХ РОКІВ ЖИТТЯ УСІМ НАШИМ ПАРАФІЯНАМ І УСІМ МАТЕРЯМ.

Категорія: