Нові святині у наших храмах

svyatini u hrami
14.09.2012 10:12

Виходячи із сьогоднішньої події, на даний час у Свято-Духівському храмі передувають дві Православні святині — ікона великомучениці Варвари із частичкою її нетлінних мощей та ново освячена ікона преподобного Афанасія Афонського з частичкою його нетлінних мощей.

Довідка:

Житіє Преподобного Афанасія Афонського

(пам’ять 18 липня по новому стилю)

Народився в Трапезунді, в благочестивій християнській сім’ї і названий був Авраамієм. Рано усиротівши, він виховувався у однієї благочестивої черниці, наслідуючи їй в навиках чернечого життя, посту і молитві. Подальше свою освіту святий продовжив у Візантії. Досконало вивчивши різні науки, він став наставником юнацтва. Після знайомства з преподобним Михайлом Малеїном, знехтувавши всю мирську метушню, святий віддалився в Кимінський монастир в Малій Азії, де прийняв чернечій постриг з ім’ям Афанасій. У обителі преподобний Афанасій із старанністю виконував монастирську слухняність, а у вільний час займався переписуванням Священних Книг. Відомо, що він переписав Четвероєвангеліє і Апостол.
Тривалими постами, пильнуваннями, колінопреклоніннями, виснажливими працями преподобний Афанасій досяг такої досконалості, що в 960 р. по благословенню ігумена поселився для пустинножітельства на Святій горі Афон. Підступний диявол, бажаючи вигнати його звідси, боров святого безперестанними помислами піти з місця подвигів. Але преподобний Афанасій перемагав підступи ворога молитвою, під час якої отримав дар зворушливих сліз.
Через деякий час преподобний заснував на Афоні монастир із строгим статутом, де і був ігуменом. Слава про обитель і її ігумена розповсюдилася всюди, так що навіть ігумени багатьох монастирів і архієреї бажали бути простими ченцями в лаврі преподобного Афанасія.
За своє святе життя преподобний Афанасій удостоївся від Господа дару прозорливості і чудотворінь: знаменням хреста він зціляв хворих і виганяв нечистих духів. Сама Пречиста Богородиця благоволила до святого і кілька разів була явлена преподобному, обіцяючи великій лаврі свою допомогу і захист.
Передбачаючи свою кончину, преподобний просив братію не спокушатися про те, що відбудеться. Виклавши братії останнє повчання і помолившись, він зійшов разом з іншими шістьма братіями на верх храму оглянути будівництво. Раптом невідомими долями Божими верх храму обрушився, і преподобний з ченцями яки його супроводжували були завалені каменями і там віддали свої душі в руки Божі.

Відхід до Господа застав святого в 1000-1001 рр. Тіло преподобного Афанасія, пролежавши не похороненим три дні, не змінилося, не набрякло і не потемніло. А під час похоронних співів з рани, яка була на нозі, всупереч природі, потекла кров. Деякі отці збирали цю кров в рушники, і багато хто через неї отримував зцілення від своїх хвороб.

Категорія: