ПРЕСТОЛЬНИЙ ПРАЗДНИК МАТЕРИНСЬКОГО ХРАМУ ДНІПРА

IMG_7026
04.10.2023 13:04

8 вересня 2023 року Дніпровський храмовий комплекс на честь Різдва Пресвятої Богородиці, який дніпряни благочестиво називають Материнським храмом,  в 10-те відзначив своє престольне свято.

Цього дня, за багатолітньою доброю традицією, урочисту Божественну літургію очолив Високопреосвященнійший Архієпископ Дніпровський і Січеславський Симеон (Зінкевич).

Разом із Його Високопреосвященством молились канцлер консисторії і настоятель Різдво-Богородичного комплексу протоієрей Віталій Лопушанський, настоятель Вірменської церкви св. Григора Лусаровича м. Дніпра Тер Амазасп, директорка і художній керівник Національного Дніпропетровського художньо-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка Оксана Іванівна Петровська, Віце-президент Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» Яна Юріївна Іванілова, військовослужбовці, викладачі дніпровських вишів, волонтери, лікарі та числені віряни і паломники та запрошене духовенство.

Під час відправи були вознесені молитви за український народ, владу і боголюбиве воїнство наше. Також Архіпастир виголосив молитву за перемогу України над агресором.

Цього дня велика кількість віруючих приступили до Таїнства Сповіді та причастились святих Христових Таїн.

Наприкінці Літургії Владика Симеон звернувся до учасників богослужіння з повчальним словом проповіді, в якому розповів про значення нинішнього свята для нашого спасіння.

Також Архієпископ Симеон висловив щирі слова подяки фундатору храму і меценату нашої єпархії Олександру Володимировичу Петровському завдяки, якому постала ця велична святиня, до якої щодня линуть багато християнських душ.

Особливі щирі вітання Його Високопреосвященство адресував Оксані Іванівні Петровській, берегині нашого міста, художньому керівнику театру ім. Т.Г. Шевченка. З благословення Предстоятеля ПЦУ Блаженнійшого Митрополита Епіфанія Архіпастир нагородив Оксану Іванівну орденом святого рівноапостольного князя Володимира.

Опісля вітання, із подячним словом до усіх присутніх звернувся настоятель храмового комплексу. Отець Віталій подякував Владиці за спільну молитву і на знак синівської любові підніс букет квітів.

Завершилось святкування урочистим хресним ходом і покладанням квітів до пам’ятника полеглим воїнам, які віддали своє життя захищаючи нашу Батьківщину він навали російських загарбників.

Категорія: